Sari la conținut
Forum Roportal
alina_alexutza

Cancer pulmonar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incearca sa vorbesti cu doctorul Niculescu despre un tratament cu Nicolit. Acest medicament a ajutat foarte multa lume si rezultatul a fost pozitiv chiar si in stadii avansate de cancer. Eu iti urez multa sanatate.

 

 

PS. Mama ta fumeaza?

 

 

mama mea nu fumeaza nu a fumat niciodata,si cu toate aste,multumesc ptr sfat!momentan mai astept inca o saptamana sa terminam cu razele,iar dupa aceea sa vad ca am de facut ,ideea e ca ea nu stie adevaratul diacnostic iar noi am tot mintit-o ca nu e vindecat plamanul,dar nu i-am spus ca e deja metastazat si ca are aparut si in alte pari ale corpului ,cred ca adevarul ar epuizao,

 

Buna Minina!

 

As vrea sa iti propun participarea la un proiect. Te rog daca ai timp da-mi un mail pe adresa simona.donosa@paprika.ro

 

 

Multumesc!

 

multumesc insa nu cred ca am timp sa ma ocup de alceva,ptr ca timpul meu il acord mamei mele ,nu m-am angajat din cauza ei ptr ca trebuie sa o ingrijeasca cineva ,sa o rasfete sa o faca sa se bucure de cate zile ii mai da d-zeu!eu ptr ea sunt tot si ea ptr mine eviata mea, nu stiu daca am sa pot trece peste pierderea ei!

 

Daca are metastaze la cap, oase si ficat sansele sint foarte mici, inclusiv cu tratamente naturiste. Tomograful mai poate gresi, dar nu in 3 locuri diferite (cap, oase, ficat). Oricum, multa bafta!

 

din pacate asa este,am comvinso sa nu mai mearga la servici,nu o las sa faca nimic ,o protejezca si cum ar fii copilul meu,ii spun copilul meu de 56 de ani,stiu ca disperarea m-a facut sa cred ca ar putea gresi domograful ptr ca si dct oncolog mi-a spus asta,oricum multumesc ptr sinceritate cum am mai spus e mai usor un adevar dureros decat o minciuna frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Doresc sa realizez un nou proiect si am nevoie de oameni care sa ma ajute. Este un proiect frumos, indraznet si in acelasi timp controversat.

Se adreseaza tinerilor care sufera de o boala incurabila si care isi cunosc sansele de supravietuire.

Este un show despre viata, despre puterea de lupta a unor tineri care vor sa traiasca din plin pana la sfarsit.

 

Ce vreau eu sa fac?

 

Vreau sa le indeplinesc toate dorintele!

 

Un reality show cu si despre viata lor si sa le aduc un zambet pe buze. Stiu ca uneori conteaza mai mult decat orice altceva.

 

Cati dintre noi nu si-au dorit sa il cunoasca pe Gica Hagi sau sa mearga in culise la un concert Iris? Orice se poate daca iti doresti!

 

Asadar astept sa imi scrieti povestile voastre pe adresa de mail simonadonosa@yahoo.com si eu va voi indeplini dorintele!

 

 

