Sari la conținut
Forum Roportal
TULES

TESTELE DIN PRIMUL TRIMESTRU DE SARCINA

Postări Recomandate

Sunt insarcinata in sapt. a 10, am avut niste probleme (risc de avort) pt care din sapt a 6-a fac tratament.Acum sunt programata pe 04.01.2007, pt dublu test (ecografie pt depistarea maoformatiilor).Acum am aflat ca acest test costa in lur la 250 RON, nu vreau sa ma intelege-ti gresit dar costurile tratamentului si multe alte controale si tot felul de analize, m-au facut sa imi fac griji ca daca o voi tine in continuare in stilul acesta nu stiu cum voi ajunge la capat.

Inrebarea mea este, daca cumva stie cineva, aceste teste nu se deconteaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt insarcinata in sapt. a 10, am avut niste probleme (risc de avort) pt care din sapt a 6-a fac tratament.Acum sunt programata pe 04.01.2007, pt dublu test (ecografie pt depistarea maoformatiilor).Acum am aflat ca acest test costa in lur la 250 RON, nu vreau sa ma intelege-ti gresit dar costurile tratamentului si multe alte controale si tot felul de analize, m-au facut sa imi fac griji ca daca o voi tine in continuare in stilul acesta nu stiu cum voi ajunge la capat.

Inrebarea mea este, daca cumva stie cineva, aceste teste nu se deconteaza?

 

 

De decontat nici nu am auzit..Intereseaza-te daca nu sunt gratuite pentru gravide.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt insarcinata in sapt. a 10, am avut niste probleme (risc de avort) pt care din sapt a 6-a fac tratament.Acum sunt programata pe 04.01.2007, pt dublu test (ecografie pt depistarea maoformatiilor).Acum am aflat ca acest test costa in lur la 250 RON, nu vreau sa ma intelege-ti gresit dar costurile tratamentului si multe alte controale si tot felul de analize, m-au facut sa imi fac griji ca daca o voi tine in continuare in stilul acesta nu stiu cum voi ajunge la capat.

Inrebarea mea este, daca cumva stie cineva, aceste teste nu se deconteaza?

 

 

Nu cred ca se deconteaza dar e bine sa le faci ... Sunt de acord cu tine ca sunt f. multi bani dar cred (cel putin asa gandesc eu ) ca sanatatea copilului e prioritara ...

In ultimul timp am tot auzit de copii care s-au nascut cu probleme (grave) si asta din cauza ca mamicile lor nu si-au facut teste in timpul sarcinii , nici macar un ecograf 3D sau 4D ...

Asa ca bucura-te sa ai puiul sanatos ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×