Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Ateismul agresiv

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te-au interpelat in spatiul public sa-ti distribuie materiale de propaganda in care sa ti se spuna ca nu exista Dumnezeu?

 

Ti-am mai raspuns la intrebarea asta,nimeni nu m-a interpelat nici sa-mi propovaduiasca existenta lui Dumnezeu,nici sa-mi argumenteze ca nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-am mai raspuns la intrebarea asta,nimeni nu m-a interpelat nici sa-mi propovaduiasca existenta lui Dumnezeu,nici sa-mi argumenteze ca nu exista.

 

Si atunci e Ateismul agresiv?

Eu am fost interpelat de crestini si au confirmat si alti useri acest mod de a face prozeliti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am postat exemplele ca raspuns la titlul topicului : Ateismul agresiv !

Aha, deci e vorba doar de entertainment :airkiss:

 

 

Nu mi-ati raspuns. Fetele care stau in Brasov pe la colturi cu fustite gen Sandy Bell si cu pestele aferent..........nu va deranjeaza?

Sa nu imi spuneti ca nu ati iesit seara sa va plimbati prin Poiana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hotaraste-te i-ai auzit sau nu ? Eu n-am spus ca sunt ortodocsi ! Si nu ai fost agasat(a) in parcul central de doamne cu brosuri cu titlul "Templul de veghe" daca nu ma insel?

pai tu ai zis zi de zi , zi lumina de vara pana-s seara cam asa ai lasat de inteles ... si desi am lucrat in centru asta vara zau ca doar o data am auzit astfel de cetateni

nu m-au deranjat, daca a venit la mine sa vorbeasca sa ma invite si am avut chef am ascultat, daca nu plec mai departe si nu au fugit dupa mine

chiar daca unora nu o sa le placa exista totusi aceste secte care iti bat la usa, distribuie materiale, isi incearca noricul cum s-ar zice .. la catolici, ortodocsi nu prea vezi acest lucru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar daca unora nu o sa le placa exista totusi aceste secte care iti bat la usa, distribuie materiale, isi incearca noricul cum s-ar zice .. la catolici, ortodocsi nu prea vezi acest lucru

Stim ca exista Sam. Dupa cum exista romi care bat la usa cu copii mici in brate, postasi care se ratacesc, etc.

Dar intreb si eu asa...........este un lucru "agresiv"?

 

Nu stiu de ce, dar pentru mine agresiv inseamna altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu ma deranjeaza atata timp cat daca eu zic nu, nu mai insista ... asta ma duce cu gandul la cei care stau pe strazi si te opresc pentru fel si fel de chestionare, reclame, etc ... mai enervanti sunt acestia, cum ii vad cum ii ocolesc

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si atunci e Ateismul agresiv?

Eu am fost interpelat de crestini si au confirmat si alti useri acest mod de a face prozeliti.

 

Nicidecum,in marea lor majoritate ateii isi vad de treburile lor la fel ca si crestinii sau celelalte culte religioase.Exceptiile cred ca sunt cazuri patologice,indiferent daca au vreo orientarev religioasa sau nu.

Iar imaginile postate de Fin cred ca sunt opera unor oameni bolnavi.

Editat de otilia*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acestea au fost argumentele mele la un topic cu titlul"Ateismul agresiv" .

 

Unde este agresivitatea ateismului?

 

Iti spun eu unde . In pozele postate de Finnian, in posturile unor useri , etc . Nici macar exemplul tau nu este unul bine argumentat .

Ai auzit de atei care sa mearga din poarta in poarta imprastiind materiale de propaganda , care sa te abordeze in parcuri sau mijloace de transport in comun in acelasi scop

Cati crestini au venit la usa ta sa'si imprasie materialele de propaganda ? :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha, deci e vorba doar de entertainment :airkiss:

 

 

Nu mi-ati raspuns. Fetele care stau in Brasov pe la colturi cu fustite gen Sandy Bell si cu pestele aferent..........nu va deranjeaza?

Sa nu imi spuneti ca nu ati iesit seara sa va plimbati prin Poiana

 

Ba da ! Astept sa le bata Dumnezeu......De la politie nici-o sansa.

Nu e de distractie . Este un raspuns la titlul idiot al unui topic in care nu s-a adus nici-un argument in favoarea lui. Pa a raspuns la acuzatiile aduse de initiatoarea topicului . Si oricum nu se poate limita ateii la el.

Interesant ca niciunul din opinenti nu ati comentat despre quasiobligativitatea religiei in scoli , la o varsta prea mica pentru a avea discernamant . Asta intrun stat laic ,! E SAU NU AGRESIVITATE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×