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! am o rugaminte la toti cei care au fost la Institutul Oncologic, Cluj. Am mare nevoie de ajutorul unui doctor din cadrul Institutului. Tatal meu a fost diagnosticat in vara, cu tumoare pe rinichiul stang. Doctorii de la timisoara l-au tratat de HEPATITA!!! in sfarsit, dupa lungi investigatii, rinichiul a fost extirpat... din spital, a contactat o infectie urinara, care nu a trecut decat cu o doza forte al unui medicament strain. Celulele canceroase s-au extins pana aproape de inima, dar datorita vointei si srijinului moral, o parte din aceste celule, s-au retras. Acum cancerul s-a extins la plamani. Au fost descoperite 12 chisturi cancerigene la plamanul stang, iar la plamanul drept inca nu se vede nimic. E plin cu apa... Tratamentul prescris de doctori - INTERFERON, de 3 ori pe zi... dar nu este destul. Guvernul Romaniei nu a aprobat dosarul... se pare ca nici macar diagnosticul pus de un anumit "Profesor" de Spitalul Judetean din Timisoara nu este corect. Va rog frumos, apelez la bunavointa dvs, spuneti-ti cum as putea ajunge la Cluj. Cu stima, Ioana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tatal meu sufera de cancer pulmonar,momentan se afla la Viena intr-o clinica privata,deoarece cei din tara nu i-au dat sanse de a trai ba chiar au refuzat sa-l opereze.La inceput a reactionat foarte bine la citostatice(de la o tumoare de 6.5 cm s-a ajuns la una de 5 cm la prima cura),dar apoi au aparut niste complicatii,adica tumoarea doar a stagnat si nu a mai dat inapoi.Doctorii au decis sa il treaca pe alt tratament ceva in genul asa-ziselor "raze" de la noi.Daca vor da rezultate te voi anunta imediat,deocamdata asteptam reactia.Astazi am inceput sa ma interesez de "tratamentul minune" contra cancerului care se pare ca se afla deja pe piata in USA.Imediat ce voi afla raspuns te voi anunta.Pana atunci roaga-te la Dumnezeu caci doar El ne mai poate ajuta.P.S.Exista un preot la Bistrita care te poate ajuta mai mult.Daca stai de vorba cu el o sa te linistesti si se pare ca acest om face minuni.bafta multa

am cancer pulmonar plaman drept tumora 10 cm intins in dreptul 1 cm fara alte metastaze...un singur doctor din romania a spus ca se opereaza restul nu...te rog ajutama cu multe multe amanunte sa ajung si eu in austria....sunt disperat...multumesc

 

pot scrie senin:

da, am invins cancerul

cel putin de vreo 8 ani

si inca ma lupt cu el in fiece clipa

stiu al naibii de bine ce inseamna asta!

dar nu pot minti, mereu am acceptat adevarul asa cum este

sper sa fi fost bine-inteles caci nu vreau sa polemizez cu nimeni

resursele umane sunt imense, nu nelimitate!

...te rog ajutama...am fost diagnosticat cu cancer la plaman ...tumora la stangul 10 cm extins in dreptul unde a crescut o tumora de 1 cm...nu sunt inca metastaze...un singur doctor aparent fff bun mi-a spus ca se opereaza restul nu....sunt disperat ....multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Joi am aflat de o femeie care traieste in comuna Borca, satul Sabasa din judetul Neamt, daca o sa cautati pe google o sa gasiti 2 reportaje despre ea. Am fost acolo sambata cu mama pentru a incerca sa mai facem ceva in lupta cu cancerul - prima intrebare a fost daca s-a intervenit chirurgical pe corp pentru ca ea poate sa vindece 100% cancerul din organism, la mama s-a intervenit chirurgical in 2005 printr-o operatie si de aceea nu a putut decat sa ne dea niste ceaiuri, o combinatie de vro 100 de ceaiuri, care omoara celulele canceroase din corp.

Asa ca cei care pot ajunge acolo mergeti pentru ca e o femeie care chiar poate ajuta, nu e genul care sa jacmaneasca de aceea nici nu face o afacere din asta nu are firma la poarta nu are adresa de mail care sa-si vanda leacurile.

M-am hotarat sa scriu pentru ca nu vorbeste nimeni despre ea, la cat am citit pe forum-uri, si poate sunt cazuri in care poate face minuni.

Multa sanatate!!

 

 

Boboc te rog din toata inima sa imi spui daca tratamentul facut la doamna din judetul Neamt a avut vreun efect si in ce anume consta.Sunt noua pe forum si am mare nev de ajutor,te rog raspunde.Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni...cararile batatorite,n-au salvat pe nimeni!

Parerea mea:nu mergeti pe carari batatorite! Incercati orice pare nebunesc...

