Sari la conținut
Forum Roportal
alina_alexutza

Cancer pulmonar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Moare lumea de cancer pentru ca nu stie ori nu vrea sa urmeze o dieta,o cura naturista.

Pentru ca nu respecta cu strictete acea dieta.Pentru ca....si pentru ca.... se poate muri oricind si din orice.

Medicina alopata e neputincioasa si o piatra de poticnire pentru cea complementara.

Daca nu ar fi invidia,concurenta,interesul si prostia la mijloc,cancerul era invins de mult!

Cit timp vom cauta sa vindecam cancerul cu satirul si otrava cind radacina lui e in suflet? :scare: IIsus vindeca fara bisturiu si chimioterapie.

Daca el putea trebuie sa putem si noi;doar,suntem parte din Dzeu,nu? :cheer: Avem genele lui...

Totul e sa vrem;si sa stim ce vrem.Sa cautam si vom gasi.Sa cerem si vom avea.Sa credem si vom putea!

.....................................

 

Aoleu cate aberatii. :wub:

In primul rand cancerul nu e o boala a sufletului, ci e o boala genetica cauzata de anormalitati in ADN.

In al 2-lea rand, aceasta "medicina alopata neputincioasa" de care vorbesti tu a salvat sute de mii de oameni bolnavi de cancer, pe cand "dietele miraculoase" nu au salvat nici macar o singura persoana. E adevarat ca unii au scapat de cancer facand in paralel ambele, dar dietele pe cont propriu nu au salvat pe nimeni. Si pentru cunostinta ta, vrei sa sti de unde a aparut nebunia cu "dietele miraculoase". In urma cu cateva zeci de ani un american a pretins ca s-a vindecat complet de cancer folosind o anumita combinatie de plante. Si ca sa dovedeasca ca totul e adevarat a adus si niste acte medicale care aratau cum a progresat cancerul in timp ce el lua tratamentul lui special. Si el a reusit sa faca de pe disperatii care cautau un leac miraculos peste 400.000 de dolari in doar un an. Dar peste cativa ani s-a descoperit ca persoana respectiva era defapt un escroc, care nu a avut niciodata cancer si toate actele medicale au fost aranjate de niste medici. Dar asta nu i-a oprit pe cei care cautau retete miraculoase si din cauza asta acum la o simpla cautare pe google poti gasi mii de retete miraculoase impotriva cancerului. Eu m-am documentat foarte bine despre aceasta boala, pentru ca bunica mea a avut-o si a scapat de aceasta boala cumplita folosind medicina conventionala + Nicolit 2 ani de zile. Dar dintre toate lucrurile care le-a facut, cel mai mult au ajutat-o citostaticele, care i-au retras foarte mult cancerul. Dupa operatie ea nu a mai avut nici o recidiva si acum e sanatoasa tun.

Cat despre religie, chiar nu inteleg de ce multi dintre voi repede va bagati dumele cu religia, pentru ca intre religie si medicina nu exista absolut nici un factor comun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

ca sa protejam masina de spalat de depunerile de calcar , folosim calgon, ca sa prelungim viata masinii .

 

ca sa ne protejam de depunerile de pe colon, trebuie sa mancam minim 5 portii de fibre /zi, ca sa nu ne imbolnavim de cancer de colon.

 

ce legatura este intre tehnica si medicina? intre functionarea unei masini si a unui organism?! :wub:

 

cand L-am cunoscut pe Dumnezeu si am inteles atatea lucruri, cand am inceput sa vad cu ochii mintii lucruri care imi pareau fara noima, am zis ca trebuie sa studiez psihologia ca sa inteleg cum sa ajut omul cu ceea ce stiu , prin prisma mintii sale complexe.

 

omul este un animal ciudat . complica lucrurile mai mult decat este necesar, cand ele sunt de fapt foarte simple.

 

in liceu am avut o prezentare despre fideism. fideismul era un curent ideologic care punea credinta mai presus sau macar pe acelasi plan cu stiinta.

 

revenind la oile noastre:

 

poate ca unii ne tragem din maimuta, o dovedim din plin prin comportament si plafonare intelectuala, dar poate nu toti .

 

poate ca unii stim si simtim de unde ne tragem , unde ne este locul si unde ne vom intorce, sarind peste crizele existentiale ale unei vieti mizere...

