Sari la conținut
Forum Roportal
bl0ndy

Ma simt foarte prost...Musafirii..

Postări Recomandate

Tu le-ai spus cumva cam cati bani castigi? Poate ca, daca ai un salar mai maricel, s-au gandit ca ar trebui sa profite si ei putin. Sincer, eu nu am mai intalnit astfel de oameni. Incerc doar sa-mi imaginez ce a fost in capul lor.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu le-ai spus cumva cam cati bani castigi? Poate ca, daca ai un salar mai maricel, s-au gandit ca ar trebui sa profite si ei putin. Sincer, eu nu am mai intalnit astfel de oameni. Incerc doar sa-mi imaginez ce a fost in capul lor.

 

 

Eu am intalnit. Bl0ndy, n-ai ambitie daca nu le faci o factura cu tot ce ai cheltuit pe fundul lor, sa le-o trimiti frumos prin posta cu un biletel gen : "Dragii mei prieteni, am inteles ca ati fost intr-o pasa proasta cu banii cat timp ati stat la mine.Dar nici eu nu dau din cale afara de avuta asa ca v-as fi recunoscatoare daca mi-ati inapoia banii cand va reveniti financiar. Prietena voastra pe veci, Blondy"

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intalnit. Bl0ndy, n-ai ambitie daca nu le faci o factura cu tot ce ai cheltuit pe fundul lor, sa le-o trimiti frumos prin posta cu un biletel gen : "Dragii mei prieteni, am inteles ca ati fost intr-o pasa proasta cu banii cat timp ati stat la mine.Dar nici eu nu dau din cale afara de avuta asa ca v-as fi recunoscatoare daca mi-ati inapoia banii cand va reveniti financiar. Prietena voastra pe veci, Blondy"

HaHaHa...ideea-i tare.Si le treci si energia electrica si hartia igienica (estimativ).yes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HaHaHa...ideea-i tare.Si le treci si energia electrica si hartia igienica (estimativ).yes.gif

 

 

Nu, fara exagerare. Mancarea si toate cheltuielile casei erau datoria lui blondy. Restul ( coafor, jucarele, hainute, taxi, restaurant, etcetera) nu erau.

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseneth, oamenii (unii), au obrazul atat de gros, incat doar prin exagerari ii determini sa-si revizuiasca atitudinea.Eu am oferit o locuinta unei familii care era in impas si a trebuit sa-i scot cu politia dupa un an.I-am scos pt. ca am primit instiintare de la furnizorul de energie ca ma debranseaza.Surpriza a venit cand pe factura telefonica,neplatita evident, apareau numere cu suprataxa catre XXX.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine tare ma vexeaza chestia cu venitul in vizita dar nu pe banul lor. Asa e obiceiul acolo sau cum ? Ca gazda le asiguri cazarea si mancare acasa. Atat. Daca vor altceva sa plateasca ei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-ai lasat sa iti cheltuie toti banii ca apoi sa te plangi? Nu ai zis stop cand ai vazut ca profita maxim de tine, asta nu mai e bun simt sau rusine ....

Daca acei prieteni ai vostri erau atat de bine instariti nu va puneau pe voi in situatii de astea.Da-o naibii de treaba, adica hai sa-mi platesti masa in oras?

Daca as fi in locul tau, cu toata rusinea, mandria, si orgoliul, as suna-o si i-as spune in ce situatie jenanta m-a pus...

Editat de Black Passion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, fara exagerare. Mancarea si toate cheltuielile casei erau datoria lui blondy.

 

In conditiile in care am inteles ca vizita s-a intins pe mai multe zile si mai ales ca ei erau in situatia in care erau, puteau si aia sa contribuie la mancare, la o adica, pentru ca nu e usor sa hranesti trei persoane.

 

Ba daca ar fi fost oameni cu bun simt ar fi achitat si ei macar masa la restaurant ca sa se recompenseze pentru gazduire.

 

Exact.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×