Sari la conținut
Forum Roportal
Jodelle

Cum poti scapa de entitati?

Postări Recomandate

Eu nu am incercat n/ever sa comunic cu ele, entitatile, doar ca pe o stare de maxima oboseala si stres poti fi "atacat"....

 

Si ele exista, daca "te prind"!

 

Cum sa scapi de ele, sint multe "sfaturi"...Nu am urmat nici unul....Le-am confruntat pina la epuizare...Adica s-au dus singure de la mine...

 

A fost o batalie pe Cinste....poate au lasat niste urme....dar benefice pina la urma, pentru mine....8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-am confruntat pina la epuizare...Adica s-au dus singure de la mine...

 

A fost o batalie pe Cinste....poate au lasat niste urme....dar benefice pina la urma, pentru mine....8)

Nu le-ai confruntat, ele au venit ţi-au subt toată energia şi au plecat, tu nu le-ai opus nici un fel de rezistenţă, adică energia ta pe care puteai să o cheltui pentru a opune rezistenţă au luat-o ei de-a gata. Urmele nu sînt benefice, eşti o persoană de la care se poate lua energia fără mari complicaţii. La fel ca şi ceilalţi, ce nu înseamnă că spiritele care te susţin nu au opus rezistenţă, numai că tu eşti conectată la creier care amplifică ele nu. Şi posibil cînd dormeai în conlucrare cu spiritele ce te susţin gîndeai la planul de apărare.

 

Citat articolul: i) EXERCIŢII

 

â) Cînd eşti influenţat încearcă să-ţi schimbi sentimentul, alungă spiritele gîndeşte în creier tare -„plecaţi de aici”, pronunţînd vorbind în gîndind poţi afla simţi cît de liber eşti şi dacă nu te astupă nimeni - de controlat regulat. Citeşte primele 3 articole o să te înveţi să mişti energia în corp, să scoţi spiritele suprapuse ca şi cum ai mişca o copie a propriului corp suprapusă ţie, creierului şi să-ţi deconectezi creierul de la legăturile străine unele spirite influenţează de la distanţă. Şi comunică în gînd cît mai des fiind foarte atent la răspunsul primit în gînduri, idei, sentimente, dorinţe, vise. Crede-mă ele sînt, ne influenţează şi cele ce fac ceva rău sînt foarte stresate cînd te adresezi lor chiar dacă nu le vezi.

 

...Chemi aşa: creezi sentimentrul prezenţei celui pe care îl chemi sentimentul trebuie creat în corp şi în afara lui la o distanţă cît mai mare de corp creezi o sferă cît mai mare cu acest sentiment o menţii cît mai mult timp posibil. Sfera se crează pentru ca orice spirit care se află lîngă tine sau trece pe lîngă tine să simtă prezenţa cui o ceri şi să reacţioneze, ori să-l cheme pe cel pe care îl chemi ori să creeze o legătură cu el. Contactul se socoate efectuat dacă simţi vre-un sentiment, uşurare, îţi apar idei gînduri, numai decît le scrii. Dor n-ai crezut că o să auzi voci de odată....

 

alungi creînd în sferă sentimentul de prezenţă în ea numai a ta celalalte forme de viaţă le alungi din mijloc spre marginile sferei. Sfera trebuie să acopere şi corpul.

Editat de Calin_turcan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu le-ai confruntat, ele au venit ţi-au subt toată energia şi au plecat, tu nu le-ai opus nici un fel de rezistenţă, adică energia ta pe care puteai să o cheltui pentru a opune rezistenţă au luat-o ei de-a gata. Urmele nu s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exercitiile nu le-am citit.

 

Si zici ca entitatile mi-au suBt toata energia, adica, nu eu m-am luptat cu iele.

 

Si daca mi-au luat-o eu cum de am Inviat?

 

Si iar Daca zici ca sint o persoana de la care se poate lua usor energia, te invit sa- mi mai iei din ea, ca da p'afara!:cry:

omu absoarbe energia din mediul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1-Incearca sa afli ce vrea/ce vor de la tine. Daca sunt demoni, ai necazuri foarte mari.... daca sunt doar spirite ale unor oameni,atunci este ceva mai mic pericolul. Cand ati facut incantatile, cel mai probabil ati descis o poarta spre lumea cealalta iar anumite spirite au putut trece. Tu ai fost aleasa, findca ai fost cea mai potrivita pentru nevoile lor (uneori sunt alesi cei mai slabi psihic sau cei puri(copii) ). Daca nu te-au chinuit pana acum, de exemplu: sa te stranga de gat cand dormi, sa te vatameze corporal,........inseamna ca vor ceva de la tine.

Cel mai probabil vor sa li te inchini si sa ii preamaresti. Ai rostit vreodata involuntar anumite cuvinte pe care nu le cunosti ?(de exemplu in: Lb Latina)

2-Pentru ca spiritele sa ramana aici au nevoie de o sursa. Un obiect/loc de care sunt atasati si de o fiinta umana. Se pare ca tu esti aceea. Din cate stiu eu, ele iau din energia victimei pentru a supravietuii. Partea interesanta este ca iau din acea energie pana o secatuiesc.(Stiu,nu suna prea bine)

Trebuie sa depistati acel portal, sa trimiteti acea entitate innapoi si SA INCHIDETI poarta. Numai voi puteti face asta.(cu putin ajutor din afara, desigur)

Din cate stiu eu, preotii nu prea pot face mare lucru. De obicei rezolva treaba pe o perioada scurta. Te sfatuiesc sa cauti un MEDIUM(nu vrajitoare) sau o echipa de investigatii care se ocupa cu asa ceva.

 

Datele problemei sunt cu siguranta mult mai compleze decet ceea ce discutam noi aici.

Sunt aparate care inregistreaza sau amplifica ceea ce spun spiritele.

Nu sunt expert in asa ceva. Doar, ma pasioneaza aceste fenomene.

http://universulspiritual.twilight-mania.com/t427-voci-de-spirite-si-imagini-inregistrate-cu-aparatura-tehnica

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt aparate care inregistreaza sau amplifica ceea ce spun spiritele.

 

 

 

ete cum un dram de curiozitate s-a amplificat in mine sa intreb: despre ce mai barfesc spiritele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clar, le pui sa plateasca (,) chirie. Pe criza asta nu cred ca isi permit :-j.

Revenind, anumite chestii se petrec doar in mintea ta, si eu am momente cand imi inchipui tot felul de prezente si incerc apoi sa imi spun, ca e doar imaginatia mea, si chiar sper sa fie numai atat. Nu zic ca nu cred, intr-o oarecare masura cred si eu in spirite si restul doar ca...uneori incerc sa imi impun altceva pentru a nu mai simti teama aceea stiind ca ele sunt printre noi. La faza cu mobila care trosneste, stiu, si eu patesc asa in toiul noptii si ce-i drept e aiurea, dar are si o explicatie toata treaba asta si incerc sa o vad numai pe aceea si sa exclud faptul ca ar fi nu stiu ce spirit.. Deci cam asta te sfatuiesc si pe tine, sa incerci sa gasesti o explicatie cat mai logica desi pare greu mai trece din teama si pana la urma te vei obisnui cu ideea si probabil se va mai schimba treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×