 

ce poate fi lecturarea unor manuale decat cultura generala? stim mai mult decat autorul? acumulam mai multa cunoastere decat el?

 

aprofundarea vreunei stiinte nu este o suma de alte manuale ? alte tratate, alte incercari de tatonare a ghetii in necunoscut, alte limite umane? nu este calatoria in aceste conditii decat pana la granita? (a se scoate exploratorii din discutia de fata, mult spus discutie, monologul meu.)

 

ce e credinta in Dumnezeu?! apogeul cunosterii . hotare fara frontiere, infinitul, etc.

 

nu religia, religia e suma tuturor credintelor , aici vb de concret. credinta in Dumnezeu e cunoastrea adevarului, prin duhul Celui care patrunde in mintea ta si a Celui care se odihneste in inima ta!

 

de subliniat un singur lucru : intre oameni exista mereu lupta pentru suprematie, intre crestini nu exista lupta, suprem e Dumnezeu, de la el vine viata, cunoasterea, bunastarea, etc.

 

de ex: increderea eronata ca mama da viata fatului. mama da nastere, viata o da Dumnezeu, mama poate naste si-un fat mort. (imi cer scuze pentru modul meu plastic de a aduce explicatii)

 

asa cum am spus nu intru in polemici, dar, ca de obicei pe forumuri, oameni nu cauta puncte comune, ci diferente si sa fie cool. :cheer:

 

va doresc o cunoastere desavarsita!

 

 

 

 

 

PS; desi cele de mai sus sunt total offtopic si imi cer scuze pentru asta,( s-ar incadra mai bine la un subiect gen : creationism vs. evolutionism), am vrut sa subliniez doar faptul ca vulpea nu ajungea la struguri sau cum spunea actorul din Dosarele X..."adevarul e dincolo de noi"... :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dingo...eu,sustin ca la baza modificarilor ce cauzeaza cancerul sta o cauza sufleteasca.Ramine de vazut in timp daca am dreptate ori,nu.Nu-mi place polemica inutila...

Ai tot tragi cu medicina alopata si bunica! :o: Exceptiile nu confirma regula si nici n-am chef sa-ti postez documentatia mea de-a lungul timpului.Eu,spun un "nu" hotarit chimioterapiei. :cheer: Sotul meu mort e o dovada a "putintei" medicinii alopate! :o:

Nu toate cancerele sunt operabile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dingo...eu,sustin ca la baza modificarilor ce cauzeaza cancerul sta o cauza sufleteasca.Ramine de vazut in timp daca am dreptate ori,nu.Nu-mi place polemica inutila...

Ai tot tragi cu medicina alopata si bunica! :o: Exceptiile nu confirma regula si nici n-am chef sa-ti postez documentatia mea de-a lungul timpului.Eu,spun un "nu" hotarit chimioterapiei. :cheer: Sotul meu mort e o dovada a "putintei" medicinii alopate! :o:

Nu toate cancerele sunt operabile!

 

