Sari la conținut
Forum Roportal
heaven

Va rog semnati aceasta petitie!

Postări Recomandate

Nici eu nu am semnat!adevarul este ca acesti caini nu au ce cauta pe strazi!!dar nici eutanasierea nu este o solutie tocmai buna!!!daca este fara durere da!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este adevarat ca nu au ce cauta pe strazi dar nici sa le dam in cap nu e o solutie.Am vazut poze cu maidanezi ucisi ...nu mi se pare normal ce se intampla... eu am fost muscata de un caine si am facut si injectii dar nu sunt de acord cu eutanasierea lor.Nu noi le-am dat viata asa ca nu noi avem dreptul sa le-o luam.Daca aveti suflet semnati petitia aia ( nu ca ar tine cineva cont de ea), dar sa aveti si voi constiinta impacata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb de ce atunci cand acesti caini care au fost deja castrati,vaccinati si unii dintre ei mai au doar cateva zile de trait pentru ca sunt batrani sunt luati ?La ce bun?

Ne-au fost luati cainii din fata blocului fara sa fi muscat pe cineva niciodata si au fost lasati in pace altii care sunt cu adevarat periculosi.Platisem deja un milion pentru recuperarea lor odata.Ce au mai cauatat la noi cu camera de luat vederi si tot tacamul.Multi copii din bloc care tin la acesti caini au fost afectati emotional din cauza asta.Nimeni nu se gandeste la nimic.Nu pentru a nu fi muscati noi se face asta ci pentru a face pe grozavii cei de la putere in fata strainilor.Asta e convingerea mea.

Daca s-ar fi facut o selectie nu halul de tragi-comedie care s-a desfasurat in fata ochilor mei as fi inteles dar asa nu a fost decat o batjocura la adresa vietii acestor animale si la adresa noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
......

Daca aveti suflet semnati petitia aia ( nu ca ar tine cineva cont de ea), dar sa aveti si voi constiinta impacata.

 

Ai exprimat foarte bine "sentimentele" majoritatii: facem ceva nu pentru ca asa simtim ci pentru ca asa este la moda si astfel o sa avem constiinta impacata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai exprimat foarte bine "sentimentele" majoritatii: facem ceva nu pentru ca asa simtim ci pentru ca asa este la moda si astfel o sa avem constiinta impacata.

nu asta era ideea , ii intorci tu cuvintele cum iti convine :doh:

cu ce ma incalzeste pe mine ca am semnat petitia aia amarata de care nu tine nimeni cont? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca semnez petitia credeti ca se va intampla vreo minune?

 

Cainii maidanezi nu au ce cauta pe strazi. Suntem totusi o tara civilizata (cica).

Mi-e mila de ei, dar nu am ce sa le fac. Sunt prea multi, si nu ii vrea nimeni.

 

A trebuit sa moara un om ca sa se ia masuri... ca asa e la noi :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred k bucurestiul arata a capitala europeana cu atatia caini pe strazi dar in nici un caz nu sunt de acord cu eutanasierea lor...probabil ar trebui dusi intr-un adapost sau asa ceva...apropo,de curand am salvat un caine d la moarte :spiteful: si sunt asa mandra d mine!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu nu am semnat!adevarul este ca acesti caini nu au ce cauta pe strazi!!dar nici eutanasierea nu este o solutie tocmai buna!!!daca este fara durere da!

parerea mea ca nici suporterii fotbalisti,care devasteaza ca lacustele, injura,bat oameni,si nu mai spun.

ce zici? te eutanasiem sau scapi ieftin doar cu castrarea[ca poate esti la prima abatere]?????

glumesc[oare],ganditi-va cand dati solutii radicale,pana la urma care le este vina,aceea ca exista???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am semnat petitia. eutanasierea nu e o solutie. si mai e ceva...la noi nu exista eutanasiere, ci "eutanasiere" (adik cu bata). o adevarata eutanasiere costa mai mult chiar decat o castrare.

si cainii saracii nu au nici o vina ca sunt rai si agresivi, asta e tot din cauza noastra. chiar zilele trecute am vazut cum un grup de 3 copii de 10-12 ani chinuiau si incercau sa mutileze cu un briceag un catelus de numai 4 luni. acesta este motivul pentru care unii caini devin agresivi...felul in care sunt obisnuiti, felul in care se poarta oamenii cu ei. si asta o mai spun din un motiv. eu detin un caine din asa-zisa rasa cea mai periculoasa din lume: pittbul. cand mi l-am luat, toata lumea mi-a spus k o sa ajunga un monstru, k o sa ma manance in casa. eee, uite ca acum are 3 ani jumate si niciodata pana acum nu a marait sau latrat macar la cineva, daramite sa muste. pentru ca asa am invatat-o, sa fie cuminte. asa k noi suntem vina, noi trebuie sa gasim o solutie UMANA. inainte de toate, trebuie sa invatam sa fim umani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×