Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mila mi-e de tarisoara aia a mea natala, cu o asemenea generatie tanara de semi-analfabeti care unii dintre ei nici la 25 ani nu stiu sa scrie, dar in schimb ii freaca grijile amoarelor de cartier. Dupa cum zicea si SR, tragic e ca se vor inmulti si ca ei sunt viitorul Romaniei. :suicide:

 

On topic: kauta altu carei mai romntik ku tine shi care stie sasi arate sentimentili. Banui ca cartierul e mare ca sa ai de unde alege alinare.

 

sincer de la varsta de 8 ani nu le mai vad ro. fie ca ma credeti sau nu

De la 8 ani deja ? Extraordinar. De ce draga, te-a violat vreun membru de familie sau ai fost traficata, de erai asa matura si pragmatica la 8 ani ? rolleyes.gif

 

da asta trebuie sa fac insa incetul cu incetul voi trece peste si ma voi "maturiza"

Pai tu erai deja matura la 8 ani, din moment ce de pe atunci deja nu mai vedeai lucrurile in roz. Ce s-a intamplat in ultimii 10 ani, ai regresat ?

Vezi ca gasesti cuvantul regresat in DEX.

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum adica a regresat?

a invatat deja ca singura moneda forte, convertibila si liber circulabila e sexul...

da-o dreaq de carte, nu mai are valoare...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil doar sa aiba o idee gresita despre afectiune. Acuz ca nu stie sa scrie, pe de alta parte, eu am invatat sa scriu acum 20 de ani... in prezent nu stiu daca la scoala copii mai invata sa scrie. Deci poate nu e 100% vina ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mila mi-e de tarisoara aia a mea natala

Usor e sa-ti fie mila de cineva. De-a dreptul gratuit!

Mai greu e cand stai in tara si lupti sa daruiesti si sa incepi de undeva sa comunici mai mult si sa judeci mai putin.

Ca asa nu-i faci nici sa te asculte, nici sa invete pe astia tineri din ziua de azi. Asa mai tare ii indepartezi si ii indreptatesti sa injure.

 

ps: offtopic pe de o parte, pe de alta parte on topic.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca la scoala copii mai invata sa scrie.

 

cine?

 

ps: offtopic pe de o parte, pe de alta parte on topic.

 

care-i ideea, totusi?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine?

de ce, lumea traieste cu tine in casa? Cum sa te faca sa crezi si tu la fel? Cine mai bine decat tine stie ce fel traiesti tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care-i ideea, totusi?

Exact asta ma intrebam eu despre postul caruia ii dadeam replica..in fine, am recunoscut ca pe de o parte am fost offtopic.

Da, fata nu scrie corect gramatical si nici nu are incredere in ea. Rareori e vina copilului ca ajunge aici. Asta ziceam.

 

Il poti ajuta incercand sa il intelegi si sa comunici asa cum poti cu ei, nu dispretuindu-i la rece.

Editat de stupid_me
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×