Nu e nevoie sa lasi timpul sa treaca ca sa aflii raspunsurile la intrebarile tale. Ca sa aflii raspunsul la intrebarea daca cancerul e o boala genetica sau una sufleteasca, tot ce trebuie sa faci e sa te uiti peste cercetarile de pana acum. Pe vremuri cand aveai cancer erai condamnat la moarte. Sansele de supravietuire erau 0, cu toate plantele pe care le luau ca sa scape de aceasta boala. In momentul de fata medicina salveaza milioane de bolnavi de cancer anual. Faptul ca foarte multi pierd lupta cu cancerul e foarte adevarat si trist in accelasi timp. Sper ca in cativa zeci de ani sa nu mai moara nimeni din cauza acestei boli, dar asta depinde numai de viteza cu care medicina va gasi un tratament care sa fie bun tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, am vazut multe topicuri despre cancer aici si vreau sa va spun povestea mea. Ma numesc Mariana Morosan si e prima oara cand scriu pe acest forum , vreau sa va informez ca exista multe secreete in privinta cancerului, el se poata trata asa cum se poata trata si o raceala , numai ca nu ne informeaza nimeni ce medicamente sa luam. Au aparut tot felul de atotstiutori ambulanti si vanzatori de prafuri pe bani grei pe internet care nu fac decat sa ne scurteze viata in disperarea noastra. Eu am fost diagnosticata cu cancer la stomac acum 1 an, era T3M2 sau ceva de genul, nu am stat sa ascult tratamente aberante si conventionale ale vechilor doctori comunisti si am cautat repede un tratament naturist. Am gasit un tratament pe baza de minerale vulcanice si imunostimulatoare ft puternice.Am incercat sa dau de Renumitul homeopat Lungu Gabriel Care a ajutat mult la vindecarea cancerului pentru ca dansul stia schemele care duceau acolo unde trebuie .Orice tratament pe care il luati sa stiti ca daca luati doza gresita este fara efect major sau chiar fatal in cazul produselor chimice. Dl. Homeopat nu avrut sa ma consulte , dansul este si clarvazator din cate am inteles desi nu sunt sigura dar mi-a spus niste chestii care m-au marcat . Mi-a spus ca eu mi-am atras boala gandindu-ma tot timpul nu vreau sa fac cancer si el stia ca a nu vrea inseamna in sistemul energetic atractia efectului nedorit. Si am refuzat mereu sa cred acest lucru insa a zis ca fiecare om care are o boala o face inconstient dar cu voia lui. Toate bolile din lume se vindeca mai ales ca tratamentul cancerului nu este de azi de maine. El a fost mereu imbunatatit si supra imbunatatit , exceptand oamenii care fac bani din acest lucru care ei vand medicaemnte oferind si bonus informatii gresite ale dozelor si tratarii in sine, nu ca nu ar fi bun medicamentul. Dl.Homeopat Lungu Gabriel a spus in felul urmator unei cunostiinte care era obeza si nu reusea sa slabeasca.. Secretul cum sa slabesti are 3 notiuni de baza : Citez " Mananci putin,mesteci mult si faci miscare" Este ft adevarat. A urmat tratamentul si a slabit 18 kg in 2 luni reducand mancarea cu 30% . In cazul cancerului mi-a spus ca , atata timp cat nu repet in gand 3 cuvinte nu ma voi vindeca orice tratament as lua. Stiam de la mai multe cunostiinte ca s-au vindecat insa nu era accesibil acest secret pentru ca este vb de karma fiecaruia si ca nu se vindeca decat cei care trebuie, am urmat in final dupa luni de insistente la Dl. Lungu sa ma ajute sa urmez tratamentul dansului. In final a zis ca ma va ajuta dupa ce voi renunta la zahar ,cafea, si orice fel de carne. Dupa 1 saptamana l-am contactat si mi-a spus ca acum nu vei mai manca nimic timp de 3 zile si vei bea apa fiarta de cel putin 5 ori pe tot parcursul celor 5 zile. Nici nu mai e nevoie sa va spun cat de greu mi-a fost dar am reusit.Parca era ceva ce ma impingea de la spate sa rezist.Dupa ce am tinut 5 zile am incercat sa dau de dansul dar nu am mai reusit. Nu stiam ce sa fac, sa continui asa mi-era ft frica ca nu mai rezistam...Am hotarat sa astept la pat pina dadeam de dansul deoarece nu raspundea la telefon. In a 7 zi am primit de la dansul un mesaj . Acum poti incepe tratamentul si mi-a administrat un tratament ft complex ce necesita cel putin 3 ore de lucru acasa doar ca sa mi-l administrez .Am uitat sa va spun ca m-a intrebat inainte sa incep tratamentul De ce unele persoane se vindeca si altele nu? Raspunsul a fost unul simplu .Pentru ca trebuie! Vb mai devreme de faptul doar unele persoane se vindeca, este vb si de suflet intr-adevar. Nu pot intra in detaliu dar sunt multe persoane rele care se imbolnvesc de cancer si nu scapa de el, exceptie facand persoanele care isi schimba viata. Am urmat tratamentul dansului 27 de zile. Am mancat doar anumite alimente , am renuntat la cafea ,carne ,zahar si multe altele si am urmat tratamentul pe produse naturale. Va spun sincer si nu vreau sa fac reclama dar sunt multe produse bune dar secretul consta in stilul de viata si modul de administrare. Este ca si cum ne-am lupta cu o mana la spate daca luam un produs anti-cancer si strecuram zahar in sange(oricare ar fi provenienta lui). Dupa 1 luna de zile NU MAI AVEAM CELULE CANCEROASE! AM REPETAT ANALIZELE SI DOCTORII AU ZIS CA ESTE CEVA NORMAL! DACA ESTE CEVA NORMAL DLOR. "DOCTORI" DE CE NU ESTE NORMAL LA TOATA LUMEA SA SE VINDECE? DE CE MEDICICII NU RECOMANDA CE RECOMANDA UN HOMEOPAT? Eu nu vreau sa judec pe nimeni si ii multumesc pe aceasta cale dlui Lungu Gabriel ca mi-a deschis ochii si mi-a salvat viata! Psihicul meu nu ar fi rezistat fara Dzeu si fara pasii dlui Lungu. AM INVINS! CU TOTII PUTEM INVINGE! Sfatul meu este daca eu am reusit cu totii putem reusi! Rog persoanele bolnave de cancer sa nu mai gandeasca negativ si sa lupte impotriva cancerului asa cum am luptat si eu pentru ca fara lupta nu vom reusi. Ar trebui sa ne sprijine medicii oncologi sa ne incurajeze dar nu o fac,ei dau diagnostic si ne trimit acasa sau la raze. Vindecarea este in alta parte.Comoditatea si nonsalanta nu ne vindeca! NE VINDECAM NOI SINGURI PRIN PUTEREA SI VOINTA CARE NE-AU DAT-O DZEU. MULTA SANTATE VA DORESC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua cum pot sal gasesc pe doctor micliuc florin ,sint bolav de cancer la plaminul sting care nu mai fuctioneaza iar dreptul 80 la suta si am nevoie de tratamentul tarceva si as dori sa ma informeze ca sint cam speriat dupa ce am citit ,nu am decit 43 de ani si nu stiu ce sa fac sa ma operez sau sa fac tratament

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua cum pot sal gasesc pe doctor micliuc florin ,sint bolav de cancer la plaminul sting care nu mai fuctioneaza iar dreptul 80 la suta si am nevoie de tratamentul tarceva si as dori sa ma informeze ca sint cam speriat dupa ce am citit ,nu am decit 43 de ani si nu stiu ce sa fac sa ma operez sau sa fac tratament

va multumesc

 

Pai, medicii la care ai fost ce tratament ti-au recomandat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

de o saptamana trec prin cele mai grele momente din viata.mama mea a fost depistata cu cancer pulmonar si ficat in metastaze.am inceput sa fac citostatice si sa-i dau si tratament naturist,dar, vreau sa fac mai mult si nu stiu ce? sau poate un doctor bun la care sa merg poate imi recomandati ca noi mergem la noi in oras si nu este un oras mare.

mie mi s-a spus ca la orice spital mergi iti face aceesi schema de tratamen,nu stiu daca e adevarat,dar,eu in disperare de cauza am acceptat sa-i fac aici prima cura de citostatice si dupa sa consult si alti medici

va rog sa-mi spuneti daca ati trecut prin asa ceva si ce as putea sa fac mai mult

p.s. am citit de tratamentul cu acupunctura, stiti ceva o fi bun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc.. s-a intamplat acum 3 luni... incerc sa ma obisnuiesc ... dar inca imi e foarte greu... nu mai vreau sa vb despre asta ca ma intrisez si iar plang...deci.. am vrut doar sa iti zic mersi

 

 

 

Te inteleg fffff bine si stiu cum te simti. Eu mi am pierdud tatal, pe 21 luna aceasta face 0 luna, de cancer la pancreas si de aceea stiu prin ce treci. Eu m-am inchis in mine, imi vine sa plang acum ff repede vad poze si plang. E si mai mare durerea ca nu sunt aproape de mama mea( sunt plecata din tara ) o sunt de 3-4 ori pe zi dar nu e ca atunci cand ii esti aproape. Pe tatal meu l-am vazut ultima oara de sarbatori k apoi sa primesc in aprilie pe 21 in noaptea de marti spre miercuri ca nu mai e....nu pot descrie cum ma simt. Am ajuns acasa cu o zi inainte de inmormantare UFFF........nu pot descrie ce am simtit si nici nu ced ca voi putea uita vreo data ce am simtitcand am vazut numai coroane (peste 20)prin toate partile.....iar pe mama mea care plangea incontinuu de nu mai stiam cum sa o linistim, e greu foarte greu momentul si nici nu stiu daca ma voi obisnui prea curand cu ideea. Cateodata am sezatia ca ma asteapta si cand ma voi duce aks il voi gasi dar................NU MAI E DIN PACATE:(((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×