Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca esti genul care-i place sa se auda vorbind smile.png ti s-a pus o intrebare simpla,raspunsul implica maxim 3 cuvinte smile.png esti sau nu esti sau ce esti

Editat de master2sun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca esti genul care-ti place sa te auzi vorbind smile.png ti s-a pus o intrebare simpla,raspunsul implica maxim 3 cuvinte smile.png esti sau nu esti sau ce esti

Eu cred ca tu nu ai inteles ca aici nu e vorba despre persoana mea, oare din ce cauza?

Ai auzit cumva ceva despre analfabetismul structural, adica despre persoanele care nu inteleg ceea ce citesc si ca atare nu pot sa converseze nici civilizat si nici argumentat?

Astept sa/mi combati ideea ...si sa-mi lasi persoana in pace !

In plus de asta eu am ce spune, si asta nu se poate cuprinde in doua silabe asa cum este cazul la analfabetii structurali

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde la cine te referi!

Intradevar dulgherul Isus a spus exact ceea ce ai aratat tu.

Problema esta ca dupa moartea bietului dulgher neUNS deci neChristos, a venit un UNS (in functia de sef al cheilor Iadului) sa schimbe Legea lui Dumnezeu, si acesta a schimbat-o si a declarat in Biblie ca el a adus Sfarsitul Legii si ca ane-a rascumparat sub "BLESTEMUL LEGII" , declarand Sfarsitul Legii lui Dumnezeu

 

Iisus a fost unul singur. A murit si apoi a inviat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca era Dumnezeu...NU murea!

Dar a murit, asa ca nu era Dumnezeu ci om!

Ai vazut tu in realitate ca un om care a fost om toata viata lui, ca dupa moarte sa invie?

Pai de ce sa nu credem mai degraba ca Diavolul i-a penetrat corpul ca sa joace scena invierii?

Nu cumva vorbim despre acela care in Apocalipsa 1:18b se lauda ca este Seful cheilor Iadului?

Poi cum sa ajunga un om atat de perfect in Iad si intr-o functie care i s-ar potrivi mai bine mantuitorului Hitler (ca si el tot prin moarte mantuia, exact ca si Christos)!

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iisus nu putea veni in forma sa adevarata, autentica, pe Pamant, pentru ca noi nu am fi suportat o asemenea vedenie mareata. Asa ca a luat trup de om(inzestrat cu har dumnezeiesc), nascut de Fecioara Maria, dar din esenta divina.

Oricum nu se stie exact cum s-a facut nasterea Sa.

Daca iti amintesti, parintii Mariei nu puteau face copii, totusi mama Mariei a ramas gravida. Cum? In plus, se spune ca Fecioara Maria ar fi fost blonda cu ochii albastri, nu negricoasa ca restul evreicelor. Exact acelasi lucru se spune in cartea apocrifa a lui Enoh despre Noe, cum ca ar fi fost blond si alb la piele. Se poate ca acestia sa fi fost Creati, ci nu nascuti propriu-zis pentru a fi cumva diferiti de restul, sa aiba un har al lor. Noe nu era singurul om curat inaintea Lui Dumnezeu inainte de potop? Ba da. Sau asa ni se spune. Oare nu a fost facut sa fie asa?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am la ce sa argumentez ...nu stiam ca cei care vorbesc putin,concis si la obiect nu pot conversa, deci acesta e un monolog....te rog nu da reply, multumesc. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am la ce sa argumentez ...nu stiam ca cei care vorbesc putin,concis si la obiect nu pot conversa, deci acesta e un monolog....te rog nu da reply, multumesc. smile.png

Tu nu ai vorbit la niciun obiect si nici concis ci te-ai legat de persoana mea, adica ai vorbit aiurea, asta ca sa intelegi clar cum s-au petrecut lucrurile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca era Dumnezeu...NU murea!

Dar a murit, asa ca nu era Dumnezeu ci om!

 

mda, vad ca stii totul despre D-zeu si natura duala, probabil ca ai putea sa ii tii chiar Lui prelegeri, de genul: de ce ai murit daca esti D-zeu? ca atare Eu dau verdictul ca nu esti D-zeu!

 

iar in final tu ramai cu lectia de "logica", iar D-zeu cu dumnezeirea. nu te prefa ca ai intelege si aceasta lectie fiindca nici macar nu ai asculta-o, din prea mare trufie si ignorare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

mda, vad ca stii totul despre D-zeu si natura duala, probabil ca ai putea sa ii tii chiar Lui prelegeri, de genul: de ce ai murit daca esti D-zeu? ca atare

Pai eu cunosc foarte multi credinciosi care stiu mai multe decat mine despre Dumnezeu!

Unii stiu si ce vrea, si cum vrea si de la cine vrea, si asta tot fara sa-l fi vazut nici dracu !

Eu dau verdictul ca nu esti D-zeu!

 

 

Degeaba dai tu verdicte, pentru ca verdictele date de un profan ca tine sunt lipsite de competente!

Asa ca eu prefer sa-L cred pe Creator decat pe tine un neofit, si acest Creator confirma chiar de 2 x in Biblie ca OMUL care/dupa ce a gustat din pomul cunoasterii binelui si raului, ...adica a dobandit CONSTIINTA... este un Dumnezeu ca EL!

Asa ca nu vorbi fara sa stii ce vorbesti ca uite ai ajuns sa/L contrazici pe Dumnezeu.. asa ca drept cine te crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba dai tu verdicte, pentru ca verdictele date de un profan ca tine sunt lipsite de competente!

 

Bate saua sa priceapa iapa, bine ca te-ai prins cum stau lucrurile.

Intr-un dialog al nebunilor cate competente crezi ca se iau la intrecere? Cam despre asta e vorba, in general si in particular.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×