Sari la conținut
Forum Roportal
Anagabriela87

Am nevoie de un sfat :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

chiar si la inmormantare sotului as lua pe mine ceva mai extravagant :crazy:

Asta depinde de gusturi!!! Am impresia ca tie nu-ti plac pantofii rosii dintr-un motiv personal insa sint purtabile in public!!!

Daca "depinde de gusturi", atunci o sa explic chestiunea dintr-un punct de vedere masculin, cu toata candoarea si aroganta de care sunt in stare :P :

 

Dupa o anumita varsta, e firesc ca imaginea "sexy" afisata de o femeie sa fie ceva mai ostentativa: rochie mai scurta, pantofi mai rosii etc. Asa se explica parerile in favoarea pantofilor rosii :P . Dar la varsta ei, e sexy si fara pantofi rosii, n-are nevoie sa umble cu faza lunga aprinsa, ca sa fie remarcata :lol2: :lol2:

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dintr-un punct de vedere masculin, cu toata candoarea si aroganta de care sunt in stare :P :

 

Dupa o anumita varsta, e firesc ca imaginea "sexy" afisata de o femeie sa fie ceva mai ostentativa: rochie mai scurta, pantofi mai rosii etc. Asa se explica parerile in favoarea pantofilor rosii :P . Dar la varsta ei, e sexy si fara pantofi rosii, n-are nevoie sa umble cu faza lunga aprinsa, ca sa fie remarcata :lol2: :lol2:

 

Ce amuzant e pe Ropo cu un mascul feroce, putem stinge si lumina, economisim bateriile de la faza lunga!!! :crazy: :yahoo: :yahoo: Deja ai vizitat-o virtual sau de unde stii ca n-are nevoie de un guler de vulpe argintie??? Varsta nu este deajuns in toate situatiile,

nici dentru ochi de zmeu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar si la inmormantare sotului as lua pe mine ceva mai extravagant :crazy:

 

Cat am ras aci.....rochia are factorul strasuri multe. Ca o linie doua era mai ok. Am eu ce am cu astea.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varsta nu este deajuns in toate situatiile,

Avea dreptate Garth Brooks, "competition is getting younger",right? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as nunti cu astea doua rochii....desi stiu ca nu ii vorba de asta in topic.

Dar parul nu l-as lasa asa,insa rochia aia,desi dragutza,nu cred ca merge la nunta, sau nu cu pantofii aia.

post-27967-0-61520000-1328971467_thumb.jpg

post-27967-0-58402900-1328971488_thumb.jpg

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pantofii aia nu sunt pentru purtat in public, cu-atat mai putin la o nunta. Never, ever!

Sunt buni pentru recuzita de dormitor, daca partenerului ii plac anumite jocuri

 

Parerea ta.

Parerea mea si a multor femei este ca sunt pantofi de purtat in public dar cu vestimentatie care li se potriveste.rolleyes.gif

 

Intodeauna, fara. Ma simt sufocata cu dres.

Subscriu.

In special dres la pantofi gen sandale sau chiar la sandale, vai de mine....cand le vad pe unele am impresia ca m-am teleportat in 1970 sau undeva printr-o comuna de la tara unde au ramas alea blocate in timp cu moda.

 

.. Pantofii cu toc subtire, clasici, eventual din lac negru, sunt pentru mine etalonul de eleganta.

 

Stripper pumps. :rot:

 

 

 

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca "depinde de gusturi", atunci o sa explic chestiunea dintr-un punct de vedere masculin, cu toata candoarea si aroganta de care sunt in stare :P :

 

Dupa o anumita varsta, e firesc ca imaginea "sexy" afisata de o femeie sa fie ceva mai ostentativa: rochie mai scurta, pantofi mai rosii etc. Asa se explica parerile in favoarea pantofilor rosii :P . Dar la varsta ei, e sexy si fara pantofi rosii, n-are nevoie sa umble cu faza lunga aprinsa, ca sa fie remarcata :lol2: :lol2:

 

am 24. ma duc insotita de partener la nunta, nu de una singura ca si cum ash merge la agatzat. Stiu ca va intriga combinatia carti (`telectual) si pantofii aia rosii (aici scrieti voi ce vreti :)) mie imi plac shi ma simt destul de sigura pe mine incat sa ii port fara sa par vulgara :) rochia nu e chiar asa scurta, se termina exact deasupra genunchilor. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pantofii aia rosii (...) mie imi plac shi ma simt destul de sigura pe mine incat sa ii port fara sa par vulgara

Asta e vesnica scuza la romani, "eu asa ma simt bine". In realitate, de-aia e nevoie de 3 generatii ca sa faci dintr-o femeie o doamna, pentru ca in lipsa unei educatii solide (tot educatie fiind si cea vestimentara) sa te simti destul de sigura pe tine e cel mai simplu lucru din lume :doh: .

 

am 24. ma duc insotita de partener la nunta, nu de una singura ca si cum ash merge la agatzat.

Ma indoiesc ca partenerul tau are vreo parere despre vestimentatia ta. Eu n-as fi iesit pe strada cu tine purtand pantofii aia, nici acum, nici cand aveam 24 de ani. A purta astfel de pantofi pe strada e ca si cum ai fuma pe strada sau ti-ai sufla nasul ca fotbalistii. Adica exista intr-adevar femei care o fac, dar nu sunt cele cu care ies eu. Dixit! :P

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai pozat pantofii Andreei Marin? Numai ea poarta pantofi cu 2 nr mai mari. :lol:

 

 

:yahoo: Nu-s mai mari cu 2 numere, modelul cu varful lung si subtire face sa para mai mare

insa nu e indicat de mers pe jos pe distanta mare cu ei, din masina in local sau in casa!!!

Imagineaza din material de piele de vitel gros facute cizme cowboys, daca n-ai grija te impiedici in varfuri cu metal captusit, insa baietii-s pe cai mai mult decat in alta parte.

 

mie imi plac shi ma simt destul de sigura pe mine incat sa ii port fara sa par vulgara :) rochia nu e chiar asa scurta, se termina exact deasupra genunchilor. :roll:

 

Unde ai cumparat rochia??? in ce magazin se vand din acest model ... sint curioasa, si nu uita ca ne-ai cerut parerea iar unele/ii ti-am spus exact ce parere avem despre combinatia ta aleasa pentru acel eveniment. Nu conteaza cu cine mergi undeva ca lumea la tine se uita nu si la el cand e vorba de barfe, el poa' sa fie si cu tenisi verzi :crazy: dar tu devii "aia cu buzele rosii ca incaltarile si zorzonelele din par"

 

Asta e vesnica scuza la romani ... dar nu sunt cele cu care ies eu. Dixit! :P

 

 

Sotul meu lichida rochia aia in ora urmatoare cand l-am dus acasa si dadea vina pe pisici ca l-au desirat pana la neindentificabila :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×