Am ajuns la concluzia ca pe sotul meu nu l-a omorit cancerul ci,chimioterapia.Poate,gresesc...dar...poveste lunga...

Dieta de dezintoxicare e primul pas.Totul,produs in ghiveciul propriu de pe...balcon. :doh: Nimic cumparat si tratat chimic.Rugaciuni,cit cuprinde. :) Cereti iertare si vindecare,armonie,purificare,pace...

As avea curaj sa pun pariu ca el,cancerul are cauze...emotionale.Cu repercursiuni in sistemul energetic,implicit, fizic.

Nu uitati:suntem niste computere. Niste...baterii.Cancerul e un...scurt circuit. :)

Personal,cred ca medicina alopata e o loterie. :D Nu ea vindeca.Sunt ...altele. 8)

Mestecati radacina de obligeana non stop,tineti o cura de dezintoxicare stricta cu lichide din abundenta,totul din surse proprii si rugaciune non stop.

Parerea mea...

Fiecare,alege ce-i place si ce crede ca e mai bun pentru el... :) La baza cancerului sta un conflict ...energetic,emotional.

DEZINTOXICATI-VA: EMOTIONAL SI IMPLICIT,FIZIC! :ok: Beti ceai de urzica in loc de apa.

Hidratare,mineralizare si...impacare. :) Cu tine,cu tot si cu toti.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amin! N-as fi putut spune mai bine.

 

imi pare foarte rau pentru tine, Bagherra, stiu ce sentiment de neputinta te incearca. asa cum am mai spus, omul face atat cat ii este limita , mai departe este Dumnezeu, care nelimitat in bunatate si indurare.

 

Am citi urmatorul lucru:"Dieta originala si stilul de viata dat in Eden castiga atentia multora .Geneza 1:29."

 

Ce parere aveti despre Daniel 1:12-15 ?

 

Hipocrate :

"Alimentele noastre sa fie medicamentele noastre, iar medicamentele noastre sa fie alimentele noastre."

 

pe langa toate acestea, mental, daca omul acorda prioritate altor lucruri( de ex. acum este postul Pastelui, daca s-ar concentra pe post, rugaciune, curatenie sufleteasca, ferirea de rautati si de pacat) si-ar lua grija de la boala si astfel si-ar vindeca si trupul in mod automat.

 

Va doresc un post binecuvantat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni buni...cararile batatorite,n-au salvat pe nimeni!

Parerea mea:nu mergeti pe carari batatorite! Incercati orice pare nebunesc...

Am ajuns la concluzia ca pe sotul meu nu l-a omorit cancerul ci,chimioterapia.Poate,gresesc...dar...poveste lunga...

Dieta de dezintoxicare e primul pas.Totul,produs in ghiveciul propriu de pe...balcon. :doh: Nimic cumparat si tratat chimic.Rugaciuni,cit cuprinde. :) Cereti iertare si vindecare,armonie,purificare,pace...

As avea curaj sa pun pariu ca el,cancerul are cauze...emotionale.Cu repercursiuni in sistemul energetic,implicit, fizic.

Nu uitati:suntem niste computere. Niste...baterii.Cancerul e un...scurt circuit. :ok:

Personal,cred ca medicina alopata e o loterie. :D Nu ea vindeca.Sunt ...altele. :)

Mestecati radacina de obligeana non stop,tineti o cura de dezintoxicare stricta cu lichide din abundenta,totul din surse proprii si rugaciune non stop.

Parerea mea...

Fiecare,alege ce-i place si ce crede ca e mai bun pentru el... :) La baza cancerului sta un conflict ...energetic,emotional.

DEZINTOXICATI-VA: EMOTIONAL SI IMPLICIT,FIZIC! :ok: Beti ceai de urzica in loc de apa.

Hidratare,mineralizare si...impacare. :) Cu tine,cu tot si cu toti.

