Sari la conținut
Forum Roportal
Skydes

Sunt baiat si m-am indragostit de un prieten.Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut!desi imi este putin greu sa vb despre asta,o fac pentru ca am nevoie se sfaturile voastre.de cateva luni m-am indragostit de unul din prietenii mei, ma gandesc tot timpul la el si de fiecare data cad il vad inima o ia razna .......eu am 22 de ani iar el 18,diferenta de varsta nu ne-a impiedicat sa fim prieteni deoarece eu sunt o fire mai copilaroasa dar in acelasi timp responsabila.ne cunoastem de mici insa doar acum fara sa vreau m-am indragostit de el.problema cea mare este ca nu stiu ce sa fac,cum sa reactionez, eu nu am mai avut niciodata o relatie cu alt baiat,cu atat mai rau ca e si unul din cei mai buni prieteni ai mei.......as vrea sa ai spun ce simt dar imi este frica,nu stiu ce reactie o sa aiba,ma gandesc ca daca nu o sa accepte o relatie cu mine as pierde prietenia lui si risc sa afle si toti cei care ma cunosc.ar fi un dezastru pentru mine sa se intample asta,as pierde o mare parte din prietenii la care tin foarte mult,iar lumea ar face glume proaste pe seama mea si m-ar arata cu degetul,asta nu ar fi o problema daca nu eram o fire care pune totul la suflet........pe de alta parte ma inebuneste gandul ca nu pot fi cu el,il iubesc cum nu am mai iubit pe nimeni pana acum,iar faptul de a accepta sa fim impreuna ma face sa visez..........el nu stie ca m-am indragostit de el,nici nu sunt genul de persoana care sa faca gesturi sa il zapaceasca,sune insistent fara motiv sau mai stiu eu ce..........voi ce spuneti sa fac,dati-mi niste sfaturi va rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti baiat...si te-ai indragostit de un alt baiat? am inteles bine? primul pas ar fi sa-l intrebi de orientarea sexuala,ca daca ii plac fetele...nu ai nicio sansa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intreba despre orientare, oamenii nu isi zic intotdeauna sexualitatea.

E mai bine sa ii zici, cunosc niste pers "hetero", daca le-ai vedea ai zice ca reprezinta hetersexualitatea in persoana, dar nu sunt, au amanti si amante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-ai spus daca pana acuma ai mai avut relatii cu alti barbati/baieti .

Eu stiam ca fetele se indragostesc usor de alta fata , mai ales ca fetele sunt obisnuite sa se tina de mana si sa se pupaceasca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ne-ai spus daca pana acuma ai mai avut relatii cu alti barbati/baieti .

Eu stiam ca fetele se indragostesc usor de alta fata , mai ales ca fetele sunt obisnuite sa se tina de mana si sa se pupaceasca .

 

si...daca se tin de mana si se pupacesc...ce,inseamna ca sunt lebi? nu mai in mintea incinsa a masculilor care nu vad decat cate doua pupacindu-se :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu ma pupaceam cu prietenele bune.

Dar poate ele ar fi vrut .

 

si...daca se tin de mana si se pupacesc...ce,inseamna ca sunt lebi? nu mai in mintea incinsa a masculilor care nu vad decat cate doua pupacindu-se :roll:

 

Pai cand doi masculi se pupacesc e clara treaba , asa ca barbatii extrapoleaza destul de usor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu intreba despre orientare, oamenii nu isi zic intotdeauna sexualitatea.

E mai bine sa ii zici, cunosc niste pers "hetero", daca le-ai vedea ai zice ca reprezinta hetersexualitatea in persoana, dar nu sunt, au amanti si amante.

 

 

e dificil...daca ii spune ca-l iubeste si tipul e hetero....nu numai ca il va ocoli,dar le va spune si celorlalti prieteni care il vor ocoli la randul lor si vor face si glume nesarate...ca cam asa se intampla la noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum