Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Suferinta pe care o resimti face parte din acest joc al tau, care iti place. E indisociabila de el. Fiecare fel de a trai si a iubi aduce cu sine suferinta specifica. Aceasta aroma de care spui tu, e cea specifica felului tau de a fi si de a iubi.

 

C

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ai o imaginatie bogata.

Si ce multe citesti tu intr-o privire...

 

Trezirea, ca a venit laptareasa. E doar in imaginatia ta. Si, daca crezi ca nu e, du-te peste el si spune-i astea cu patosul, cu noptile poveri.

Ce-ai avut si ce-ai pierdut? Du-ti pasiunea pana la capat, daca ai tupeu.

 

 

Nu exclud varianta asta ... cea a imaginaţiei bogate! Sunt vreo c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Fii tu insati, nu poti fi nimic altceva. Lasa viata sa te conduca. Schimbarile care se vor produce in timp vor fi firesti. Nu are rost sa faci nimic artificial. Si calea ta e grea, in felul ei, desi realizez ca de multe ori nu pare asa. Te simt puternica, dar singura, de multe ori...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti o micuta narcisista delusionala... adica suprema. Eu asta am dedus din ce scrii, nu zic ca e neaparat ca mine. Narcisista ca nu esti modesta deloc, ci opusul la modest, cel putin in stilul in care scrii, delusionala ca visezi cai verzi pe pereti, vezi aia cu amandoi suntem mandri etc etc, cand omu' ala probabil n-are nicio taina cu tine, dar nu te lasa ingamfarea sa accepti ideea ca poate pentru el esti o simpla studenta si atat. Vezi ca la oricine te-ai holba, indiferent de sex, respectivul s-ar holba inapoi, indiferent ca e interesat de tine sau nu, ca sa facem noi oamenii cand ne fixeaza cineva cu privirea, fixam si noi cineva-ul cu pricina.

Nu-mi spune tu mie adult "experimentat", domnisorica om constient de valoarea sa, eu sunt adolescent "experimentat", chiar daca probabil sunt mai batran cu vreo 5-6 ani fata de tine :P Te las pe tine sa fii adult, nah :tease:

Relatie ? De unde atat relatie daca nici n-ai vb cu omul asta pe tema unei relatii ? Ati iesit si voi la o cafea ceva, macar ?

Daca imi spui ca stii tu ca simti in privirile parjolitoare ce se mistuie in emanatii pasionale prin toti porii profesorului respectiv dorinta acestuia abia stapanita de mandria lui ce ii intuneca pajistea insorita a iubirii, tre sa pui poza, obligatoriu.

Ai luat vreodata in considerare ca tot ce spui tu despre acest om... ti se pare tie, si atat ?

 

 

Din tot ceea ce mi-ai scris m-a "atins" cel mai mult ultima frază. Cred că de asta mi-a fost mereu cel mai teamă. Am prostul obicei de a construi imperii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai asa se intampla, avem tendinta sa idealizam persoanele.

incearca sa iei putin distanta, sa privesti mai din afara situatia, pe el, comportamentul lui..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din tot ceea ce mi-ai scris m-a "atins" cel mai mult ultima frază. Cred că de asta mi-a fost mereu cel mai teamă. Am prostul obicei de a construi imperii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

''Am prostul obicei de a construi imperii în jurul oamenilor pe care aleg să-i iubesc.''

 

Zici ca ai ales sa-l iubesti.El stie asta?

Tu ce stii despre el?Cat de mult il cunosti?Ca sa ajungi la iubire,trebuie totusi sa cunosti persoana respectiva,cu bune si rele.

Cred si eu ca este obsesie,mai ales ca pasiunea nu iti este impartasita.De 3 ani,nu.

Ai incercat vreodata sa vorbesti cu el?

 

ştiu doar că avem pasiuni comune, suntem oameni cu simţ estetic, cu o anumită sensibilitate la lucrurile frumoase (filme, muzică,artă). Şi nu, nu îl iubesc dar ştiu sigur că e un om prins de sfuletul meu. E el aşa, charismaticul ăla care pare mereu învăluit într-o aură de mister. am tot vorbit... mereu ajungem să ne certăm, contrazicem pe o temă ... el eventual... fuge de mine, se agită mult în prezenţa mea. Îmi cam evită privirea ...

Editat de Micaela06

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre felul in care spui ca esti si felul in care spui ca (re)actionezi, e un contrast total.

Adicatelea, una nebunatica, care alege pe cine sa iubeasca si traieste totul cu intensitate maxima, doar legata ar fi stat cuminte in banca ei, sa se...joace numai. Daca ai fi fost asa cum vrei sa pari, te-ai fi dus la profu' si i-ai fi spus: ''Dom' profesor, am o intrebare; pot sa v-o pun?''(intrebarea, evident).

:mda:

Editat de RTFM
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×