 

8)

 

Eu nu am vazut in viata mea atatea aberatii scrise in doar 15 randuri. Nimic, dar absolut nimic din ce ai scris tu acolo nu are acoperire stiintifica. Daca voi credeti ca puteti sa combateti cancerul cu ceai de urzica si morcovi, atunci nu aveti de cat sa incercati. Daca o sa va vindecati cu asta, atunci puteti sa realizati o premiera in acest domeniu. Am vazut si eu pe net atatea "diete miraculoase" de ajung sa ma intreb cum de mai moare lumea de cancer....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

http://www.scribd.com/doc/3673748/Tratamen...l-al-cancerului

 

ceea ce stiam acum 6 ani despe cancerul bunicului meu nu se compara ceea ce stiu acum. in cazul in care aveti nevoie de dovezi, le pot atasa. nu promovez nimic, nu vand nimic, sunt un crestin-ortodox pacatos, cu o profesie dedicata intelegerii sufletului omului.

 

va invit la o retrospectiva a vietii dvs. de pana acum.

 

vedeti daca sunteti multumiti, impacati cu oamenii. incercati sa vedeti daca tot ce ati facut pana acum a rezultat in bine sau in rau. nu este cale de mijloc.

 

am intervenit pentru a va spune ca o persoana aflata in metastaza acum 4 ani, cu Clark IV ( cred ca am mai mentionat pe undeva , aici la "Cancer") , a tinut tratamentul de mai sus si este bine si in ziua de astazi.

 

Dumnezeu sa va dea putere, rabdare si vindecare fiecaruia, dupa nevoile sale!!!

 

Va doresc sa va fie viata o vesnica primavara !!! Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

Eu nu am vazut in viata mea atatea aberatii scrise in doar 15 randuri. Nimic, dar absolut nimic din ce ai scris tu acolo nu are acoperire stiintifica. Daca voi credeti ca puteti sa combateti cancerul cu ceai de urzica si morcovi, atunci nu aveti de cat sa incercati. Daca o sa va vindecati cu asta, atunci puteti sa realizati o premiera in acest domeniu. Am vazut si eu pe net atatea "diete miraculoase" de ajung sa ma intreb cum de mai moare lumea de cancer....

Cum bine spune Nikky:ceea ce stiam cu ceva timp in urma nu se compara cu ce stim acum. :doh: Explica-ti singur,de ce.

Sunt convinsa ca daca sotul meu ar fi refuzat chimioterapia si ar fi urmat cu sfintenie o cura naturista astazi,era viu.

Dar,era de o indaratnicie rarissima cind era vorba de diete.Nu-i placea sucul de morcov,printre altele....si l-a refuzat cu indaratnicia unui copil:"Nu-l vreau!Nu-il-vreau!!!" :) Si nu l-a baut!

A crezut pina in ultima clipa a vietii sale in medicina alopata.No comment...

Moare lumea de cancer pentru ca nu stie ori nu vrea sa urmeze o dieta,o cura naturista.

Pentru ca nu respecta cu strictete acea dieta.Pentru ca....si pentru ca.... se poate muri oricind si din orice.

Medicina alopata e neputincioasa si o piatra de poticnire pentru cea complementara.

Daca nu ar fi invidia,concurenta,interesul si prostia la mijloc,cancerul era invins de mult!

Cit timp vom cauta sa vindecam cancerul cu satirul si otrava cind radacina lui e in suflet? 8) IIsus vindeca fara bisturiu si chimioterapie.

Daca el putea trebuie sa putem si noi;doar,suntem parte din Dzeu,nu? :) Avem genele lui...

Totul e sa vrem;si sa stim ce vrem.Sa cautam si vom gasi.Sa cerem si vom avea.Sa credem si vom putea!

.....................................

Eu,as cerceta mai degraba ce efect vibrational are spanzul, asupra corpului. :D Ca idee...

Apropo'...ca tot stiti voi mai bine:ce proprietati are fierul cind e vorba de conexiuni nervoase,electricitate,transmitere de impuls,transport ....in corpul uman?

Urzica, contine fier. :ok:

Sa fie cancerul ceva legat de...magnetism? :)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×