Sari la conținut
Forum Roportal
Anagabriela87

Am nevoie de un sfat :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

 

post-27619-0-48731700-1328956328_thumb.jpg

 

Linkul de mai sus are o poza cu ceea ce urmeaza a fi tinuta mea la o petrecere de nunta.

Rochita este transparenta in partea superioara si se continua cu valuri cu strasuri pana deasupra genunchiului. Pantofii sunt din piele intoarsa gen peep-toe. Am nevoie de niste sfaturi, daca se poate:

 

1. In primul rand, este aceasta o tinuta/combinatie adecvata pentru nunta?

2. As vrea sa port urmatoarele accesorii, dar nu ma pot hotara in privinta culorilor: accesoriu pt. par, cercei si poseta plic.

3. Machiajul. Smokey eyes/ ruj nud? Smokey eyes/Ruj rosu? Doar ruj rosu? Sau machiaj cat mai natural? Pedichiura/manichiura rosii/negre/nud?

4. Stiu ca peep-toes se poarta fara dres sau daca e musai un dres cat mai transparent si fara intaritura. Nunta e in februarie, desi afara e frig, in sala va fi cald.. cu sau fara dres?

 

cateva precizari:

- petrecerea incepe la amiaza si se va termina seara tarziu ( ma gandesc ca rochita de seara se va potrivi in acest context)

- cineva mi-a zis ca e mai mult de club/party rochita din cauza strasurilor, si la o petrecere de nunta ar trebui ceva mai..decent :)

 

Mersi mult de ajutor!!! :* :roll:

Editat de mița
scos link extern

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea ailalta cum vine imbracata ?

O sa-ti inghete picioarele !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. In primul rand, este aceasta o tinuta/combinatie adecvata pentru nunta?

2. As vrea sa port urmatoarele accesorii, dar nu ma pot hotara in privinta culorilor: accesoriu pt. par, cercei si poseta plic.

3. Machiajul. Smokey eyes/ ruj nud? Smokey eyes/Ruj rosu? Doar ruj rosu? Sau machiaj cat mai natural? Pedichiura/manichiura rosii/negre/nud?

4. Stiu ca peep-toes se poarta fara dres sau daca e musai un dres cat mai transparent si fara intaritura. Nunta e in februarie, desi afara e frig, in sala va fi cald.. cu sau fara dres?

1. E adecvata si pentru nunta. E mai mult o cocktail-dress, dar merge si la o nunta.

 

2. Ce accesoriu de par ? Vezi ca nu fie vreo agrafa kitschy ca strica tot ansamblul. Eu zic sa lasi accesoriul de par si pune-ti doar o pereche de cercei finuti si atat. In ceea ce priveste culorile nu ai multe optiuni. Ai grija insa sa nu asortezi prea mult ca nu se mai poarta. Daca ai pantofi rosii, posesta rosie, ruj rosu, cercei rosii...o sa arati ridiciol. Cel putin in opinia mea. Daca vrei sa ai ceva rosu ca sa mearga cu pantofii, alege un singur accesoriu in acea culoare.

 

3. Machiaj la rochia si pantofii aia (eu as fi ales pantofii de culoare nud, dar ma rog...fiecare cu gusturile lui) ar fi urmatorul : smokey eyes - ruj nud, machiaj care merge si dupa-amiaza daca ochii nu sunt machiati prea dramatic. Poti sa aplici mai cu retinere pentru dupa-amiaza si sa-i accentuezi cand se lasa seara. Alta alternativa ar fi doar ruj rosu, rimmel si creion dermatograf aplicat cu gust pentru ochi, atat. Desigur, depinde si daca rujul rosu ti se potriveste tenului tau si ce nuante de rosu. Nu toate femeile arata bine cu rosu pe buze. Depinde si de culoarea de par si coafura.

Machiaj cat mai natural pentru ocazii precum o nunta nu as recomanda mai ales daca vei aparea in poze. Camera foto "sterge" jumate din machiaj si daca ai machiaj natural vei aparea nemachiata in poze. Pe zi la ceremonia religioasa din biserica, da, acolo se potriveste un machiaj cat mai natural. Manichiura si pedichiura o alegi in functie de celelalte alegeri in legatura cu culoarea accesoriilor, insa unghii negre nu as recomanda. Probabil ca nud. Nu am mentionat de manichiura cu oja rosie pentru ca eu personal o detest.

