Sari la conținut
Forum Roportal
VaMpIrIkHa

Materie nemarginita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Viata va evolua in limitele ce EL le va lasa cu mici aproximari,tolerante ; se imagineaza in afara LUI, si e pacat de timp si gindire. Se poate lua legatura cu EL, in acest domeniu, si vi se vor lamuri multe.

Poi dă frate o adresă. Ce ne facem dacă masa este infinită? Cum funcționează

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-a legatura cu EL, de vrei mai mult decit am rinduit eu, de nu-ti ajung legile fizicii, si altele asemenea.

Poi cum să iau legătura cu El? Observ că ai pus monopol. Spui că tu ai ...r

Editat de dulgherul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SE vede ca nu vrei sa pricepi, ca EL vrea pe fiecare sa-L stie in preajma SA, cum se pricepe fiecare, nu oblig pe nimeni faceti ce vreti eu am datoria sa scriu, sa rinduiesc, ziceti-i cum vreti, dar nu bateti apa-n piua aflindu-va in treaba , fara rost si fara curaj a-L aborda, incercati nu va lasati !

Va e frica de umbra voastra, stati sub pat.

Pricep mai bine dec

Editat de dulgherul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa va rog sa va limitati doar la tema topicului!

 

 

Referitor la tema topicului ca daca oamenii au gresit cand au mancat din pomul Cunoasterii si au dobandit Constiinta a tot ceea ce exista pe langa ei si materia a suferit schimbari deoarece Omul a fost creat din tarana si daca si tarana a fost blestemata tot ce este viu, va muri si se va transforma. Este un ciclu continuu, nimic material nu poate ramane vesnic viu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Materia este marginita deci prin urmare mintea este limitata nu poate patrunde mult in Constiinta Universala, iar liberul arbitru nu exista fiindca planul de viata al fiecaruia exista din momentul in care apari pe lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×