Sari la conținut
Forum Roportal
Chronos

Cum arata diferitele rase din galaxie?

Postări Recomandate

Bai Cronos de ce ma faci prost, ca eu stau acasa, mai ales pe frig. :lol:

Chiar asa Cronos,de ce il faci prost?

Cu mamele care se ocupa sau nu de gatitul verzei ce ai?

Iar Mikhael,tu ce treaba ai daca se arde sau nu varza aia?

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic8136...mp;p=1060518171

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic8136...mp;p=1060517434

 

Cred ca subiectul ar putea fi discutat serios.Atunci as fi interesat si curios sa aflu informatiile reale daca si cat exista,daca si cat sunt publice.

In acest moment, topicul arata mai mult de coltul vesel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca subiectul ar putea fi discutat serios.

Glumesti desigur!

Exista un grup foarte entuziast cu sustinere financiara guvernamentala ce cauta extraterestri.

SETI ii zice. N-au gasit inca nimic clar dar cauta in continuare.

 

Cata despre UFOlogie.... si extraterestrii astia umanoizi pe care ii mai vedem prin filme.... e ridicol sa discuti serios despre asa ceva. Tot ce obtii sunt speculatii.

 

Datorita unei apartenente genetice comune... majoritatea animalelor de pe pamant au 5 terminatii (4 membre si un cap).

Ai schimbat numarul asta si obtii creaturi foarte foarte diferite.

 

 

In acest moment, topicul arata mai mult de coltul vesel.

 

Pai uita-te ce s-a intamplat cand am pus un extraterestru imaginat ce e doar ceva mai diferit de specia umana.

A sarit cineva care sa zica, "Da frate, poate nu arata ca unchiu Vasile"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

-Grii,

-verzii,

-blonzii,

-cei inalti de 2-4 m,

-arcturienii,

-fiinte perfect asemanatoare cu oamenii, vazuti intrind in aparate neumane,

-reptilienii,

-acei chupacabra, banuiti cu dovezi puternice ca sint extraterestrii,

-etc.

 

Cei mai multi au fost grii. Spun...au fost...fiindca si eu am avut banuiala ca nu mai sint momentan. Si confirmarea am avut-o, cind am citit ca intr-adevar au plecat, din cauza a ceva ce nu le prieste pe aici. Sistemul solar sau Pamint. Prin 90-92.

Se stie ca nu mai sint atit de multe cazuri de intilniri cu fiinte. Dar aparate sint.

 

Aceste tipologii de fiinte au fost vazute, la modul sigur, nu ipotetice, sau speculatii. Si se regasesc in tabelul cu cele vreo 100 de specii.

Voi pune linkul, dar l-am pierdut in calc..... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar asa Cronos,de ce il faci prost?

Cu mamele care se ocupa sau nu de gatitul verzei ce ai?

Iar Mikhael,tu ce treaba ai daca se arde sau nu varza aia?

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic8136...mp;p=1060518171

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic8136...mp;p=1060517434

 

Cred ca subiectul ar putea fi discutat serios.Atunci as fi interesat si curios sa aflu informatiile reale daca si cat exista,daca si cat sunt publice.

In acest moment, topicul arata mai mult de coltul vesel.

 

pai cum,ce treaba am,pentru ca varza nu trebuie sa se arda niciodata.

 

serios vorbind,alte "civilizatii",asa cum sint intelese acum,reprezinta,de fapt,diferite moduri de a privi adevarurile divine.

in plan terestru,TOATA OMENIREA este obligata de statutul ei imperfect sa sada locului,sa invete normele morale;"unii" nu au chef,nu-si vad de-ale lor,cauta prin informatii sa aiba acces la mai...mult,si,cum NU sint mai mult,pina acum nu au "reusit" altceva decit sa intervina in mentalul omenirii si sa-l intoxice cu neadevaruri.aceia vor fi sanctionati,iar oamenii normali,vor merge mai departe.

 

asa zisii extraterestri sint ceea ce si-au imaginat sa le zicem,razvratitii impotriva regulilor terestre,imagini ale perceptiilor lor.

de dragul dragului de propria noastra identitate umana,ar trebui sa nu mai scotocim in propria noastra evolutie reprezentari ale subconstientului nostru,asa cum nici atunci cind asezi o saminta in pamint sa creasca,nu o dezgolesti in fiecare zi sa vezi ce mai face,astepti cursul ei normal de a creste,SI O INGRIJESTI INTRE TIMP.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa fac profilul psihologic al raselor galactice, m-as hazarda cu niste presupuneri:

 

- au un self esteem scazut, pentru ca de atatea mii de ani nu se simt in stare sa dea piept cu omenirea

 

- au complexe de inferioritate, din cauza tehnologiei umane actuale (vezi "aparatele" lor de zbor care sunt doar niste simulacre de doi bani, se topesc cand ti-e mai mare dragul)

 

- sunt urati ca dracu, si incearca sa mai dreaga imaginea prezentandu-se cat mai dichisiti, atunci cand nu fura de-a dreptul imaginea unei pamantence frumoase, vezi cazul cu pleiadianca Semjase, care se crede seducatoare pentru ca prezinta umanilor excitati poza unei figurante de serie B

 

- sunt timizi, rusinosi, au fobie sociala, anxietate generalizata, fragilitate narcisica, pentru ca le e peste mana sa se prezinte la Casa Alba pentru a face cunostinta cu umanitatea, sa spuna sincer si onest ceva de genu "Salut, sunt Gika Kontrra din Capitala Galaxiei si sunt emotionat pentru ca ma intalnesc pentru prima oara cu verii dulci din provincia galactica"

