Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Ateismul agresiv

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu mentiunea ca acei preoti actioneaza importiva principiilor pe care ar trebui sa le sustina.

Pentru ca a existat Mengele, nu inseamna ca nu ma voi duce vreodata la medic.

Mengele a fost unul singur... popi gay si pedofili sunt multi. Mengele a murit demult, acei popi sunt in viata si tin slujbe :blow:

 

asta e din VT!

:mellow: Si Vt-ul nu face parte din scriptura voastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astia care stau prin strainatate sa mai taca din gura.
Nu am ce iti spune nici tie, nici pretiosului pudel de Dorobanti care a intrat aici de pe chat, unde isi face veacul de obicei, si care nu poate lega o fraza lunga, ca ramane fara aer.

Replicile de genul celor doua de mai sus, nu sunt deloc constructive. Un fel de "hai sa-ti mai dau un bobarnac, ca nu ma simt bine altfel". Foarte matur, ce sa zic.

 

Asta nu ii agresivitate?

Nu. Ii zice altfel. :mellow:

 

Am citit mai demult ca in Cluj sau Sibiu, anul trecut mi se pare, a vrut sa se tina un concurs de miss pentru lesbiene. Ei, acel concurs nu sa mai putut desfasura din cauza ca au iesit credinciosii in strada la protest si unii dintre ei au facut chiar si amenintari sau acte de violenta. Participantelor si organizatorilor le-a fost teama sa mai continue cu evenimentul si ca atare a fost anulat.

Si crestinii aia erau cumva adepti "noua dreapta"? (sau cum ii zice)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu reusesc sa va inteleg, sincer. Deja ati depasit orice limita a bunului simt. Nu vad macar o farama de respect fata de cei care va citesc sau cei cu care dialogati.

 

Comportamentul vostru, atitudinea asta.. este cel bun exemplu de agresivitate. Ne agresati, ambele tabere in egala masura, pe ceilalti sa fim martori la circul vostru. Imi pare rau, dar chiar nu-i pot spune altfel.

 

Chiar daca cineva incearca sa discute cu calm si cu intelegere cu voi, pana la urma reveniti tot la ce stiti prea bine. Chiar imi pare rau, printre voi sunt oameni care imi placeau, cu care imi facea placere sa dialoghez. Ma intristeaza.

 

Daca ati ajuns sa va legati de mamele voastre, nu mai are nici o relevanta faptul ca sunteti atei sau crestini. Ati uitat sa fiti oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×