Sari la conținut
Forum Roportal
enohabel

Doua legi esentiale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Auzi madam,tu si alalalt blacku, chiar nu aveti nimic de facut ? ceva util, de ce pierdeti timpul pe aici daca nu credeti scriptura ?

:haha: 8)

Raspunsuri exista la toate, noi cunoastem totul prin Duhul, dar dejaba suna goarna la urechea surdului, sau sa-l pui pe un orb sa contemple curcubeul

Tu vorbesti in numele credinciosilor? Da,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bre, si eu am trecut prin asta, moartea clinica. Nu e nici un dumnezeu pe acolo. Nu am de gind sa sufar pentru o idee aiurea cum e aia de dumnezeu. EU nu "trebuie sa cred " in nici un dumnezeu sau drac sau sfint sau alte din astea. E treaba oricui decide ca lui ii trebuie asa ceva, dar daca ii ameninta pe altii cu nu stiu ce iaduri daca nu fac si ei musai ce face si crede el, e deplasat . Ca e pocaiala sau ortodoxeala sau catalocileala atitudinea prescrisa ca obligatorie tot aia e. Dumnezeii astia ca si dracii aia nu exista decit in imaginatia celui care vorbeste despre ei. Degeaba imi marturisesti tu ca exista. Sa vina dumnezeu ala la televizor sau oricum si sa "marturiseasca " el direct la toata omenirea asta ( pe CNN, Realitatea, Antena 3, Al Jazeirra, etc) si gata. Altfel, ramine cum am stabilit: dumnezeu asta nu exista si nici nu a existat vreodata.

\

Scrie in Scriptura; Nebunul zice in inima lui; nu este Dumnezeu

 

si uite ce mai scrie

6. Fiindcă Dumnezeu găseşte că este drept să dea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar daca dupa ce mori vei descoperi ca D-zeu exista, ce crezi ca vei mai zice atunci? As fi curioasa.. sa te aud atunci.

Pe cand daca nu va exista, nimeni nu va mai zice nimic. Deci e un mare risc sa nu crezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar daca dupa ce mori vei descoperi ca D-zeu exista, ce crezi ca vei mai zice atunci? As fi curioasa.. sa te aud atunci.

Pe cand daca nu va exista, nimeni nu va mai zice nimic. Deci e un mare risc sa nu crezi.

 

Deci nu convingerea ci frica de a nu risca te face sa crezi :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa ca pocaieste-te maica pana nu-i prea tarziu...

Mai bine pune tu mana pe carte si realizeaza ca in Biblie lumea are 6000 de ani, cand defapt ea are 13.7 miliarde. De aici rezulta ca Biblia e o minciuna si prin urmare Dumnezeul ei nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine pune tu mana pe carte si realizeaza ca in Biblie lumea are 6000 de ani, cand defapt ea are 13.7 miliarde.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine pune tu mana pe carte si realizeaza ca in Biblie lumea are 6000 de ani, cand defapt ea are 13.7 miliarde. De aici rezulta ca Biblia e o minciuna si prin urmare Dumnezeul ei nu exista.

 

E corect ce zici, cu mentiunea ca aceste cifre date de oamenii de stiinta sunt aproximative, cum zicea si lupini.Uite cum stau lucrurile; am citit o carte extrem de interesanta;Epocile timpurii ala pamantului" de Pember

Atunci cand Dumnezeu l-a creat pe om pamantul exista; doar ca era pustiu si gol, acoperit de ape, asa ca savantii zic ei ceva.

Inca ceva; din descoperiri arheologice ar rezulta ca pamantul a mai fost locuit...nu se stie ce s-a intamplat ca Dumnezeu l-a acoperit de ape.

Asa ca vechimea biblica a omului este doar de 6000 de ani, iar ca pamantul a mai fost locuit si asta este o realitate, insa ce si cum nu stim...este o taina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×