Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Dependenta emotionala

Postări Recomandate

Nici tu pe mine..Nu iti mai pune mintea cu unul ca Scorpionul, pierzi vreme si degeaba, egal cu 0.

Invata sa faci selectii, si o sa vezi ca iti imbunatatesti existenta.

Credeam ca asta fac, selectii. Daca selectez selectiile, sansele scad si mai mult... dar poate ca ai dreptate. Ne irosim gandind ca poate... si nu recunoastem un om care se incadreaza cu adevarat in normele noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai aceste cuvinte sunt in ghilimele :unsure:

 

Nu ma pasioneaza o discutie intre ghilimele care n-are legatura cu nimic din topicul acesta, cel putin cum vad eu lucrurile. Dar daca tot i-ai raspuns lu Scorpion..be my guest

 

Credeam ca asta fac, selectii. Daca selectez selectiile, sansele scad si mai mult... dar poate ca ai dreptate. Ne irosim gandind ca poate... si nu recunoastem un om care se incadreaza cu adevarat in normele noastre.

 

Nu e vorba de nici o norma, doar sa tina la tine, pur si simplu. Cum stii? Vezi, simti, cunosti, lasi timpul sa il testeze, nu te precipiti. Ce e bun iese la suprafata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce sa schimbi un om ? Daca nu il schimbi nu-ti place ?

 

nu trebuie sa il schimbi, doar ca incerci sa iti impui anumite idei ale tale... nu il schimbi pentru ca nu iti place ci pentru ca vrei sa fie diferit.... din pacate nu e bine sa facem asta, dar nu constientizam decat cand e prea tarziu.

oricum uneori schimbarea inseamna dezvoltare... sunt multe de spus aici si depinde de cum are totul loc

 

Nu ma pasioneaza o discutie intre ghilimele care n-are legatura cu nimic din topicul acesta, cel putin cum vad eu lucrurile. Dar daca tot i-ai raspuns lu Scorpion..be my guest

 

parerea ta :unsure: oricum nu stiam ca nu am voie sa raspund anumitor persoane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa se poata adapta la o viata in 2. Fiecare din noi tre sa ne schimbam cand decidem sa intram in cuplu. Nu ne putem comporta ca si inainte. Tre sa ne asumam anumite responsabilitati... nu stiu daca ma intelegi.

de ce m-as schimba pentru un om?

daca nu ma accepta asa cum sunt... mai bine nu sta langa mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Athmy, ai grija, te rog, cum vorbesti despre Scorpionul.

 

Eu vorbesc din punctul meu de vedere. Nu stiu de ce ii iei apararea, dar mai citeste cum a vorbit el despre mine, avand in vedere ca e baiat, e o rusine pentru specia lui.

 

Asa vorbesc, cum merita fiecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici tu pe mine..Nu iti mai pune mintea cu unul ca Scorpionul, pierzi vreme si degeaba, egal cu 0.

Invata sa faci selectii, si o sa vezi ca iti imbunatatesti existenta.

Tu vrei sa ma enervezi pana ma iau de tine, nu ? :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce m-as schimba pentru un om?

daca nu ma accepta asa cum sunt... mai bine nu sta langa mine.

 

pai nu trebuie sa te schimbi pentru el ci impreuna cu el. uneori trebuie sa aiba loc cateva compromisuri, altfel nu ne va fi bine in nici o relatie. Ti s-a intamplat vreodata sa pui ceva de genul "uite eu fac asta, dar as vrea ca tu sa...." (repet nu neaprat cu cuvintele astea) sau poate ca ai cedat in ideea ca vrei primi si tu ceva in schimbb?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de nici o norma, doar sa tina la tine, pur si simplu. Cum stii? Vezi, simti, cunosti, lasi timpul sa il testeze, nu te precipiti. Ce e bun iese la suprafata.

Sunt multi oameni care tin la mine. Si destui barbati, problema e ca nu stiu daca poti sa tin eu la acestia... cum stiu care e cel potrivit dintre toti acestia?

 

de ce m-as schimba pentru un om?

daca nu ma accepta asa cum sunt... mai bine nu sta langa mine.

Pai cum sa te accepte? Tu stand singura la tine, el singur la el, fiecare cu aia ma-sii? Nici nu are ce sa accepte.

 

pai nu trebuie sa te schimbi pentru el ci impreuna cu el. uneori trebuie sa aiba loc cateva compromisuri, altfel nu ne va fi bine in nici o relatie. Ti s-a intamplat vreodata sa pui ceva de genul "uite eu fac asta, dar as vrea ca tu sa...." (repet nu neaprat cu cuvintele astea) sau poate ca ai cedat in ideea ca vrei primi si tu ceva in schimbb?

Uite, PourMoi a inteles ce am vrut sa spun.

Cred ca in disperarea de a nu te pierde pe tine, uiti ca etapele vietii presupun schimbare, schimbarea ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa se poata adapta la o viata in 2. Fiecare din noi tre sa ne schimbam cand decidem sa intram in cuplu. Nu ne putem comporta ca si inainte. Tre sa ne asumam anumite responsabilitati... nu stiu daca ma intelegi.

 

Aici ai dreptate, schimbarea despre care vorbesc inseamna adaptarea unul la celalalt. Nu mai esti ca inainte, nici daca tipi pe toate forumurile din lume. De obicei ti se intampla ceva bun, e ceva benefic si face parte din maturizare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt multi oameni care tin la mine. Si destui barbati, problema e ca nu stiu daca poti sa tin eu la acestia... cum stiu care e cel potrivit dintre toti acestia?

 

Depinde cum vrei sa gadesti :unsure: cu sufletul sau cu ratiunea?

Posibil ca inima sa iti spuna ca unul din ei este cel mai bun, dar daca ai indoieli afla care sunt acele lucruri care sunt in dezavantajul tau si afla cat de mult te afecteaza. Sunt chiar atat de dificile de acceptat? Ce anume ai vrea diferit? Ii poti comunica ceea ce nu iti place la el si el poate decide daca vrea sa isi modifice sau nu comportamentul; in caz contrar iti poate explica ce inseamna acel comportament pentru el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×