Sari la conținut
Forum Roportal
Jodelle

Cum poti scapa de entitati?

Postări Recomandate

stai si tu pe langa cineva cand esti in casa, daca tot zici ca bau bau si chestii d-astea. desi imi vine greu sa cred ca ar exista asa ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O pata mare si rosie e vine pana la vena , nu stiu cum sa expilc are forna bratarii de mai jos ,fara urme de degete , nu ma lovisem de nimic sunt sigura , am simtit cum ceva ma strangea

E posibil ca pata sa fi fost acolo de cava timp si pana nu te-ai speriat nu ai observat-o. Nu trebuie sa-ti fie frica sa mergi in pod de acum, sunt sigur ca nu este nici o entitate acolo, a fost doar o intamplare greu de explicat :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai si tu pe langa cineva cand esti in casa, daca tot zici ca bau bau si chestii d-astea. desi imi vine greu sa cred ca ar exista asa ceva...

 

As vrea eu sa fie mereu cineva pe langa mine ... dar nu am ce sa fac ... Nu pot a le zic ba de azi nu va mai duceti la serviciu ca-l vad pe bau-bau , sunt sigura ca aceasta creatura exista .Adica pe bune , stiu ce am vazut si stiu ce simt ... asta nu avea cum sa vina pur si simplu suntem mai multi care am vazut dar eu am ramas cea fooarte afectata ... No problem , trec si peste asta , ce sa fac acum :unsure:

 

E posibil ca pata sa fi fost acolo de cava timp si pana nu te-ai speriat nu ai observat-o. Nu trebuie sa-ti fie frica sa mergi in pod de acum, sunt sigur ca nu este nici o entitate acolo, a fost doar o intamplare greu de explicat ;)

Posibil ... Nu cred ca o sa-mi fie frica sa merg in pod pentru ca astfel de "chestiuni" mi se intampla peste tot ... indiferent de incapere bla bla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Altii care s-au apucat magie neagra fara sa stie si care sufera... incepeti si voi cu cu ceva mai usor nu direct cu spiritism... si din ce secte faceti parte oameni rai? ai ce gripa urata am

Da sa revenim, sfatu' meu: te muti din casa aia, iti iei un apartament frumos in centrul orasului dak gasesti, iti faci un iubit si cam atat, si nu mai aberati cu prostiile astea cu fantome. a da inca un lucru era sa uit, invata karate, sau alte tehnici de lupta te ajuta iti spun eu din proprie experienta... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Altii care s-au apucat magie neagra fara sa stie si care sufera... incepeti si voi cu cu ceva mai usor nu direct cu spiritism... si din ce secte faceti parte oameni rai? ai ce gripa urata am

Da sa revenim, sfatu' meu: te muti din casa aia, iti iei un apartament frumos in centrul orasului dak gasesti, iti faci un iubit si cam atat, si nu mai aberati cu prostiile astea cu fantome. a da inca un lucru era sa uit, invata karate, sau alte tehnici de lupta te ajuta iti spun eu din proprie experienta... :roll:

Din propria experienta cu fantomele? Scuza-ma, dar nu m-am putut abtine, mai ales ca dai sfaturi atat de competente la mai toate subiectele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomand sa te initiezi pe reiki si sa incepi sa practici. din cate am citit eu cu cat ai o vibratie mai inalta cu atat entitatile malefice nu se mai pot atinge de tine. si plus ca prin reiki te poti purifica atat pe tine cat si spatiul unde zici tu ca simti mai acut acea prezenta. plus ca postul si mersul al biserica sa stii ca te ajuta in acest sens " biserica este o umbrela buna la vreme rea" . si sa nu te sperii daca senzatiile o sa se acutizeze cu cat avasezi mai mult. gandeste-te ca orice spirit malefic sau demon , ma rog , ar fi acolo nu ii convine sa fie alungat de unde se instalase atat de convenabil. iti doresc mult succes iar primul lucru este sa nu iti fie frica. cu ajutorul lui Dumnezeu o sa reusesti! :salut:

 

Si iti mai recomand o carte "Atacul Psi . Protectia" de Ovidiu Dragos Argeseanu. Acolo explica mai multe. si iti da si niste solutii cat de cat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa va spun ce era ... sora mea care acum 3 saptamani s-a sinucis . Ea le-a facut pe toate , nu sal asat de vrajitorie de cand a inceput atunci , a continuat si eu am fost cea afectata pentru ca probabil pe mine arunca toate chestiile astea , eu stiu ce facea.Cert e ca de cand a murit ea , totul s-a linistit nu mai am nici un fel de probleme , ciudat e ca desii toti au iubit-o enorm inclsiv eu , nimeni n-a planso , nu am putut sa plang , am simtit o usurare desi ni am cuvinte sa va spun cat am iubito si inca o iubesc , era sora mea .

Ehh , asta e viata , n-am ce face , merci foarte mult pentru toate sfaturile , nici nu stiti cat de mult m-au ajutat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar divinitatea te scapa. Simte-o. Este pretutindeni. Spune o rugaciune in gand si crede in ceea ce spui. Stiu ca nu crezi ca e atat de simplu, dar este. Demonii ii ataca pe cei slabi si se hranesc din frica lor. E un cerc vicios - renunta la teama. Divinitatea este printre noi, este in noi, tine la un loc universul si echilibreaza totul, nu se poate trece peste regulile ei.

Pai mai acuma ma sperii si pe mine :-w , si eu sunt fricos cu chestii din astea legate de spirite , desigur nu am avut contact cu unul si nici nu vreau sa am vreodata , dar cum adica, daca imi este frica ma ataca ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai acuma ma sperii si pe mine :-w , si eu sunt fricos cu chestii din astea legate de spirite , desigur nu am avut contact cu unul si nici nu vreau sa am vreodata , dar cum adica, daca imi este frica ma ataca ?

[/quote

Daca ti-e frica te ataca pentru ca ele se hranesc cu frica si suferinta ta , sunt intruchipari ale diavolului , te ataca pentru a te sfasia pe dinauntru pana o sa te pierzi , fac vreo prostie si te-au castigat .

 

Faza este ca nu tre' sa-ti fie frica de ele , asa n-au ce-ti face

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×