Sari la conținut
Forum Roportal
bl0ndy

Ma simt foarte prost...Musafirii..

Postări Recomandate

doar de 2 ani vă cunoaşteţi?! crezusem că sunteţi priteni vechi din copilărie/şcoală

chiar că-s exageraţi, de fapt, sunt nesimţiţi de-a dreptul

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem prieteni de foarte mult timp si nu stiu ce sa mai zic.Probabil nici nu o sa mai vorbeasca cu mine dupa ce se intorc acasa.Vreau totusi sa cred ca nu din cauza mea si a ceea ce nu am facut eu, sa se termine aceasta prietenie.

Daca mai stateau o zi cred ca o luam razna.Nu mai suportam nici macar vocea copilului ( e un copil f galagios). Ieri se juca cu telefoanele mobile si mi-a cerut numarul sotului meu sa il sune (el era in cealalta camera).Eu imi tot faceam socoteli in minte, ce si cum sa fac sa ma descurc pana pe 15, si i-am zis copilului : nu stiu, du-te si intreaba-l pe ea. Si copilul zice : Asa deci..Sa inteleg ca deja te-ai saturat de noi si vrei sa plecam, altfel nu imi ziceai asa.

 

Deci e un copil foarte precoce care m-a bagat in depresie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copil prost crescut.....parinti nesimtiti......cu asa prieteni nu mai ai nevoie de dusmani. Trebuia sa impui niste limite, sa platiti pe rand nu doar tu, ca doar nu esti banca. Au profitat de voi la maxim si si-au invatat si copilul ce sa faca. Dezgustator.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nici nu o sa mai vorbeasca cu mine dupa ce se intorc acasa.Vreau totusi sa cred ca nu din cauza mea si a ceea ce nu am facut eu, sa se termine aceasta prietenie.

 

 

Ba chiar daca e din cauza ta, de ce ar fi rau sa se termine ? O prietenie e ceva ce se merita. De ce vrei sa fii prietena cu cineva care iti sta ca un ghimpe in coasta ? Daca nu vor mai vorbi cu tine, nu e clar ce oameni sunt ? Si de ce ai vrea oamenii astia ca prieteni ? Mai bine iti faci dusmani, ca pe aia nu ii cresti tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil nici nu o sa mai vorbeasca cu mine dupa ce se intorc acasa.Vreau totusi sa cred ca nu din cauza mea si a ceea ce nu am facut eu, sa se termine aceasta prietenie.

 

Stai linistita.. nu pierzi nimic. Nu-ti sunt prieteni, altfel ar fi inteles situatia si i-ar fi dat si copilului doua peste gura, pentru ca se poarta asa. Nu ai absolut nici o vina, poate doar aia de a fi fost prea generoasa si ca nu ai stiut sa spui nu.

Lasa-i sa-si gaseasca alti prieteni pe care sa-i stoarca de bani.

N-am mai pomenit asa ceva, credeam ca macar la restaurant si-au platit partea lor.

Nu te mai invinovati, ca nu ai absolut nici un motiv. Unii oameni sunt de-a dreptul javre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca v-ati expus si voi parerile parca m-am mai linistit.Dar zau ca mi-e frica sa mai fac copii.

Si inca o chestie, care nu stiu, poate ca mi s-a parut mie, poate ca am devenit paranoica, dar am tot surprins-o uitandu-se insistent la sotul meu.De cateva ori imi spusese ca arata foarte bine si ca e foarte frumos, dar nu pusesem la suflet.Dar cum am mai zis, am surprins-o privindu-l insistent.

Cred ca am inceput sa dezvolt o obsesie fata de ei si sa inventez chestii. :)

 

Va multumesc foarte mult ca ati fost alaturi de mine, ma simt mult mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne cunoastem de 2 ani de zile.

 

Vă cunoaşteţi după nume...de doi de zile, că după obiceiuri...nu vă cunoaşteţi deloc.

 

Nu mai contează, bine că a trecut, şi au plecat. De acum înainte, trebuie să bifezi pe o listă imaginară pe cei care au mai rămas prieteni de familie şi care nu. Aşa se cern prieteniile, prin fapte de acest fel.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×