Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai eu asa am inteles, ca GK este nevoit sa-si ocupe tot timpul ca sa nu fie nevoit sa se confrunte cu gandurile negative...si am intrebat: Pentru cat timp crede ca va reusi sa-si ocupe tot timpul? Oare fara relaxare nu va claca la un moment dat?...Ideea e ca eu cred ca nu asta e solutia.

 

Intru-totul de acord cu tine, Kriemhild ! Eu am extrapolat putin si am alunecat pe panta divagatiilor. Am convingerea ca ai inteles devierea mea de la fondul problemei. Este logic ca GK_FAN sa nu poata sa-si ocupe chiar tot timpul activand. Un amic de-al meu, medic, mi-a spus ca, daca un om lucreaza la foc continuu 4 zile, nu face nici-o pauza de relaxare si nu doarme deloc, moare. Nu garantez veridicitatea afirmatiilor sale. Normal, daca exageram cu munca si nu ne relaxam putem claca, dupa cum bine ai observat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va doresc tuturor vindecare rapida.afectiunea mea [maduva spinarii sectionata]nu are remediu .corpul ma doare [tortura],sufletul deasemenea.nu exista osinda mai mare pe pamint ptr.o fiinta umana.animalele paralizate sint eutanasiate ptr.a nu suferi.e curios ca nu am stari depresiv anxioase .nu las boala sa ma doboare psihic.[sex nu ,a procrea nu ,tortura oganica ,spasme incontrolabile,infectii urinare lunare,rani cauzate de sederea prelungita intr-o singura pozitie ,ud datorita urinei ,tensiune oscilatorie etc.]luptati si evitati sa nu aveti o coloana vertebrala afectata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei cu simptome de spasmofile,persoanele carora le bate inima super rapid:

Nu exista abosulut nici un tratament mai bun decat AUTOCONTROLUL!cei cu simptomele de spasmofile isi pun intotdeauna intrebarea "Daca se intampla ceva?"Ei simt o frica fara motiv....Si nu frica de paianjeni reptile...nu!Le e frica sa mearga singuri pe starada le e frica sa nu li se intample ceva...Cititi cu mare atentie:Credeti ca sunteti singurii cu acele simptome,ca este o boala!Nu este adevarat.Nu sunteti singuri!65% din populatie a avut CEL PUTIN O DATA SIMPTOME DE SPASMOFILIE.Si au atacuri de panica si altele...Atunci cand au un atac de panica parca sunt intr`o transa....nu asculta pe nimeni,nu se linistesc si se gandesc la vise(rele),alte boli...Ei bine isi fac mai mult rau din cauza asta.Eu am reusit sa inving aceste atacuri de panica dar m`am trezit cu altele....Imi tot vine sa cred ca nu e din cauza spasmofiliei dar este....si de exemplu cand ma gandesc:"Daca am probleme cu nustiu ce?""Daca se intampla ceva"-NU DIN CAUZA SPASMOFILIEI AI ATACURI DE PANICA!ci din cauza voastra...pentru ca nu va linistiti gandurile rele....Ar fi trebuit sa fac si io niste meditatii cu sorumea.Asa SIGUR PUTEAM SA IMI CONTROLEZ ORICE GAND!daca nu merge cu medicamente cu psihologi incercati meditatiile:

-stati singuri intr`o camera(fara muzica,fara televizor,fara calculator aprins)stati pe covor ca la yoga...incercati vreo 2 ore pe zi..sa nu va ganditi la guta sau la dimmu borgir sau mai stiu eu ce...incercati sa va ganditi la nimic!stiu ca pare imposibil dar nu este.......Poate nu o sa va dati seama DAR sigur va stapaniti mult mai bine.

Editat de shadowcat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chicago, meriti toata admiratia si poti fi un model pentru toti. Un atac de panica chiar pare un moft pe langa problemele reale pe care le ai tu. Sa te ajute Dumnezeu, sa iti dea putere si forta sa lupti!
multumesc.speranta moare ultima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna, si eu ca mai toate persoanele sufar de aceste atacuri de panica, insomnie si alte simptome ale atacului de panica, citind pe aici pe fosrum am vazut ca unele persoane s-au vindecat de aceste atacuri, as dori si eu tare mult sa ma vindec si sper sa am puterea sa trec si peste asta, eu merg la psiholog o data pe saptamana de 7 saptamani si fac terapie dar nu se vad prea mari ameliorari, beau ceaiuri de valeriana cand ma simt agitata si mai iau si cate un sfert de pastiluta de rivotril la nevoie. Sper sa scap de pastile si sa am o viata normala cum am avut pana acum cateva luni. as vrea sa incerc si Reiki dar nu cunosc nici un cabinet unde sa fac asa ceva , poate ma ajuta cineva :flowers:. va pup pe toti si capul sus, trebuie sa mergem inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca esti din Bucuresti, iti pot recomanda persoana la care merg eu de 1 an de zile. Lasa-mi o adresa de mail sau un id de mess daca te intereseaza.

 

 

te-am adaugat in lista mea de mess, sunt online acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nefericitul posesor al unor astfel de atacuri de panica.Cred ca in cazul meu este vorba de agorafobie.In cazul meu cand sunt acasa totul e perfect,cand trebuie sa plec undeva , merg doar insotit de altcineva.Nu merg singur cu autobuzul tramvaiul, trenul sau alt mijloc de transport decat cu masina personala, nu stau la randuri sau alte aglomeratii (gen stadioane).In caz contrar imediat se instaleaza PANICA (senzatia ca voi lesina, ca ma fac de ras, ca nu ma va ajuta nimeni tremuraturi batai de inima transpiratii).Acum urmeaza intrebarea:Vineri trebuie sa plec neaparat in Italia(binenteles masina mea , un prieten bla bla alte asa zise alte masuri de siguranta)In caz de nevoie ce pastile ar trebui sa am la mine ? ce-mi recomandati ?.Nu sunt adeptul lor dar sa le am la mine.Pana acum in 8 ani de probleme nu am luat decat mg b6 calciu si foarte rar distonocalm (circa 10 pastile in 8 ani)Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eugencom , eu iti recomand sa iti iei extraveral la tine, ca masura preventiva. Sunt pastile usoare, cu efect de calmare. Cele mai potrivite in astfel de situatii.

numa bine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×