 

- nu le place adevarul, spusul drept in fatza, ci le plac vorba unsa, abureala, povestile nemuritoare, adica le place sa ne faca din cuvinte, in loc sa fie dintr-o bucata, fie si din topor

 

- nu prea au bune maniere, nici cei 7 ani de acasa, de la ei de la mamica lor, pentru ca ei inca nu au aflat ca nu asa se face in lumea civilizata, sa trimiti poze retusate in Photoshop Galactic dar sa nu-ti scoti fatzada si bornaul la inaintare

 

 

Mai ziceti si voi ceva

Editat de Kosmotro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi sa fac profilul psihologic al raselor galactice, m-as hazarda cu niste presupuneri:

- au un self esteem scazut, pentru ca de atatea mii de ani nu se simt in stare sa dea piept cu omenirea

- au complexe de inferioritate, din cauza tehnologiei umane actuale (vezi "aparatele" lor de zbor care sunt doar niste simulacre de doi bani, se topesc cand ti-e mai mare dragul)

- sunt urati ca dracu, si incearca sa mai dreaga imaginea prezentandu-se cat mai dichisiti, atunci cand nu fura de-a dreptul imaginea unei pamantence frumoase, vezi cazul cu pleiadianca Semjase, care se crede seducatoare pentru ca prezinta umanilor excitati poza unei figurante de serie B

- sunt timizi, rusinosi, au fobie sociala, anxietate generalizata, fragilitate narcisica, pentru ca le e peste mana sa se prezinte la Casa Alba pentru a face cunostinta cu umanitatea, sa spuna sincer si onest ceva de genu "Salut, sunt Gika Kontrra din Capitala Galaxiei si sunt emotionat pentru ca ma intalnesc pentru prima oara cu verii dulci din provincia galactica"

- nu le place adevarul, spusul drept in fatza, ci le plac vorba unsa, abureala, povestile nemuritoare, adica le place sa ne faca din cuvinte, in loc sa fie dintr-o bucata, fie si din topor

- nu prea au bune maniere, nici cei 7 ani de acasa, de la ei de la mamica lor, pentru ca ei inca nu au aflat ca nu asa se face in lumea civilizata, sa trimiti poze retusate in Photoshop Galactic dar sa nu-ti scoti fatzada si bornaul la inaintare

 

- nu au self esteem scazut, nu se intalnesc cu pamantenii tocmai pentru ca acestia din urma sa nu isi piarda de tot self esteemul in urma comparatiei

-au tehnologie mult superioara

-nu sunt urati... dimpotriva chiar

-au incercat sa vb cu Casa Alba si s-au musamalizat toate intalnirile.. oricum USA nu este reprezentativa pentru ei

-le place adevarul dar au stilul lor de comunicare,numai cei care-si folosesc neuronii potriviti ii pot auzi si intelege

-au bune maniere, retusurile au fost facute de pamanteni,nu de ei

 

zisei eu si mai luai o gura de fan :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi vorbiti de caracatite? N-as minca nici daca ma-ar ruga ele. Asta spun acum, fara sa le vad in farfurie. :P

 

 

Sunt gustoase,au gust de peste iar facute la gratar sunt si mai delicioase. :hi:

 

.

 

Sunt un Ambasador al Forteii Vii nu al cine stie carei organizatii. :o:

Uciderea si consumarea unor creaturi dotate cu ratiune, dotate cu constiinta, este un gest barbar.

 

 

 

:rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da stim, eu...ala...

Vreti rase, serviti va rog.

Circula pe net, de cind m-am nascut pe el.

Se stiau de prin dec 8, citeva. Intre timp, vreo 100.

Ce e interesant, ca in anii 30 erau viermi si omuleti verzi. Acum toti sint umanoizi. Mult mai plauzibil.

Se stiu la modul sigur, cei spusi de mine mai sus.

 

RASE DE EXTRATERESTRI

A

Aeonii

Albastrii

Alfa centaurienii

Altarienii

Amfibienii

Andromedanii

Antarienii

Arcaeeanii

Arcturienii

Arienii

Arzexienii

Azurienii

B

Belatricienii

Bernarienii

Bioizii

Blonzii

Booteenii

C

Casiopienii

Centaurienii

Cenusiii

Clonele nordice

Cygnusienii

D

Dalii

Delfinoizii

Dinozaurienii

Draconii

E

Elkitii

Elohimii

F

Folmahautansii

G

Gornii

Grailii

Griii

I

Insectoizii

Interdimensionalii

Ivorienii

J

Jupiterienii

K

Kliendcontlarienii

L

Lunarienii

Lyrienii

M

Mamiferienii

Mantis (calugaritele)

Martienii

Mercurienii

MIB (Oamenii in negru)

MILABS (Rapiri militare)

Mintakanii

Morgolienii

N

Nefilimii

Neonatii

Neptunienii

Nordicii

O

Orionii

P

Paladisienii

Pegasienii

Piticii parosi

Pleidienii

Plivorienii

Plutonienii

Procyonansii

Prozatii

R

Rase foarte inalte

Razboinicii stelari

Refii

Reptilienii

Robotii

S

Saturnienii

Serpii (Oamenii-serpi)

Siriusienii

Solarienii

Suedezii

T

Talenienii

Taucetiansii

Thiaooubanii

Timarii

U

Ultraterestrii

Umanoizii scunzi

Ummitii

Uranienii

V

Vamfienii

Vegasienii

Venusienii

Verzii

X

Xerii

Xpotz

Z

Zetanii

Zovii

Zooizii

 

 

Atit ptr acum.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×