Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Ateismul agresiv

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu iti sar in caap ca nu am de ce, tie personal. Tu nu ma agresezi cu nimic. Daca citesti corect ce am scris, o sa vezi ca e vorba doar de reactii agresive la agresiune. Calugaritelle "de vorba buna nu pricep sa iasa " scrie in textul meu. Le RUGASEM frumos si politicos sa iasa din camera si sa ma lase in pace. Mi-au zis ca aiurez, ca il am pe diavol in mine , ca de aia sint pe moarte, ca doar dumnezeu ma poate ajuta, sa pup icoana, sa ma rog cu ele si restul. Am sunat dupa asistenta sa le ia de pe capul meu, dar ghinion! ELE erau asistentele in ziua aia, de la o scoala de asistente religioase ceva.! Era weekend si faceau practica in spital.Refuzau sa plece oricit le-am rugat. Pina nu am dat cu plosca dupa ele! Atunci au sters-o! Ce presupui tu ca puteam face altceva sa scap de ele si de dumnezeul lor pe care puteau sa mi-l bage cu forta pe git (credeau ele), ca eram o prada usoara, bolnav si imobilizat cum eram? Deci REACTIE!

Cine trece prin astfel de situatii, poate ramane chiar traumatizat in urma lor!

Tu te chinui cu boala si cu starea de rau pe care o ai si te pomenesti cu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu's socat , prostia umana si mitocania nu are nici limita si nici orientare sexuala .

Limbajul fiecaruia tine de educatie, nu de religie .Nimic nu justifica vulgaritatea ... parerea mea .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul lucru care ma deranjaza si am mai spus-o(acu ma refer la Romania)este expunerea ostentativa a icoanelor in scoli,intr-un stat ce se spune ca e laic.Nu am nimic contra icoanelor,absolut nimic,le consider simple tablouri si atat.

Sa stii ca nu mai e la fel. Cel putin nu peste tot. Am fost in doua licee mari in urma cu cateva luni si nu am vazut expusa vreo icoana

 

In rest- mi se parenormal sa ii respecti si sa le respecti obiceiurile (ma refer la familia ta) pentru ca si ei probabil fac la fel, nu te tarasc dupa ei la biserica

 

Ai auzit de atei care sa mearga din poarta in poarta imprastiind materiale de propaganda , care sa te abordeze in parcuri sau mijloace de transport in comun in acelasi scop? Instaleaza ei difuzoare pe cladirile in care eventual se intilnesc pentru a li se auzi prelegerile ?

Exagerezi si eu cred ca tu stii foarte bine acest lucru. Vin in Ro la fiecare 2-3luni si stau o saptamana, doua sau trei. De unde te abordeaza frate , "credinciosii" ca pe mine nu m-a abordat nici unu. Si nu port pistol, nici manusi de box la mine.

Am o fata chiar prietenoasa :airkiss:

 

Calugarii nu pot fi altfel decat habotnici, altfel nu si-ar fi dedicat viata credintei!

Undeva logica ta e defecta.

Eu zic ca habotnici sunt cerceratorii din Ro, aia care au descoperit celulele capabile sa refaca un miocard lezat, aia care stau 24 de ore aplecati peste microscoape o viata intreaga si iau un salar de 2000 de lei. Cei carora li se resping proiecte care ar salva vieti dar ei o dau inainte cu cercetarea si subzista in institute care se darama pe ei.

Pai da. Sunt habotnici. Daca nu ar fi ar emigra in China si ar trai fericiti

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ateism agresiv... hmmm...

 

Uite ce a aparut la stiri:

 

Preotul Zaharia Peres, din cadrul Mitropoliei Banatului Timisoara, a sfintit apa din Bega, la Statia de tratare a apei Bega din Timisoara, joi, 6 ianuarie, de la ora 13, cu prilejul sarbatorii crestine a Bobotezei. Pentru angajatii Aquatim si...

 

Articolul complet

 

 

De ce trebuie ca necredinciosii, vrand-nevrand, sa bea apa sfintita? Le-ar fi convenit credinciosilor ca vreo tiganca vrajitoare sa descante apa din Bega, cu ocazia vreunei sarbatori de-a lor, iar ei, credinciosii, vrand-nevrand sa bea acea apa?

 

Poate citeste acest topic si vreo Coana Omida si trece la fapte, evident cu impozitele platite la zi 8)

 

Undeva logica ta e defecta.

Eu zic ca habotnici sunt cerceratorii din Ro, aia care au descoperit celulele capabile sa refaca un miocard lezat, aia care stau 24 de ore aplecati peste microscoape o viata intreaga si iau un salar de 2000 de lei. Cei carora li se resping proiecte care ar salva vieti dar ei o dau inainte cu cercetarea si subzista in institute care se darama pe ei.

Pai da. Sunt habotnici. Daca nu ar fi ar emigra in China si ar trai fericiti

:roll:

Cand nu cunosti semnificatia cuvintelor, ai impresia ca ceilalti gresesc :airkiss:

 

HAB

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce trebuie ca necredinciosii, vrand-nevrand, sa bea apa sfintita? Le-ar fi convenit credinciosilor ca vreo tiganca vrajitoare sa descante apa din Bega, cu ocazia vreunei sarbatori de-a lor, iar ei, credinciosii, vrand-nevrand sa bea acea apa?

 

Poate citeste acest topic si vreo Coana Omida si trece la fapte, evident cu impozitele platite la zi :roll:

 

Draga, ateii pot bea apa plata imbuteliata, iar cu aia sfiintita se pot spala pe cap . :airkiss:

 

 

 

 

 

 

 

Daca prostia ar durea, multi s'ar zvarcolii in chinuri .... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci... habotnic este un termen care se refera strict la domeniul religios!!!

Nu striga. Ai folosit cuvantul habotnic ca si cum ar fi raie, o plaga.

Nu mie trebuie sa imi para rau ca fara dictionar nu te-ai descurca doi pasi................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:airkiss: Numai sa nu le cada parul...

Nu , doar creierul poate fi afectat . :roll:

 

 

 

 

 

 

 

 

Apropo, uita'te la documentrul "Apa" si apoi da'ti cu parerea la apa sfiintita . 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine trece prin astfel de situatii, poate ramane chiar traumatizat in urma lor!

Cine ramane "traumatizat" trebuie sa mearga la un psihiatru. Psiholog. Whatever

 

Uite, draga, parca a luptat in Afganistan, ce sa zic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci... habotnic este un termen care se refera strict la domeniul religios!!!

Da' de habotnici atei, nu ai auzit? :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×