 

4. In nici un caz sa nu porti strampi, sau dres cum le zici tu. De fapt asa ceva nu se mai poarta cam de multisor.

 

LE: Tu ti-ai cam complicat lucrurile cu pantofii aia, pentru ca acum va fi greu sa potrivesti nuanta de rosu cu vreun alt accesoriu sau cu rujul si risti sa ai doua nuante de rosu diferit pe tine. Sa speram ca nu trei.

Rochia ta are efect, e cu paiete, e dramatica. Pantofi gen sanda de piele intoarsa nu se prea potrivesc iar faptul ca sunt rosii e deja prea mult. Rochia e centrul atentiei pentru ca nu e simpla. Pantofii incarca look-ul inutil. Acei pantofi ar fi mers la o rochie neagra simpla, fara strasuri si valuri.

Eu as fi ales asa ceva:

 

Editat de Naeema
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io stiu de la nevasta-mea, care are stil, ca sandalele se poarta fara ciorapi

 

Pe gerul de afara incearca sandale in ROmania :crazy: in Phoenix, Arizona numai din emisfera nordica si numai peste zi desi azi am avut 26*C insa noaptea este frig, acum la aproape 3 dimineata sint 14*C si mai scade.

 

- cineva mi-a zis ca e mai mult de club/party rochita din cauza strasurilor, si la o petrecere de nunta ar trebui ceva mai..decent :)

 

Depinde in ce calitate esti la nunta, ruda mirilor sau numai colega de munca sau prietena. Nu te lua dupa nimeni, tu trebuie sa te simti comfortabil in ce te imbraci nu ce i-ar conveni nu stiu cui pe tine sa vada si pan'la urma tu decizi pe ce dai bani. Zilele astea insa trebuie sa te uiti si dupa vremea de afara ca nu se merita sa te imbolnavesti. Ca sa fi mai decenta as recomanda un fular pe umeri tot din ceva material flimsy, transparent si stralucitor chiar, ca nu este inmormantare ci o petrecere fericita!!! ceva ce poti lega mai tirziu si pe solduri sa nu-l pierzi in aglomeratie.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai cam complicat lucrurile cu pantofii aia,

Pantofii aia nu sunt pentru purtat in public, cu-atat mai putin la o nunta. Never, ever! :P

Sunt buni pentru recuzita de dormitor, daca partenerului ii plac anumite jocuri :focus:

 

Dar daca aia care se vede in background e chiar biblioteca ei personala si nu a altcuiva, ma ofer sa-i cumpar personal pantofi de la Londra in fiecare saptamana :crazy:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pantofii aia nu sunt pentru purtat in public, cu-atat mai putin la o nunta. Never, ever! :P

Sunt buni pentru recuzita de dormitor, daca partenerului ii plac anumite jocuri :focus:

 

Dar daca aia care se vede in background e chiar biblioteca ei personala si nu a altcuiva, ma ofer sa-i cumpar personal pantofi de la Londra in fiecare saptamana :crazy:

 

:)) io credeam ca pantofii aia is decenti :o: i-am mai purtat la diferite ocazii si au fost okey, nu a obiectat nimeni 8)

 

aia e biblioteca personala, ce se vede in poza e doar jumatate din marimea ei reala :)) nu as da cartzile alea pe pantofi, never ever :)) pana nu le citesc pe toate ;)

 

Tu ai nevoie de reclama, nu de sfaturi. Daca mai pui un singur link extern, iti banez contul pt spam.

 

 

umm...scuze. sunt noua pe forum si nu prea le am cu chestiile astea. nu era cu intentzie. Nu am nevoie in nici un caz de reclama. Si nici reclama ascunsa la cartzi nu e :) Fara suparare, o sa baneze ACTA destul nu cred ca mai are nevoie de concurenta! Mersi :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)) io credeam ca pantofii aia is decenti :o: i-am mai purtat la diferite ocazii si au fost okey, nu a obiectat nimeni 8)

Or fi, in Romania. Dar nu in lumea civilizata :P

 

Sugestiile oferite de Naeema in materie de pantofi merita urmate.

 

sunt noua pe forum si nu prea le am cu chestiile astea. nu era cu intentzie. Nu am nevoie in nici un caz de reclama.

Exista site-uri dedicate pentru imagini, gen tinypic.com , dar pe Roportal poti sa le incarci direct in mesaj.

Asta nu justifica paranoia de pe Roportal in privinta link-urilor, dar macar evita discutiile inutile.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×