Sari la conținut
Forum Roportal
Skydes

Sunt baiat si m-am indragostit de un prieten.Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e dificil...daca ii spune ca-l iubeste si tipul e hetero....nu numai ca il va ocoli,dar le va spune si celorlalti prieteni care il vor ocoli la randul lor si vor face si glume nesarate...ca cam asa se intampla la noi

Daca-l ocolesc omul are noroc , mie mi-e sa nu-l ia la bataie sau/si acest topic sa fie facut doar ca sa faca trafic .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caterino, il bagi pe om in belea.

Skydes , nu cred ca este greu sa iti dai seama daca tipul are intelegere si o minte deschisa fata de homosexualitate. Ai fi norocosul anului ,daca are pe langa intelegere si ceva inclinatii gay dar cine stie ,coincidenta dracului ! :roll:

Daca insa el se afla la polul opus in ce priveste opiniile fata de homosexualitate, las-o asa cum a cazut si departeaza-te usor usor.

Asta este un sfat de la unul cu toleranta limitata in ce priveste subiectul.

Fara nici un fel de ironie,cauta-l pe aici pe Arcangelo,asculta ce are de zis ai multe de invatat de la el, dar pune in practica doar ce simti ca ti se potriveste.Tipul este un fel de apostol gay si asta nu merge la toti.

Fara suparare Arcangelo,pe onoarea mea ca am vrut sa-l ajut pe om cu buna credinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

sfatul tau este foarte ok... asa mi se pare :roll:

 

Eu ce pot sa iti spun: observa-i comportamentul si gandurile prietenului tau in raport cu homosexualitatea, nu ai vrea sa il pierzi ca prieten. Esti constient de faptul ca iti asumi un risc, dar evalueaza ce marirea riscului. gandeste-te ce ai putea pierde si ce ai putea castiga.

 

Este ceva firesc ca la un moment dat sa simti ca sentimentele pe care le ai fata de unul din prietenii tai s-au schimbat in ceva mai profund. Acelasi lucru se poate intampla in relatie cu o ruda. Daca pana in acest moment nu ai mai avut sentimente fata de un alt barbat/baiat este posibil sa fie doar o etapa prin care treci si sa treaca la fel de repede precum a aparut. La fete acest lucru se intampla mai des: adica sa simta ca se indragostesc de una din cele mai vechi sau bune prietene.

 

Fără supărare, dar cred că omul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt sigur ca daca l-as intreba,chiar daca si lui iar placea si baietii,nu ar recunoaste.

 

imi pare rau pentru tine,dar daca nu te-ai decis inca sa-ti faci cunoscuta orientarea....nu poti decat sa-i fii prieten...cel mai bine te-ar sfatui Arcangelo,are dreptate domnu' admin burel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca-l ocolesc omul are noroc , mie mi-e sa nu-l ia la bataie sau/si acest topic sa fie facut doar ca sa faca trafic .

asta cu bataia nu ar fi posibil,prietenii mei nu sunt genul ala de persoane si nu cred ca si-ar permite........insa ma gandesc ca se vor distanta de mine si m-ar privi cu alti ochi. topicul nu e facut pentru trafic,sincer nu am nici un interes pentru asta,e doar ceea ce mi se intampla mie............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti baiat...si te-ai indragostit de un alt baiat? am inteles bine? primul pas ar fi sa-l intrebi de orientarea sexuala,ca daca ii plac fetele...nu ai nicio sansa

sunt sigur ca daca l-as intreba,chiar daca si lui iar placea si baietii,nu ar recunoaste.

 

e dificil...daca ii spune ca-l iubeste si tipul e hetero....nu numai ca il va ocoli,dar le va spune si celorlalti prieteni care il vor ocoli la randul lor si vor face si glume nesarate...ca cam asa se intampla la noi

de asta imi este teama sa ai spun........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
diferenta de varsta nu ne-a impiedicat sa fim prieteni deoarece eu sunt o fire mai copilaroasa

iti plac copiii,asa-i?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ne-ai spus daca pana acuma ai mai avut relatii cu alti barbati/baieti .

Eu stiam ca fetele se indragostesc usor de alta fata , mai ales ca fetele sunt obisnuite sa se tina de mana si sa se pupaceasca .

nu am mai avut niciodata o relatie cu un baiat,ci doar cu fete......imi plac si fetele dar ma simt mai atras de baieti.de cele mai multe ori cu fetele ajung sa ma inteleg ca si cu o sora si atunci nu mai putem continua relatia,intervine sentimentul acela ciudat si ramanem doar amici..........

 

Daca ii e prieten, nu va zice.

as vrea eu sa fie asa,dar nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×