Sari la conținut
Forum Roportal
Icbiuliana

Ce imagini ne motiveaza?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 11 minute, The Unknown a spus:

SX0pQ5

Vulcanul Stromboli in actiune, defapt nu doarme niciodata doar se preface.

O sa ajung si aici, la un moment dat. E cel mai apropiat vulcan activ de noi, si vreau musai sa vad unul in actiune.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Enki said:

O sa ajung si aici, la un moment dat. E cel mai apropiat vulcan activ de noi, si vreau musai sa vad unul in actiune.

Pe care dintre laturi te-ai gândit să te cațări? :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Vriies a spus:

Pe care dintre laturi te-ai gândit să te cațări? :smile:

Ma catar cu toata lumea si eu pe unde sunt tururile organizate. E destul de greu de urcat prin cenusa vulcanica, la altitudine se face chiar frig. Sunt mai multe tipuri de excursii, unele pe zi, unele pe noapte. Cand voi ajunge in zona, ca e in plan, nu-l ratez.

Imi plac vulcanii, am salvate la bookmarks camere live de la o multime de prin toata lumea. Dar doar pe Etna l-am prins online in actiune luna trecută si a fost spectaculos. Pe ceilalti niciodata, ca aflu tarziu ca au erupt, abia după ce s-a terminat spectacolul.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Enki said:

Ma catar cu toata lumea si eu pe unde sunt tururile organizate. E destul de greu de urcat prin cenusa vulcanica, la altitudine se face chiar frig. Sunt mai multe tipuri de excursii, unele pe zi, unele pe noapte. Cand voi ajunge in zona, ca e in plan, nu-l ratez.

Imi plac vulcanii, am salvate la bookmarks camere live de la o multime de prin toata lumea. Dar doar pe Etna l-am prins online in actiune luna trecută si a fost spectaculos.

Nu-ș ce să zic. Mă bucur pentru tine că-ți plac vulcanii. Sunt spectaculoși, da. Io i-am numit, așa, metaforic, plămânii Pământului. Mie nu pra-mi plac, sincer. 

Dacă ajungi pe acolo să-mi trimiți și mie câteva poze! :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AlexConu_Astro_17-e1646739929724.jpg 

https://www.csid.ro/lifestyle/vacante/alex-conu-anca-tinc-romania-norvegia-aurora-boreala-tara-fiordurilor-19996277/?utm_source=evz&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee  

Luminile Nordului, văzute prin lentila fotografului Alex Conu. Imagini de vis din Țara Fiordurilor

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pariu că nu știai! De ce se scrie, de fapt, inițiala tatălui în documente?

https://substantial.ro/pariu-ca-nu-stiai-de-ce-se-scrie-de-fapt-initiala-tatalui-in-documente/  

"De exemplu, în situația în care avem doi candidați cu același nume, Alexandru Popescu, ei vor fi diferențiați astfel: Alexandru M. Popescu și Alexandru L. Popescu. Trebuie menținut faptul că inițialele mereu trebuiesc notate cu majusculă.    În cazul în care părintele are prenumele alcătuit din două cuvinte, vor fi adăugate ambele inițiale." 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Thousands of calico scallops are washing up on the beach in Satellite Beach in clusters. These beach walkers were stopping to throw some of the ones still alive back into the ocean. This cluster was just south of Pelican Beach Park on Friday. Florida wildlife biologists said they are investigating the event but don't know yet what caused so many to wash in. They speculate it could have been wind and waves but there were no other species that washed in, indicating that something that specifically impacts scallops might be going on.

Thousands of scallops wash up on Satellite Beach,  Florida, leading many to ask: 'what's happening?'

*Moment bun de adunat scoici pentru decoratie si de mancat sau de aruncat inapoi in ocean.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×