Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Teorie mai desucheata ca asta nici ca am mai auzit. laugh.png

Iar faptul ca tu nu ai auzit ...este un criteriu pe care se poate baza?

 

Nici baba Veta, proasta satului, nu a auzit de teoria relativitatii a lui Einstein, dar asta nu inseamna ca Einstein a vorbit prostii

 

Evreii nu il admit pe Iisus ca Fiu pentru ca ar recunoaste ca au fost niste criminali...

De ce sa fie evreii criminali, cand Isus a fost ucis de romani, si nimeni nu ii considera pe romani criminali ca l-au ucis si pe Isus si multe alte sute de mii de oameni in afara de el?

 

Uite ...de ex. biserica crestina a ucis in mod bestial zeci de milioane de oameni. si pentru asta nu este considerata criminala ...ci sfanta!

 

Asta nu-ti spune nimic despre natura adevarata a religiei crestine care i-l are ca Dumnezeu pe un om insemnat ...dar insemnat de Diavol?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De ce sa fie evreii criminali, cand Isus a fost ucis de romani, si nimeni nu ii considera pe romani criminali ca l-au ucis si pe Isus si multe alte sute de mii de oameni in afara de el?

 

Uite ...de ex. biserica crestina a ucis in mod bestial zeci de milioane de oameni. si pentru asta nu este considerata criminala ...ci sfanta!

 

Asta nu-ti spune nimic despre natura adevarata a religiei crestine care i-l are ca Dumnezeu pe un om insemnat ...dar insemnat de Diavol?

 

Daca mergem pe Biblie, Pillat "s-a spalat pe maini de condamnarea lui Iisus". Evreii sunt cei care au decis moartea sa.

 

Sunt de acord cu faptul ca Biserica Crestina si cu precadere cea catolica, mai putin cea ortodoxa, au facut nenumarate crime, insa nu era vorba despre asta aici.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca mergem pe Biblie, Pillat "s-a spalat pe maini de condamnarea lui Iisus".

Si daca se spala pe f...runte in loc de maini, inseamna ca nu romanii l-au ucis pe Isus dupa obiceiurile lor?

Pai ce semnificatie are daca s=a spalat pe maini ?

Crezi ca prin spalarea mainilor un ucigas devine un copilas inocent?

Tu chiar nu gandesti inainte sa scrii asemenea copilarii ca la grupa mare?

Editat de Soimos
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca se spala pe f...runte in loc de maini, inseamna ca nu romanii l-au ucis pe Isus dupa obiceiurile lor?

Pai ce semnificatie are daca s=a spalat pe maini ?

Crezi ca prin spalarea mainilor un ucigas devine un copilas inocent?

Tu chiar nu gandesti inainte sa scrii asemenea copilarii ca la grupa mare?

 

Evreii au decis moartea lui Iisus. Ti-am spus sa citesti Noul Testament.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar faptul ca tu nu ai auzit ...este un criteriu pe care se poate baza?

Nici baba Veta, proasta satului, nu a auzit de teoria relativitatii a lui Einstein, dar asta nu inseamna ca Einstein a vorbit prostii

 

Sezi calm bre. Observ ca esti foarte atasat de teoria ta cu Diavolul & Co.

Ai mentionat-o de nenumarate ori la discutiile pe aria de religie, fapt din care reiese ca totusi crezi in toata bagoslovenia asta cu d-zeu, satana, etc.

Eu pe de alta parte discut la modul figurativ din moment ce nu cred in povesti de adormit copii, iar religiile si scripturile sunt exact asta, povesti.

So, take it easy... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu pe de alta parte discut la modul figurativ din moment ce nu cred in povesti de adormit copii, iar religiile si scripturile sunt exact asta, povesti.

So, take it easy... grin.gif

 

 

Eu, spre deosebire, nu discutam la modul figurativ, pentru ca religia crestina nu numai ca nu este o poveste de adormit copii, ci inca o realitate diabolica prin biserica sa!

 

Oare tot asa de "figurativ" discutai si cu 400 de ani in urma, cand erai arsa pe rug ca vrajitoare de o biserica diabolica, pe vremurile in care figurativul de acum, erau trista si apriga realitate?

 

Eh, ... in ziua de azi, bisericii i-a fost luata aceasta putere de a ucide legal, dar totusi i-a ramas o putere diabolica enorma de mare si importanta, si anume aceea de a sminti mintile nematurizate ale tinerilor intr-un asemenea hal incat ii dezumanizeaza pe veci, si asta din pacate este valabil nu numai pentru religia crestina, ci mai ales pentru religia islamica!

 

Evreii au decis moartea lui Iisus. Ti-am spus sa citesti Noul Testament.

 

Evreii l-au urmat pe Isus, nu l-au ucis, de ucis l-au omorat romanii si religiosii iudei de cetatenie romana cum era de ex. falsul apostol Pavel si el un ucigas de evrei care l-au urmat pe Isus!

Daca evreii nu il urmau pe Isus, nu avea Pavel ce ucide!

E clar?

 

De ce sa citesc Noul Testament daca nici Isus si nici Dumnezeu nu imi cere sa fac asta?

 

Doar pentru ca imi spui tu?

 

Drept cine te crezi tu sa-mi recomanzi mie sa citesc maculatura ieftina, dar si aia furata de niste sarlatani condusi de un ucigas in serie, de la o alta religie, in care erau cca 86 de Evanghelii ,iar acesti sarlatani au ales doar 4 dintre ele, cenzurand adevaratele evanghelii ale Apostolillor lui Isus ca de ex Evanghelia lui Petru despre care se face referire si in Biblie, si au fost kasate doar evangheliile unor neica nimeni ca Luca sau Marcu, care sunt la fel de apostoli ca Purandel sau Parpanghel ?

Editat de Soimos
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare tot asa de "figurativ" discutai si cu 400 de ani in urma, cand erai arsa pe rug ca vrajitoare de o biserica diabolica, pe vremurile in care figurativul de acum, erau trista si apriga realitate?

 

Ce ma intereseaza cum era acum 400 de ani ? Traiesc in prezent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca trecutul ala intunecat nu era invins - mai aveai parte vreodata de prezentul actual?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Evreii l-au urmat pe Isus, nu l-au ucis, de ucis l-au omorat romanii si religiosii iudei de cetatenie romana cum era de ex. falsul apostol Pavel si el un ucigas de evrei care l-au urmat pe Isus!

Daca evreii nu il urmau pe Isus, nu avea Pavel ce ucide!

E clar?

 

Evreii l-au torturat, l-au batjocorit, l-au schingiuit si in final l-au ucis pe Iisus si tu practic spui ca il ridicau in slavi :doh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×