Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Rai - in cer sau gradina pe pamant?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te-ai gandit mult pana sa deschizi subiectul asta?

Da! Sa stii ca ma gandesc de mult timp la el... ma tot intrebam, de ce vor crestinii cu orice pret sa ajunga in Rai, de ce fac atatea sacrificii, tin posturi, se inchina la idoli (icoane), pupa oase de morti, pentru ce... apoi am inteles ca ei vor sa ajunga in cer :lol: si cu toate ca in biblie spune clar ca Rai-ul nu-i altceva decat o gradina, ei nu inteleg si vor in cer, acolo unde nu-i nimic, ca doar nu cresc copaci pe acolo :)

Sfatul meu e sa va mai maturizati si sa priviti lumea mai in serios...

Ce intelegi tu prin serios :) sa te calci in picioare pentru a prinde o sticla de agheasma sau sa prinzi o pozitie mai puna pentru pupat moaste?

 

58914-114858_1.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-am nicio nedumerire :) Pentru mine este foarte clar: voi incercati sa va mantuiti, pentru a ajunge intr-un Rai (Eden) care nu mai exista! S-a uscat, gata!

V-a cam pacalit dumnezeu alias cei ce au scris biblia :lol:

Esti in eroare. Nimeni nu sustine ca "se mantuieste". Pentru ca mantuirea nu este in puterea omului.Asa ca "foarte clar" al tau, e "foarte clar si confuz". :)

Edenul, departe de a se usca, s-a transformat asemenea omului pentru care a fost facut. Insa fenomenul e reversibil.Trebuie doar initiata reactia.

Pacaleala e pentru cei ca tine, pentru ca nu stiti ce este cu adevarat raiul despre care vorbeste Biblia. Sunteti in confuzie. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca Rai-ul nu este un loc in cer, ci o gradina pe pamant... Eden era numele Rai-ului!

...

Intrebarea care se pune in mod inerent este: unde vor mai merge crestinii dupa moarte?

 

Probabil cei mai multi vor pleca in SUA . Daca n'au putut s'o faca in timpul vietii, poate dupa moarte sa aiba vreo sansa . :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu credeti chiar tot ce se zice despre Iad. :lol:

Poate e doar reclama negativa de la concurenta.

Poate , da' eu nu m'as hazarda sa plec intr'acolo .

 

Oricum, iadul e doar pentru cei ce cred in el .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Edenul, departe de a se usca, s-a transformat asemenea omului pentru care a fost facut. Insa fenomenul e reversibil.Trebuie doar initiata reactia.

:> Ce faci hans, ai inceput sa inventezi o noua religie ^_^ ? Unde scrie in biblie asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde scrie in biblie asa ceva?

Citeste cu atentie Geneza, si intelege-o. Daca ai neclaritati, apeleaza cu incredere la mine si iti voi corecta orice potentiala erezie. :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×