Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Alianţa PSD-PNL-PC

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu vreau să discutăm despre alianţa (sau, cel puţin, proiectul de alianţă) PSD-PNL-PC - eventual, şi nişte resturi de ciolane pentru PNŢCD - şi nu despre PD-L.

 

Alianta PNL cu PC este groaznica pentru orice liberal autentic pentru ca aceasta alianta implica asocierea cu un turnator la securitate dovedit in justitie. Practic PNL nu are nici o legatura cu liberalismul sau cu istoria partidului liberal ci este doar un partid care foloseste un nume abuziv. Doctrinele liberale s-au dus naiba.

 

Se pare ca acestia sunt cam lideri la chiul in parlament.

 

http://www.curentul.ro/2011/index.php/Poli...prin-chiul.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma surprins in mod placut faptul ca Tariceanu s-a opus acestei aliante. Poate ca daca inca conducea partidul atunci PNL era la putere si nu mai era nevoie de UDMR...exista o sustinere mai buna in parlament si cu siguranta multe lucruri mai pozitive. Se vede treaba ca Tariceanu nu a fost un lacheu si pentru asta a pierdut puterea in partid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite cat de "bine" a functionat alianta :

 

Comunicat de presa

 

 

Candidatul PD-L la Primaria hunedoreana Baru, Daniel Raducanu, a castigat alegerile locale partiale de duminica, devansandu-l cu 138 de voturi pe candidatul PNL, Acxente Bolesc, potrivit rezultatelor anuntate de Biroul Electoral de Circumscriptie.

 

Astfel, conform rezultatelor comunicate dupa centralizarea rezultatelor de la toate cele patru sectii de vot din comuna, Daniel Raducanu a obtinut 956 de voturi valabil exprimate. Pe pozitia a doua s-a clasat candidatul PNL, Acxente Bolesc, cu 818 voturi.

 

In cursa electorala pentru postul de primar in comuna Baru s-au inscris patru candidati: Axente Vladimir Bolesc (PNL), candidat sustinut si de PC si PSD, Daniel Raducanu (PD-L), Angela Elisabeta Dumitrescu (UNPR) si Ioan Ceuta (PNG).

 

Prezenta la alegerile locale partiale de duminica a fost de 79,28 la suta, 1.839 de alegatori prezentandu-se la urne. Alegerile s-au desfasurat fara incidente, dar importante forte de ordine au supravegeat scrutinul, dupa ce campania electorala nu a fost lipsita de incidente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta-i ala care a lasat primaria sperind sa obtina un loc in parlament dar a pierdut in fata liberalei Mariana Campeanu ? :o: DA ! Apoi s-a gindit ca a scapat vrabia din mina si a vrut iar la primarie.

Asta-i ala de si-a facut campanie electorala sub culoarea verde de frica de a se afisa cu portocaliu ? :bye: DA!

Asta-i ala care a scos copiii in strada sa strige "Noi votam cu Raducanu" ? ;) DA !

Eeeei, atunci e bine ! Merita ca e bun si destept . :lol2::lol2::lol2:

Daca n-a fost bun de deputat, macar la primarie sa-l lase sa nu moara de foame mititelu . :cry:

Felicitari !

Editat de manonthemoon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala este,ai dreptate. Sa se spele cu el pe cap aia din comuna, daca l-au ales sa le fie de bine.

Eu remarc cu satisfactie altceva:

Alianta lui peste prajit ,PNL&PC - PSD "merge"pe gustul meu.

Tolomacii desi au mers trei partide pe o mana,nu au fost in stare sa il bata pe un PDL-ist din acela urat de populatie si pe deasupra si cu bube in cap !!!!

Bravo,felicitari si tie!!!!! :bye: Sau sa zic voua?! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alianta lui peste prajit ,PNL&PC - PSD "merge"pe gustul meu.

Tolomacii desi au mers trei partide pe o mana,nu au fost in stare sa il bata pe un PDL-ist din acela urat de populatie si pe deasupra si cu bube in cap !!!!

 

Pai draga omul deja mincase bataie o data : tocmai pierduse deputatia in favoarea unei liberale.

