Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Si maine e o zi...

Postări Recomandate

Eu nu-s decat un om, dar daca te-as avea in preajma, din cand in cand, macar, m-as simiti onorata. :flowers: Esti foarte frumoasa! Eu nu cred ca exista Oameni, doar momente in care oamenii se comporta precum Oamenii. In restul timpului, majoritatea oamenilor se lasa condusi de slabiciuni, tafne, rautati, de orgoliu si alte asemenea prapastii.

Frumos spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu de-abia acum am vazut ca a fost ziua lui Rosucer. :(

Insa si azi e o zi cand ii pot ura La multi ani!

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sheeva, Nirvana, va multumesc! Nu-s un vip ca sa stie toata lumea de ziua mea. Barbatu-meu a uitat si mi-a telefonat cand am ajuns la serviciu. Bine, ma, sa nu imi spui tu ca e ziua ta?! mi-a zis. :lol: Un gand bun indreptat inspre mine e intotdeauna si oricand binevenit. :friends: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In restul timpului, majoritatea oamenilor se lasa condusi de slabiciuni, tafne, rautati, de orgoliu si alte asemenea prapastii

 

...intr-o masura mai mica sau mai mare. Depinde de cat il duce mintea pe fiecare. Sau sufletul, mai degraba, ca erorile alea logice de care tot vorbeste K. vin in mare masura de la lipsa de sinceritate, minciuna, falsitate, ipocrizie (toate astea nu sunt perfect sinonime, ca sa o iau si eu precum tovarasul meu, sa nu aud de repetitie pleonastica).

 

Multumesc mult pentru complimente! Sunt coplesita! Iata-ma si vedeta! Pai cat mai stau pe aici sa asist la ultimul act al tragediei sau eventual sa si particip in noua mea calitate de vedeta, stam, vorbim, bem o cafea, ca de-aia suntem pe forum, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...intr-o masura mai mica sau mai mare. Depinde de cat il duce mintea pe fiecare. Sau sufletul, mai degraba, ca erorile alea logice de care tot vorbeste K. vin in mare masura de la lipsa de sinceritate, minciuna, falsitate, ipocrizie (toate astea nu sunt perfect sinonime, ca sa o iau si eu precum tovarasul meu, sa nu aud de repetitie pleonastica).

 

Multumesc mult pentru complimente! Sunt coplesita! Iata-ma si vedeta! Pai cat mai stau pe aici sa asist la ultimul act al tragediei sau eventual sa si particip in noua mea calitate de vedeta, stam, vorbim, bem o cafea, ca de-aia suntem pe forum, nu?

:good:

Nu o sa-ti ascund ca am fost dezamagita de majoritatea dintre ultimele postari ale lui K, nu neaparat de ceea ce spune, ci de modul cum o spune. Si mi-ar placea sa-l vad mai deschis.

Iar pe tine nu te-am complimentat, eu spun doar ce simt. Cand nu simt, nu spun, mai bine tac. Eu cred ca tu ai reusit ceea ce putini dintre psihologi, dintre cei pasionati foarte tare de psihologie reusesc, sa vezi omul dincolo de tipare. Iar o sa il amintesc pe Adrian Nuta, care spunea ca nu e bine sa urmezi o cariera de psiholog pt. a-i vindeca pe altii, nici chiar pt. a te vindeca pe tine, tb. sa fie vorba de mai mult.

Cred ca iar am fost dezlanata, imprastiata pe 10 carari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×