Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Dependenta emotionala

Postări Recomandate

Cu ceilalti nu merita sa iti pierzi timpul.

Da, dar nu e asa de simplu... pana la urma nu stii ce e in sufletul fiecaruia. Unii poate nu stiu sa arate sau nu vor, sau se tem...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa se poata adapta la o viata in 2. Fiecare din noi tre sa ne schimbam cand decidem sa intram in cuplu. Nu ne putem comporta ca si inainte. Tre sa ne asumam anumite responsabilitati... nu stiu daca ma intelegi.

De ce sa schimbi un om ? Daca nu il schimbi nu-ti place ?

 

Cu ceilalti nu merita sa iti pierzi timpul.

Suficiente femei si suficienti barbati mor singuri ca sa nu isi piarda timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dar nu e asa de simplu... pana la urma nu stii ce e in sufletul fiecaruia. Unii poate nu stiu sa arate sau nu vor, sau se tem...

 

Nu stii astazi, nu stii maine, poimaine STII.

Nu face sa pierzi jumate de viata pana afli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi cer scuze, mie mi se pare o discutie de-a dreptul triviala, cu "obiectul" atractiei si "jucaria" pe care si-a gasit-o cineva.

pai aceste cuvinte sunt in ghilimele :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-ai inteles...

 

Nici tu pe mine..Nu iti mai pune mintea cu unul ca Scorpionul, pierzi vreme si degeaba, egal cu 0.

Invata sa faci selectii, si o sa vezi ca iti imbunatatesti existenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stii astazi, nu stii maine, poimaine STII.

Nu face sa pierzi jumate de viata pana afli.

A, da. Corect. Eu ma lamuresc repede de obicei. Nu dureaza ani de zile cu sentimente investite fara reciprocitate si altele de genul.

Din al meu pdv, decat intr-o relatie de gura lumii, drept parapet social, mai bine singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici tu pe mine..Nu iti mai pune mintea cu unul ca Scorpionul, pierzi vreme si degeaba, egal cu 0.

Invata sa faci selectii, si o sa vezi ca iti imbunatatesti existenta.

 

Athmy, ai grija, te rog, cum vorbesti despre Scorpionul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-ai inteles...

Ba da, tu spui de convietuirea in doi. Care evident iti lipseste. Ti-am zis ca barbatii care te atrag pe tine nu sunt potriviti pentru ce vrei tu, altfel pana acum iti rezolvai nevoia si nu te mai gandeai la asta. Daca vrei sa incadrezi barbatul intr-un sablon... poti sa te apropii de cineva, nu e greu, il atragi cumva, in disperare de cauza te folosesti de faptul ca esti femeie si il atragi cu sexul, dar asta nu inseamna ca va sta cineva sa ii pui o lesa, sau sa se conformeze rolului de "sot" asa cum este el in capul tau. Poate nu vrea sa fie sotul tau, poate nu vrea sa fie ingradit, poate vrea doar sa fie iubitul tau.

Probabil un timid ti-ar prinde bine tie, dar timizii au un mic defect - nu fac ei primul pas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×