Sari la conținut
Forum Roportal
tass

te urasc / te iubesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce descrii tu este o relatie tipica pentru foarte multe persoane :PRINT si CALAU in acelasi timp.

El este o alegere personala a ta. Pe tine te poate face fericita o persoana pentru care vesnic trebuie sa lupti.

Acest lucru este pozitiv, deoarece in cuplul vostru nu va interveni niciodata plictiseala sau monotonia iar fiecare sentiment(dragoste, ura) este trait la intensitate maxima.

Partea negativa a acestui lucru este ca la un momentdat s-ar putea sa obosesti sa tot lupti, dar oricum nu vei fi tu aia care renunta la aceasta relatie, deoarece tu obtii o satisfactie la nivel subconstient din toata ura pe care el ti-o provoaca.Nu ai putea trai niciodata cu o persoana care sa nu te faca deloc sa suferi deoarece ai nevoie de un tip masculin, plin de testosteron, care sa te poata domina din toate p.d.v.

 

SOLUTIE

Gandeste-te cu ce anume te simti vinovata si crezi ca ai merita sa fii pedepsita (nu neaparat legat de relatia voastra sau de el, problema poate data din copilaria ta) si incearca sa depasesti momentul. Nu-i usor, dar functioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
urasc pt ca l-am perdut si ca stiu ca e o persoana demna de dispret...il iubesc pt ca nu pot sa uit in ciuda ca il dispretuiesc...

 

 

 

 

ai perfecta dreptate. m-am despartit de fostul (cu care am fost 8 luni) acum 5 luni si nu-l pot uita nici acum. oare de ce? ne-am despartit prima data pt ca asa acrezut el ca e mai bine, ca vezi doamne nu mai merge ,, si ne-am despartit, apoi dupa o luna a realizat ca ma vrea inpoi si ca nu poate fara mine. dupa o saptamana iar ne-am despartit , tot din cauza lui tot din acelas motiv. cand l-am intrebat de ce a vrut sa ne mai impacam na a stiut ce sa-mi zica. m-am amagit degeaba.

sincer nu prea avem cum sa-i intelegem pe baieti cand nici ei nu stiu ce vor de la viata. sau mai ales de la noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai perfecta dreptate. m-am despartit de fostul (cu care am fost 8 luni) acum 5 luni si nu-l pot uita nici acum. oare de ce?

Pentru ca nu putem uita la comanda. Singurul lucru pe care il putem face este sa mutam focusul atentiei. Daca in schimb nu exista o tinta noua pentru atentie... ea revine tot pe tintele vechi.

Cel mai simplu lucru pe care il poti face este sa te gandesti la un eventual partener ideal. Nu trebuie sa fie perfect, doar credibil. Descrie-l si apoi uita-te in jurul tau. Cautarea asta ar trebui teoretic sa-ti furnizeze o tinta noua pentru atentie.

Daca preferi sa fii singura o bucata de vreme... gaseste un proiect care sa te inspire, ceva in care sa poti pune pasiune, ceva in care sa-ti poti consuma timpul cu placere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceasta oscilare continua intre ura si iubire doveste o neta incompatibilitate intre cei 2...

 

e nevoie de mai mult decat o simpla atractie...pentru a trece peste...si daca suntem dispusi sa facem mereu compromisuri si sa trecem peste asta ne asigura deplina fericire?

 

cred ca mai intelept ar fi sa se ajunga la un consens, iar daca nu se poate sa se renunte...adevarata iubire relatie, trebuie sa ne asigure si un confort psihic...nu numai pe alt nivel...

 

daca ne gandim la deifinirea cuplului, a familiei, a relatiei, aceasta presupune "liniste", liniste ce trebuie cautata chiar daca uneori doare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca poti sa urasti persoana pe care o iubesti. Poti sa urasti unele lucruri pe care le face, unele vorbe pe care le zice care te jignesc si te dor, dar in suflet iti dai seama ca dragostea te leaga cu persoana din fata ta si urasti doar acele momente cind sunteti suparati unul pe celalalt. Si acele momente va fac sa va "uriti" intr-un anumit fel :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×