Sari la conținut
Forum Roportal
tass

te urasc / te iubesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iata ca ti-ai raspuns singur/a la intrebare.

Ura nu este un sentiment permanent; ea vine si trece si poate ca ceea ce simti atunci si crezi ca e ura este de fapr o furie puternica. Iubirea iese intotdeauna la suprafata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau nu....

Exista cazuri in care s-a ajuns la ura si acolo s-a ramas.Fara cale de intoarcere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau nu....

Exista cazuri in care s-a ajuns la ura si acolo s-a ramas.Fara cale de intoarcere...

 

In cazul asta va fi inutil sa te mai intrebi daca este ura de moment, daca nu cumva dragostea e mai puternica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este posibil sa urasti si sa iubesti in acelsi timp o persoana?

Se pare ca in relatiile pasionale, exista momente de acest tip.Ce anume le provoca?

Imposibil. Nu ai cum sa doresti sa iti dai viata pentru cineva, pentru ca il iubesti ....si ....in acelasi timp sa doresti sa il stii mort. E impotriva chiar a logicii intelectului, darmite a "logicii" inimii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu poti ura si iubi un om in acelasi timp. daca il iubesti atunci ai impresia ca daca a facut o greseala il urasti, cand de fapt e o reactie de moment, care poate sa dureze un interval de timp. ce se intampla in intervalul asta de timp e hotarator. aici se ajunge ori la ura/nepasare sau dragoste.

 

fa o analogie simpla: iti iubesti partenerul. urasti de moarte profa de mate din liceu(un exemplu oarecare, nu conteaza). vezi invers se poate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu poti ura si iubi un om in acelasi timp. daca il iubesti atunci ai impresia ca daca a facut o greseala il urasti, cand de fapt e o reactie de moment, care poate sa dureze un interval de timp. ce se intampla in intervalul asta de timp e hotarator. aici se ajunge ori la ura/nepasare sau dragoste.

 

fa o analogie simpla: iti iubesti partenerul. urasti de moarte profa de mate din liceu(un exemplu oarecare, nu conteaza). vezi invers se poate?

Ura fata de cineva poate dura mult ...chiar ani de zile.

 

Tu spui ca se poate sa urasti pe cineva dar in acelasi timp sa il si iubesti ? Imposibil ! E la fel de ilogic precum Ură+Dragoste !

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este posibil sa urasti si sa iubesti in acelsi timp o persoana?

Se pare ca in relatiile pasionale, exista momente de acest tip.Ce anume le provoca?

Daca partenerul te-a ranit, poti sa ajungi sa-l urasti in anumite momente.

Sau, mai exista posibilitatea ca sa-l iubesti pentru cum este in pat, pentru cum te saruta, te mangaie, pentru cum iti sopteste usor la ureche si sa-l urasti pentru restul (adica pentru comportamentul lui, etc, etc.). :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau, mai exista posibilitatea ca sa-l iubesti pentru cum este in pat, pentru cum te saruta, te mangaie, pentru cum iti sopteste usor la ureche

heidy, aceea nu e iubire , ci plăcere !!! Iubirea este mult mai mult decat o sarutare, sau o soapta la ureche. Pai , poate sa sopteasca la ureche ceva , daca , atunci cand esti la greu , nu te ajuta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
heidy, aceea nu e iubire , ci plăcere !!! Iubirea este mult mai mult decat o sarutare, sau o soapta la ureche. Pai , poate sa sopteasca la ureche ceva , daca , atunci cand esti la greu , nu te ajuta !

Stiu prea bine la ce m-am referit. M-am referit la o dependenta fizica, care poate degenera in dragoste la un moment dat. Si da, il/o vei accepta cu defectele pe care i le urasti la un moment dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu prea bine la ce m-am referit. M-am referit la o dependenta fizica, care poate degenera in dragoste la un moment dat. Si da, il/o vei accepta cu defectele pe care i le urasti la un moment dat.

Dependenta fizica niciodata nu poate "degenera" in dragoste ! Doar dependenta fata de gandurile, ideile, viziunile cuiva...aceasta poate "degenera" in iubire ! Dependenta fizica e doar placere, pe care cei mai multi o confunda cu iubirea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×