Sari la conținut
Forum Roportal
enohabel

Doua legi esentiale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu vad ca unii discuta numai sa nu taca, iar daca e sa fie forum, de ce sa vorbesti cu peretii.

Iar tu imi urmaresti postarile, doar ca sa faci offtopic? Vreo idee in sensul discutiei de aici, nu ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar tu imi urmaresti postarile, doar ca sa faci offtopic? Vreo idee in sensul discutiei de aici, nu ai?

 

Sincer, numai pe tine te urmaresc. Apropo, cam cati ani ai? Asa, in jur de..

 

Poti sa imi zici pe private daca vrei, ca sa nu te mai bantuiesc :pardon: Sunt curioasa

 

Bineinteles ca poti spune ce vrei, doar ca am oarecare impresie ca persisti din cauza varstei. Scuze daca sunt indiscreta

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Exact cum zici...la asta ma gandeam, cine zice ca ii crestin sa faca bine sa arate buletinul

actele la control va rog :pardon:

 

2.indreapta-te,pocaieste-te, altfel vai si amar de viitorul matale

 

 

 

3.Scriptura este cea mai buna inventie posibila...eu de acolo ma inspir cand scriu, n-am treaba cu popii nici cu pastorii

 

citez;

1.Tu ai buletin de crestin? Ai fi singurul din Romania in situatia asta injositoare.

 

2.Vad ca te freaca si pe tine ca si pe restul "adevaratilor" grija de viitorul "neadevaratilor". Au trecut vremurile crucii si sabiei in care neinfectatilor cu crestinism li se lasa "alegerea": te inscrii la mintuire cu noi sau te trimitem noi direct sa verifici daca exista sau nu lumea ailalta.

 

3, Aici ai 1/2 dreptate: scriptura este o inventie. Dar e cea mai rea posibila.

 

Ce e esential in asa zisele 2 legi? Chiar crezi in aberatia vietii de apoi? In halucinatiile celor care au scris despre Isus si scamatoriile lui, un personaj exclusiv imaginar, nascut in mintile unor antici consumatori de etnobotanice?

 

Legile astea aiuritoare spun in esenta ca in timpul vietii esti mort si dupa moarte poti invia (daca ai pila Isus si i-ai dat plocoane "de crediinta" lui si de bani gramada popilor emisari) .

 

Astea nu sinnt "legi", sint simptome de psihopatie. "Certiduni" din astea sint descrise in amnunt in manualele de psihiatrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma bucur de liberul arbitru.

Tu nu poti sa te bucuri de liberul arbitru, tu ai un destin stabilit de doamne-doamne! Tu doar ai impresia ca decizi asupra ta, de fapt decide dumnezeu pentru tine si tu doar ai libertatea de a crede ca esti libera! Dumnezeu decide doar pentru cei ce cred in el, ceilalti au liber arbitru, pentru ca dumnezeu nu le incalca drepturile, nu fac parte din gradina sa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu poti sa te bucuri de liberul arbitru, tu ai un destin stabilit de doamne-doamne! Tu doar ai impresia ca decizi asupra ta, de fapt decide dumnezeu pentru tine si tu doar ai libertatea de a crede ca esti libera! Dumnezeu decide doar pentru cei ce cred in el, ceilalti au liber arbitru, pentru ca dumnezeu nu le incalca drepturile, nu fac parte din gradina sa!

 

 

Ma bucur ca crezi in Dumnezeu desi nu pricepi cum vine asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca crezi in Dumnezeu desi nu pricepi cum vine asta.

:pardon:

:P

:cry:

 

Ai o logica de fier! Cu cat iti citesc postarile, cu atat mai mult inteleg cum de unii cred doar ceea ce vor ei sa creada, indiferent de argumentele care li se aduc :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu poti sa te bucuri de liberul arbitru, tu ai un destin stabilit de doamne-doamne! Tu doar ai impresia ca decizi asupra ta, de fapt decide dumnezeu pentru tine si tu doar ai libertatea de a crede ca esti libera! Dumnezeu decide doar pentru cei ce cred in el, ceilalti au liber arbitru, pentru ca dumnezeu nu le incalca drepturile, nu fac parte din gradina sa!

 

Draga domnule citat mai sus,

 

Ce parere aveti de Adam si Eva, ei nu s-au bucurat de liberul arbitru? A fost planul Divinitatii ca acestia sa se desparta de El?

Lucifer nu a avut liberul arbitru? Va spun eu ca L-A AVUT, daca nu ar fi avut nu facea el pe dumnezeul acum pe Terra. El singur si-a faurit destinul prin alegerea personala asa cum se intampla de fapt cu fiecare dintre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×