Jump to content
Forum Roportal
Jodelle

Cum poti scapa de entitati?

Recommended Posts

Mi-o luam pentru ca asa a fost sa fie. Nu fac o tragedie din asta pentru ca nu are sens. Pana cresti putin, iti mai iei si bobarnace. Asa-i viata doar, nu?

La orice. :blink:

Pai asta este problema, un bobarnac merge, dar este posibil sa fie ceva cu mult mai rau.. La orice ? Atunci ajungem sigur la o intelegere :blink:

Merg si mai multe, vrajitorule. Daca trebuie sa ti le insusesti.. le primesti ca n-ai ce face.

Merg, dar sunt unele pe care nu le poti duce.. E bine sa experimentezi, sa inveti din greseli chiar, dar in domeniul acesta poate fi prea periculos.

Eu cred ca Dumnezeu nu-ti da niciodata mai mult decat poti duce. Daca un copil bolnav, gaseste in el puterea sa zambeasca, eu nu am motive sa ma plang.

Fiecare avem o cruce de purtat si niste lectii de insusit.

Dar ma rog, asta este o cu totul alta discuta. Continuam in alta parte, daca doresti. :blink:

Eu cred ca Dumnezeu nu-ti da niciodata mai mult decat poti duce. Daca un copil bolnav, gaseste in el puterea sa zambeasca, eu nu am motive sa ma plang.

Fiecare avem o cruce de purtat si niste lectii de insusit.

Dar ma rog, asta este o cu totul alta discuta. Continuam in alta parte, daca doresti. :lol:

Mie mi-a dat mai mult decat puteam duce, cu mult mai mult... Dar nu Dumnezeu, asa a fost sa fie :doh:

Edited by Black_Wizard

Bai nene , nu mai pot .... Acum maxim 10 minute am avut o sperietura sora cu moarte . Abia am venit de la psihiatru vesela ac sunt normala , m-am imbracat in haien comoade si m-am dus sus in pod (acolo am foarteee multe carti . M-am pus linistita pe pat si m-am apucat de citit . Atunci a inceput sa se auda ooo nu stiu c .. nu imi dau seama ce a fost nu a fost tipat nici nici pasi nici marait nici schelait nimic ... Nu semana deloc a voce a parchet scartaind nimic , becul a inceput sa meraga s-a intrerupt vreo 5 secunde dupa a revenit , sunetul se auzea , am zis sa ignor , mi-am dat seama ca a revenit chestia asa ca am inceput sa ma gandesc la tot felul de chestii amuzante . 1 minut s-a intrerup (eh aproximativ un minut) si am incercat sa-mi reiau lectura , eh iata ca dupa s-a racit brus in camera , deci era oribil de frig ingetam am incercat sa ies din pod , am alunecat si in acel moment geamul si usa s-a deschis si am simtit ceva care m-a strans de mate cu putere ... Am urma pe mana ... De specificat casa aceasta este construit acum vreo 23 de ani de parintii mei , toata casa a fost renovata complet ami putin podul , care este aproape identica , diferenta este ca s-a schimbat mobilierul pentru a reusii sa punem acolo toate cartile de la mine , si bunici ... Azi am fost si inca sunt singura acasa maine o sa ajunga o matusa la mine .... Imi cer iertare penytru greselile gramaticale dar sunut extrem de speriata si numai de corectat nu-mi arde .... in continuare va cer sprijinul ... deci ec as putea sa mai fac sunt puternica am creinta nu stiu ce sa mai fac .... innebunesc 2 zile am stat fara probleme si .... phaiii nu , nu ami stiu ce sa fac .. va dau orice detaliu dar va rog as ma ajutati ...

O pata mare si rosie e vine pana la vena , nu stiu cum sa expilc are forna bratarii de mai jos ,fara urme de degete , nu ma lovisem de nimic sunt sigura , am simtit cum ceva ma strangea

post-263040-1287924584_thumb.jpg

Edited by Alinushk