Ce sa-i mai faca alianta ? Nu-i frumos sa dai intr-un om cazut ;) :lol2:

"Tolomacii" i-au lasat pe copii sa-si aleaga maimutoiul :bye:

Ai ales un exemplu excelent : un neica nimeni care neizbutind a invinge pe liberali pentru un loc in Camera deputatilor s-a reales primar in comuna...cucu din deal .

Impresionant ! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai draga ,nu te mai face ca ploua.

Ramane o realitate ,faptul ca la un scrutin,nu conteaza care,unde ,cine, PDL-istul care dupa teoria ta,ar fi trebuit sa fie

privit cu scarba de catre electorat si ar fi trebuit nu-i asa ,sa fie invins de departe de catre frumoasa alianta a trei partide, ce sa vezi a castigat!! :o:

Asadar la prima verficare dupa alianta PNL&PC si chiar in prag de alianta si cu PSD, astea trei merg impreuna si pierd in fata hulitului, PDL-ul slutul si uratul ,mai ceva decat Manea din poveste.

Lasa vrajeala ca l-au lasat.Ce sa spun, nu i-a interesat comuna din cucuietii din deal. :bye: Orice primarie este buna si dorita de oricare partid.

Ideea incurajatoare este aceea ca imediat ce s-au "aliat" nu l-au mai batut pe Trahanache ala.

Cum spuneam, de acum inainte unde "pupa" PSD-ul ,se usuca si cade. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca tie ti se pare un exemplu relevant , cine sint eu sa te contrazic :bye: Daca tu ai impresia ca asta reflecta realitatea la nivel national...de ce sa te contrazic ? ;)

Culcati-va voi linistiti pe urechea asta :lol2:

Eu modest imi mentin parerea ca orice alianta, oricine va fi oponent al pedeleilor va cistiga detasat. Nu uita ca mai au inca timp destul sa faca timpenii. Practic isi sapa groapa singuri. Pe la noi lumea ii huiduie pe strada si cred ca sint sanse sa-i si bata cu flori...de mina . Curind.

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, esti inversunat si nu gandesti limpede .Scuza-ma nu am avut intentia sa te ofensez .

Uite cum sta treaba:

 

Alianta PNL&PC o salut ,desi nu-mi convine ,politic vorbind.Acolo este un loc mai natural pentru PC decat langa PSD.

Alianta cu PSD nu se va face insa. PNL-ul vrea prea mult,PSD-ul da prea putin.

Alianta PNL-PC are locul asigurat in urmatoarea guvernare dupa parerea mea.Ramane de vazut post electoral, cu cine se vor intelege . Daca se plaseaza primii ,posibil sa lase si PSD si PDL in afara .

Nici guvernul nu va cadea si nici Basescu nu va fi suspendat,iar alegerile vor fi la termen in 2012.

In privinta PDL,electoratul acum i-ar manca. Pe masura ce se vor recupera taierile ,animozitatea se va diminua.Oamenii nu tin foarte tare nici la celelalte partide.Important va fi cine are mai multe primarii si consilii judetene,cine are mai multi bani ,cine are televiziunile si restul mediei, cine este sustinut de popi ,de servicii,de administratie,de mafie, de americani,de UE ,de rusi s.a.m.d. Promisiunile electorale nu vor conta,iar prezenta la vot va fi minima.Daca ar avea loc alegerile duminica viitoare, PDL-ul ar obtine minim 15% si maxim 18%.Sub 15% nu are cum sa scada ,este limita lor naturala data de nucleul dur. In 2012 este insa alta poveste. Vor darui masa electorala si vor spune: "Vedeti,nu era alta solutie ,acum cand se poate va dam .Ceilalti va mint doar ca sa ajunga la putere dupa care dezastru va fi pe voi." .Minim 5-8 % vor crede chestia asta.

Dupa ce adun toate acestea, inmultesc cu pomenile electorale si extrag radicalul, imi dau rezultatele acelea de care ziceam eu in alta postare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Candidatul PD-L la Primaria hunedoreana Baru, Daniel Raducanu, a castigat alegerile locale partiale de duminica, devansandu-l cu 138 de voturi pe candidatul PNL, Acxente Bolesc, potrivit rezultatelor anuntate de Biroul Electoral de Circumscriptie.

Tu chiar vorbesti serios? Dai ca exemplu o comuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×