Sari la conținut
Forum Roportal
Chronos

Cum arata diferitele rase din galaxie?

Postări Recomandate

daca vreti voi sa luati patologia ca fapt exceptional....

 

 

:rot:

 

Nu am gasit nimc care se poate gatii la oala!

 

 

:hi:

Editat de Lightsome

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei mai multi au fost grii. Spun...au fost...fiindca si eu am avut banuiala ca nu mai sint momentan. Si confirmarea am avut-o, cind am citit ca intr-adevar au plecat, din cauza a ceva ce nu le prieste pe aici. Sistemul solar sau Pamint. Prin 90-92.

 

Te pomeni ca au obosit sa mai toarne atatea minciunele. Minciunica iti consuma sistemul nervos, prin suprasolicitare.

Ori s-au saturat de obtuzitatea terestrilor si si-au bagat picioarele in ea de evolutie galactica, carandu-se la ei la mama lor.

Martians, go home!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te pomeni ca au obosit sa mai toarne atatea minciunele. Minciunica iti consuma sistemul nervos, prin suprasolicitare.

Ori s-au saturat de obtuzitatea terestrilor si si-au bagat picioarele in ea de evolutie galactica, carandu-se la ei la mama lor.

Martians, go home!

Parca este topic de rase de ...nu de exista? sau pe fun.

Tocmai spuneam ca un personaj ne invita sa nu ne mai batem joc. Din media.

Bataia de joc la adresa unor astfel de fiinte, arata o frica atavica de ele, transformata in....glume.

Inca sintem inferiori lor. Spun inca, deoarece noi evoluam spre ceea ce ele sint probabil de mult.

Si undeva spuneam ca vom avea probleme pe maxim cu....grii. Cind va fi momentul imi voi sustine aceasta afirmatie cu ceea ce se stie....pragmatic, acum.

Nu sint atit de inofensivi, dar glumind cinic, ne dezarmam noi, psihic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca este topic de rase de ...nu de exista? sau pe fun.

Tocmai spuneam ca un personaj ne invita sa nu ne mai batem joc. Din media.

Bataia de joc la adresa unor astfel de fiinte, arata o frica atavica de ele, transformata in....glume.

Inca sintem inferiori lor. Spun inca, deoarece noi evoluam spre ceea ce ele sint probabil de mult.

Si undeva spuneam ca vom avea probleme pe maxim cu....grii. Cind va fi momentul imi voi sustine aceasta afirmatie cu ceea ce se stie....pragmatic, acum.

Nu sint atit de inofensivi, dar glumind cinic, ne dezarmam noi, psihic.

 

Tu ai impresia ca daca sunt superiori tehnologic sunt si altruisti?

Silogismul asta repetat pana la saturatie in mediile scientiste cum ca daca ET exista trebuie sa fie si buni pentru ca altfel s-ar fi autodistrus pana acum este ridicol.

Pentru bastinasii din America de Sus spaniolii care i-au exterminat erau superiori tehnologic, dar nu erau si buni cu ei, ci doar buni INTRE EI. Coeziune de interese.

 

Tu crezi ca ei sunt aici ca sa ajute? Ca au prea mult timp liber si nu stiu ce sa faca?

Iti dau un exemplu: tu daca ai o inundatie in apartament te repezi sa salvezi si populatia de gandacei de bucatarie din crapaturi si conducte? daca ai o inundatie in gradina, cat de mult iti pasa sa salvezi musuroiul de furnici pe care l-ai studiat cu interes inainte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ai impresia ca daca sunt superiori tehnologic sunt si altruisti?

Silogismul asta repetat pana la saturatie in mediile scientiste cum ca daca ET exista trebuie sa fie si buni pentru ca altfel s-ar fi autodistrus pana acum este ridicol.

Pentru bastinasii din America de Sus spaniolii care i-au exterminat erau superiori tehnologic, dar nu erau si buni cu ei, ci doar buni INTRE EI. Coeziune de interese.

 

Tu crezi ca ei sunt aici ca sa ajute? Ca au prea mult timp liber si nu stiu ce sa faca?

Iti dau un exemplu: tu daca ai o inundatie in apartament te repezi sa salvezi si populatia de gandacei de bucatarie din crapaturi si conducte? daca ai o inundatie in gradina, cat de mult iti pasa sa salvezi musuroiul de furnici pe care l-ai studiat cu interes inainte?

Nu ma contrazici. dar doar o rasa ar fi mai nefavorabila noua. Grii. e vehiculata aceasta idee. Eu o iau ca ipoteza. Fiindca daca ar fi fost la fel de distructivi ca noi, eram de mult numai pe sub pamint ca civilizatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era un banc fain care circula de prin anii ' 70, cand au aparut primii studenti africani.

 

O expeditie internationala fusese prinsa de canibali si pusa in "oala", gata de fiert. (ca tot se amintea pe-aci)

Mai asteptau doar acordul sefului de trib, care a aparut, impreuna cu fiul cel mare. La un moment dat fiul incepe sa tzipe :

" Nu pe acela micu, e decanul meu de la Cluj- Napoca !"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×