Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

E o rusine sa fii sarac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Eu am alta intrebare si anume cum de ar ajunge cineva sa fie intr-un loc care este cu mult peste posibilitatile lor financiare ? Sau prin ce imprejurari poate cineva ajunge sa se regaseasca in preajma unei persoane cu status financiar mult mai mare ? Eu stiu ca de fel clasele sociale nu se prea amesteca intre ele. :o:

De exemplu, nu stiu daca m-as simti stanjenita in compania lui Donald Trump, servind cina in penthouse-ul privat al lui la Burj Al Arab in Dubai, dar nu cred ca va fi nevoie sa-mi pun vreodata problema asta, daca intelegi ce vreu sa zic. :lol:

 

bine punctat :good:

nu ma dusesem cu gandul pana la Donald Trump cu toate ca nu mi-ar displace o cina cu el la Burj Al Arab ( daca plateste el :yam: ca eu s-ar putea sa am un soc "telectual" daca vad nota de plata :swoon: la care ar trebui sa platesc eu si inca vreo 3 generatii dupa mine :D )

 

dar ma gandeam ca exista hoteluri, restaurante, magazine, cluburi etc in care nu prea mai are rost sa intre cineva daca nu stie sigur ca are "rezerve" substantiale - iar la astea poti sa ajungi usor - intri pe usa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar ma gandeam ca exista hoteluri, restaurante, magazine, cluburi etc in care nu prea mai are rost sa intre cineva daca nu stie sigur ca are "rezerve" substantiale - iar la astea poti sa ajungi usor - intri pe usa

Am intrat odata intr-un hotel mai luxos si m-au dat afara ca aratam ca un cersetor. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar ma gandeam ca exista hoteluri, restaurante, magazine, cluburi etc in care nu prea mai are rost sa intre cineva daca nu stie sigur ca are "rezerve" substantiale - iar la astea poti sa ajungi usor - intri pe usa

Da, pe usa din aia rotativa, intri si iesi in acelasi timp. :lol:

 

Am intrat odata intr-un hotel mai luxos si m-au dat afara ca aratam ca un cersetor. :lol:

Mah Pretty Woman mah :rot:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat odata intr-un hotel mai luxos si m-au dat afara ca aratam ca un cersetor. :lol:

Puteai sa arati si impecabil, ca tot te dadeau afara. Orice hotel cu pretentii asa procedeaza, atat timp cat nu ai facut niciun check-in, sau vreo rezervare din timp.

Editat de Olivier Dzidzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puteai sa arati si impecabil, ca tot te dadeau afara. Orice hotel cu pretentii asa procedeaza, atat timp cat nu ai facut niciun check-in, sau vreo rezervare din timp.

Ce vorbesti ? Poate ca omul se duce la restaurantul sau la barul hotelului sa bea o cafea, sa astepte pe cineva, etc. Nu te da nimeni afara daca arati impecabil si nu ai facut check in sau rezervare. Cel mult te-ar intreba cu ce pot sa te ajute daca te vad ca freci menta pe acolo si atunci daca esti istet poti spune ca astepti pe cineva sa servesti cina sau pranzul sau astepti pe cineva cu care ti-ai dat intalnire acolo.

Dar mai stii, poate la Romanica asa se procedeaza...te azvarla in drum.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista cei care plang pentru ca nu au Iphone....si exista cei care plang pentru ca nu au mancare sa le dea copiilor!! Cine a cunoscut cum e saracia cunoaste totul...

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine punctat :good:

nu ma dusesem cu gandul pana la Donald Trump cu toate ca nu mi-ar displace o cina cu el la Burj Al Arab ( daca plateste el :yam: ca eu s-ar putea sa am un soc "telectual" daca vad nota de plata :swoon: la care ar trebui sa platesc eu si inca vreo 3 generatii dupa mine :D )

 

dar ma gandeam ca exista hoteluri, restaurante, magazine, cluburi etc in care nu prea mai are rost sa intre cineva daca nu stie sigur ca are "rezerve" substantiale - iar la astea poti sa ajungi usor - intri pe usa

#

cat de simplist privesti ... locurile unde chiar nu ai ce cauta sunt cele in care portarul isi stie toti clientii ....

 

si cladirile nu au firma

 

... doar o mica placa pe perete : members only

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista cei care plang pentru ca nu au Iphone....si exista cei care plang pentru ca nu au mancare sa le dea copiilor!! Cine a cunoscut cum e saracia cunoaste totul...

 

saracia are mai multe aspecte si fiecare o priveste din punctul lui de vedere :good:

am sa scriu o mica povestioara cu morala despre saracie care este foarte interesanta si are un talc aparte :yes:

 

Un tata bogat, dorind ca fiul sau sa stie ce inseamna sa fii sarac,l-a dus sa petreaca cateva zile la o familie de tarani. Fiul a stat 3 zile si 3 nopti la tara. Revenind la oras, in automobil, tatal l-a intrebat :

-Ce zici de experienta avuta ?

-Bine, ii raspunse fiul, putin rezervat.

-

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saracia are un limbaj la care cei bogati n-au acces sau au acces doar partial, deseori chiar si cei ce-au fost odata saraci il uita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dom'ne, am eu o vorbă... la omu' sărac nici boii nu trag. numai unele vaci.

e ruşine să fi sărac şi să fii conştient de chestia asta dar să nu faci nimic şi să-ţi pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×