Sari la conținut
Forum Roportal
VaMpIrIkHa

Materie nemarginita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu te ambala ! Se vorbeste de materie nemarginita - dupa cum scrie si in titlul topicului. Si Lupini a venit cu o posibila solutie si aceasta era trecerea de la materia organica pieritoare la materia artificiala care ne-ar putea da eternitatea sau cel putin ne-ar putea prelungi viata... Si de aici s-au ramificat cateva discutii colaterale. Dar am fost destul de ontopic... :flowers:

Editat de Abbey_Reeves

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce sa recurgem la nanotehnologie cand oricum materia se transforma, ea nu moare niciodata? Oricat ai incerca sa prelungesti viata tot vei ajunge la un capat de drum. Corpul uman nu a fost si nu va fi niciodata vesnic, asa cum Carnea si Sangele nu vor mosteni niciodata Imparatia lui Dumnezeu.

 

Dumnezeu le-a zis ingerilor veghetori care au creat uriasi, jumatate ingeri, jumatate oameni asa:

 

Voi care eraţi spirite ale cerului, av

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ne vom mai putea bucura de o fritpura buna, de o pizza gustoasa, sau de un suc delicios - cu noua constitutie artificiala ?

 

 

Eheee, bucuria va fi uriaşă, dar nu pentru pizza sau mau ştiu eu ce ... gustare biologică. Nu se va mai pune problema unor astfel de mărunţişuri, cum ar fi m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eheee, bucuria va fi uriaşă, dar nu pentru pizza sau mau ştiu eu ce... gustare biologică. Nu se va mai pune problema unor astfel de mărunţişuri, cum ar fi m
Editat de Abbey_Reeves

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, Lupini, lucrurile astea nu sunt maruntisuri. "Maruntisurile" astea fac viata frumoasa. "Maruntisurile" astea inseamna viata.

 

 

De asta spuneam că pe Păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca viata omului biologic se va rezuma doar la atat, ci cred ca omul biologic va ramane singura vietate constienta de pe planeta inzestrata cu sentimente (umane as adauga eu). Celalalte doua entitati isi vor pierde natura de om.

 

 

Celelalte două entităţi (A.I. şi sapiens 2.0)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Deci nu vor mai ramane pe Pamant decat niste masinarii fara suflet. Am inteles... :(

Editat de Җ∞NeXuS∞Җ
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[ name=Abbey_Reeves' date='Nov 12 2010, 06:20 PM' post='1060435634]

name='lupini' post='1060435336' date='Nov 12 2010, 12:42 PM']

Deci nu vor mai ramane pe Pamant decat niste masinarii fara suflet. Am inteles... :airkiss:

Viata va evolua in limitele ce EL le va lasa cu mici aproximari,tolerante ; se imagineaza in afara LUI, si e pacat de timp si gindire. Se poate lua legatura cu EL, in acest domeniu, si vi se vor lamuri multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×