Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Alianţa PSD-PNL-PC

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toti gandim dar doar unii o facem bine. :o: Eu sunt convins ca Voiculescu o sa vina din nou la putere intr-un fel sau altul si nu o sa se intample nimic...nu o sa curga nici un fel de lapte si miere. O sa spuna ca PDL este devina ca ei nu pot da mai multi bani...o sa vedem mai putini corpupti pe la TV ca sunt prinsi de justitie...cel putin din partea PSD, PNL, PC nu o sa fie nimeni ca si cum acolo ar fi numai oameni onesti...in continuare o sa vedem multa prosteala cu TV-ul.

 

1. Realitatea atesta contrariul :bye:

2. Oi fi fost eu rapit de ET sau...ce ? "Voiculescu o sa vina din nou la putere" ??? ;)

3. Nimeni nu-si imagineaza ca lucrurile vor reveni la un firesc civilizat intr-un timp scurt. E grea refacerea dupa ce au trecut lacustele sau termitele sau alta plaga de genul asta.

4. Cu coruptii s-ar putea sa te inseli : exista sanse . Ati facut la matrapazlicuri incit practic e ca si cum ai pescui in galeata : arunci undita in pdl si sigur agati ceva. Pentru unii s-ar putea sa fie mai usoara trecerea : trebuie doar sa inlocuiasca dungile orizontale cu cele verticale. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da realitatea atesta ce spun eu. Tara nu s-a privatizat pe timpul PDL ci pe timpul PSD. Atunci au fost si SAFI, CARITAS, FNI, BANCOREX, MONDOPROSPER, Banca religiilor, dacia felix etc. Toate acestea nu puteau exista fara implicatia politicului si a oamenilor pe care tu ii susti.

 

Cu coruptia nu ma insel...poti sa vezi cate cauzi de coruptie erau in timpul PSD si cate sunt acum. Sunt cazuri si de la putere si de la opozitie...in acele timpuri vedeai cazuri de la putere doar daca erau grave si nu se mai putea face absolut nimic cum a fost cazul Bivolaru care pana sa fie condamnat s-a ascuns destul de mult prin parlament cum face Nastase si Mitrea. Trebuie sa fie foarte naiv sa crezi ca sub obladuirea acestora ar fi mai bine sau doar implicat politic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da realitatea atesta ce spun eu. Tara nu s-a privatizat pe timpul PDL ci pe timpul PSD. Atunci au fost si SAFI, CARITAS, FNI, BANCOREX, MONDOPROSPER, Banca religiilor, dacia felix etc. Toate acestea nu puteau exista fara implicatia politicului si a oamenilor pe care tu ii susti.

 

Cu coruptia nu ma insel...poti sa vezi cate cauzi de coruptie erau in timpul PSD si cate sunt acum. Sunt cazuri si de la putere si de la opozitie...in acele timpuri vedeai cazuri de la putere doar daca erau grave si nu se mai putea face absolut nimic cum a fost cazul Bivolaru care pana sa fie condamnat s-a ascuns destul de mult prin parlament cum face Nastase si Mitrea. Trebuie sa fie foarte naiv sa crezi ca sub obladuirea acestora ar fi mai bine sau doar implicat politic.

 

Esti sigur ca vrei sa intri pe terenul bancilor falimentate ? Eu zic sa incerci sa vezi daca obtii acordul sefilor de partid.

S-ar putea sa ai surprize mari :roll:

Niciodata nu stii exact ce gasesti in spatele usilor bine ferecate :pardon:

Apropos de cei pe care ii sustin : sustin pe ORICINE va poate disloca de la putere. Ca mine gindesc multi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da realitatea atesta ce spun eu. Tara nu s-a privatizat pe timpul PDL ci pe timpul PSD. Atunci au fost si SAFI, CARITAS, FNI, BANCOREX, MONDOPROSPER, Banca religiilor, dacia felix etc. Toate acestea nu puteau exista fara implicatia politicului si a oamenilor pe care tu ii susti.

 

 

Ai uitat să menţionezi Flota comercială a Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da am uitat sa mentionez mormanele de fiare vechi ale flotei romane care indiferent cine le-a vandut pentru ca conform justitiei nu a fost Basescu si am uitat sa mentionez de plancardele cu "aici sunt banii dvs." campanie facuta de Basescu cand era la transporturi. :pardon:

 

O da...Basescu este clar miliardar si Voiculescu nici macar nu a fost in securitate iar Vadim este complet sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da am uitat sa mentionez mormanele de fiare vechi ale flotei romane care indiferent cine le-a vandut pentru ca conform justitiei nu a fost Basescu si am uitat sa mentionez de plancardele cu "aici sunt banii dvs." campanie facuta de Basescu cand era la transporturi.

Conform Justiţiei, actualul preşedinte al Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dosarele lui base sint in stand by. Mandatul lui nu e vesnic.

"lupini" are dreptate : Voiculescu si base au supt la aceeasi vaca. Obiectul activitatii si instruirea au fost insa diferite.

In functie de capacitati. :pardon:

Vadim e doar un maimutoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, se pare ca am deviat un pic cu totii. Sa revenim la subiect va rog.

Subiectul este "Alianta PNL&PC - PSD ."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce sens ar avea sa-l dea jos acum? Ce s-ar schimba? S-ar trezi populatia si ar vota pe cine trebuie? Ar aparea peste noapte candidatul perfect care sa ne dea pe toti pe spate? Scenariu de film..

 

Ne-a intrat in cap ca totul se rezolva dandu-l jos pe cel cu functia cea mai mare, fara sa ne uitam la ce se intampla mai jos... asa se procedeaza in Romania, indiferent de situatie sau domeniu :P

Editat de Tina'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×