Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

E o rusine sa fii sarac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o rusine sa fii sarac?

 

e tare intrebarea - si cred ca ar fi si mai dura daca ar fi scrisa sub o alta forma - de exemplu - " te-ai simtit stanjenit vreodata in prezenta unei alte persoane si intrun loc cu mult peste posibilitatile tale financiare?"

ii - ce ziceti acuma 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o rusine sa fii sarac?

 

e tare intrebarea - si cred ca ar fi si mai dura daca ar fi scrisa sub o alta forma - de exemplu - " te-ai simtit stanjenit vreodata in prezenta unei alte persoane si intrun loc cu mult peste posibilitatile tale financiare?"

ii - ce ziceti acuma 8)

Eu nu. Singurele persoane fata de care m-am simtit inferior erau cele destepte. Dar asta era in timpul liceului. Acum nu mai ma afecteaza.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu. Singurele persoane fata de care m-am simtit inferior erau cele destepte. Dar asta era in timpul liceului. Acum nu mai ma

afecteaza.

 

De-atunci i-ai dominat pe toti...rotflmao.gif

Glumesc,desigur, dar formularea lasa loc de interpretari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De-atunci i-ai dominat pe toti...rotflmao.gif

Glumesc,desigur, dar formularea lasa loc de interpretari...

In timpul liceului incercam sa fiu printre cei mai buni si fireste ca erau altii mai destepti. Prin urmare, nereusind sa fiu cum vroiam, ma simteam inferior lor. Pe urma m-am impacat cu gandul. De aceea nu mai ma afecteaza. Asta e... pur si simplu au avut ADN mai bun.

 

chiar as fi curioasa pt ce simte ABC rusine, pare foarte cerebral

Am si eu sentimente Athmy. :) In ultima vreme chiar incerc sa ma concentrez mai mult pe ceea ce simt. Oricum, cu persoanele alaturi de care ma simt in largul meu, nu sunt asa serios cum sunt pe forum. Chiar dimpotriva. Pacat ca sunt asa de rare acele persoane...

Editat de Abc2009ro
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu. Singurele persoane fata de care m-am simtit inferior erau cele destepte. Dar asta era in timpul liceului. Acum nu mai ma afecteaza.

 

si uite ca sunt in ziua de azi multi care nu au nimic in comun cu inteligenta dar le pocnesc buzunarele :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca oamenii au ajuns sa se evaluze in functie de lucrurile pe care le detin halal rasa am ajuns, in declin oricum, caci se vede cu ochiul liber :)

In sfarsit am ocazia sa intreb. De mult asteptam sa foloseasca cineva cuvantul ca sa pot intreba. Cine imi explica si mie ce sens are cuvantul "halal" folosit in diverse propozitii si contexte ? Mie mi se pare amuzant, avand in vedere ca de fapt halal se traduce prin legal. :lol:

Scuzati off topiceala.

 

E o rusine sa fii sarac?

 

e tare intrebarea - si cred ca ar fi si mai dura daca ar fi scrisa sub o alta forma - de exemplu - " te-ai simtit stanjenit vreodata in prezenta unei alte persoane si intrun loc cu mult peste posibilitatile tale financiare?"

ii - ce ziceti acuma 8)

Eu am alta intrebare si anume cum de ar ajunge cineva sa fie intr-un loc care este cu mult peste posibilitatile lor financiare ? Sau prin ce imprejurari poate cineva ajunge sa se regaseasca in preajma unei persoane cu status financiar mult mai mare ? Eu stiu ca de fel clasele sociale nu se prea amesteca intre ele. :o:

De exemplu, nu stiu daca m-as simti stanjenita in compania lui Donald Trump, servind cina in penthouse-ul privat al lui la Burj Al Arab in Dubai, dar nu cred ca va fi nevoie sa-mi pun vreodata problema asta, daca intelegi ce vreu sa zic. :lol:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am ocazia sa intreb. De mult asteptam sa foloseasca cineva cuvantul ca sa pot intreba. Cine imi explica si mie ce sens are cuvantul "halal" folosit in diverse propozitii si contexte ? Mie mi se pare amuzant, avand in vedere ca de fapt halal se traduce prin legal. :lol:

Scuzati off topiceala.

 

 

Uite ca nu stiam ce are semnificatia asta :)

E un fel de expresie, nu stiu exact :think: folosita in sens negativ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu sentimente Athmy. :) In ultima vreme chiar incerc sa ma concentrez mai mult pe ceea ce simt. Oricum, cu persoanele alaturi de care ma simt in largul meu, nu sunt asa serios cum sunt pe forum. Chiar dimpotriva. Pacat ca sunt asa de rare acele persoane...

Sigur ca ai sentimente, fiindca esti om. Numai ca unii din noi suntem plini de angoase, complexe, izucniri, furie reprimata, copilareli etc... incat pari foarte diferit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×