Sari la conținut
Forum Roportal
Lirio

De ce nu ne acceptam?

Postări Recomandate

Din moment ce nimeni nu a ajuns la adevarul absolut mi se pare firesc sa nu fim toti la fel. Fiecare trebuie sa-si caute realitatea. Nu e posibil ca toti sa fie blocati pe aceeasi parte din peisaj. Acei oameni care considera ca il detin(adevarul), ar trebui sa se intrebe un pic, de ce simt atata nevoie sa-l impuna altora. Daca ar fi sinceri in aceasta autoanaliza, si-ar da seama numaidecat. Atat ca sinceritatea e grea. E greu sa iti dai seama ca nu esti tu buricul pamantului, si ca trebuie sa muncesti cu tine insuti sa ajungi la asa ceva. Cine totusi constientizeaza si incepe lupta, isi da seama pe parcurs ce avanseaza ca nu il mai doare de asa ceva, pentru ca in fond nevoia de-a te simti buricul pamantului e doar a celor ce isi dau singuri importanta. Daca nimeni nu le-o ofera trebuie sa o obtina si ei de-undeva, nu ? Asta pentru ca ei considera ca e musai sa fie importanti in ochii altora, cu orice pret.

Editat de Typhon
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:haha: M-a amuzat exprimarea plastica. Cred ca esti un om sincer de felul tau. :o:

Vroiam sa ma impun. Ce n-as da sa ma contrazica cineva :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa ma impun. Ce n-as da sa ma contrazica cineva :lol:

De impus, te-ai impus. De contrazis, nu te contrazice nimeni. :roll: Oare de ce? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De contrazis, nu te contrazice nimeni. :roll: Oare de ce? :think:

Uneori ii accepti pe ceilalti considerand ca este inutil sa-ti pui mintea cu ei.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori ii accepti pe ceilalti considerand ca este inutil sa-ti pui mintea cu ei.

:lol2:

 

Ma rog...eu ma gandisem la un raspuns ceva mai magulitor. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am o parere prea buna nici despre a maguli pe cineva. :) E in fond acelasi impuls, doar ca orientat cumva arficial. Aceeasi tendinta, dar fara componenta numita frustrare. Cred ca e bine sa acceptam lucrurile asa cum sunt, nici sa le denigram, nici sa le ridicam la rang la valori absolute, dar nici sa le infrumusetam artificial :) In fond magulirea e forma de manipulare.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Glumeam acolo, tu! Sunt si eu o data mai glumeata si tu-mi spulberi toate visele de a fi amuzanta. :beee: (si acum am glumit, nu sunt rautacioasa :) )

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×