Sari la conținut
Forum Roportal
hellogirl12

Vreau sa ma indragostesc din nou de iubitul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma intereseaza cati ani ei sau daca ai numarul corespunzator de membre. Imi este clar ca neuronii functioneaza defectuos.

Probabil ca nu prea stii pe ce lume traiesti. De fapt, este cert.

Tu numesti impas sa iti impui sa iubesti pe cineva? Esti cel putin dusa cu pluta.

Nu numesc impas faptul k imi impun sa iubesc pe cineva...numesc impas situatie dificila in care ma aflu...faptul k in sufletul meu se da o lupta...Uite care este treaba destul k ma simt eu rau...ma mai enervezi si tu....lasa-ma in pace nu mai rasp tu la nimic...ca vad ca o tii in jigniri...atunci am sa incep si eu....daca eu sunt dusa cu pluta tu cum esti? dus cu biscuitele pe conducta?....pt ca nu inteleg nu te intereseaza subiectul nu vb nu rasp nu scrie...nu te obliga nimeni sa o faci...nu stiu acum care dintre noi e dus cu pluta...parca te-ar obliga cineva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fostul ti-a dat papucii la vremea respectiva? Ai suferit dupa el, s-a terminat naspa pt tine?

 

Cand te reintalnesti cu trecutul, mai ales daca a ramas ceva nerezolvat, se intampla ce ti s-a intamplat tie. Dar se pare ca nici iubirea pt D. nu e cat casa, de poti sa spui deja ca nu il mai iubesti, dupa ce te-a ametit celalalt. Eu as spune sa-l lasi in pace pe ala din trecut, mai ales ca spui ca nu vrei sa fii cu el. Nu va mai vedeti, gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu mi s-a intamplat asta foarte des, de data asta ii dau dreptate lui Lucast.

Initiatoarea topicului a intrat aici pentru ca noi sa-i cantam in struna, sa o compatimim ca vaaaiiii! , ce mare drama emotionala traieste ea, eventual sa-i dam si o pastila magica prin care sa-i tratam (fie cu unul, fie cu celalalt) mancarimile proaspat aparute . Cum vine cineva si critica, cum sarim de c*r in sus. Pacat ca nu este pe aici niciunul dintre userii care ar putea sa spuna lucrurilor ( si ei) pe nume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Usernameul pe care l-ai ales ...asa "preocupata" si "nefericita" cum "esti" in dragostI ...zice mult despre cine esti cu adevarat - poate ca de fapt cauti sa te falesti cu faptul ca doi masculi sunt in limba dupa DOTARILE tale....

 

:angry:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fostul ti-a dat papucii la vremea respectiva? Ai suferit dupa el, s-a terminat naspa pt tine?

 

de poti sa spui deja ca nu il mai iubesti, dupa ce te-a ametit celalalt.

dar oare chiar nu exista posibilitatea sa braveze ca gata nu ilmai iubeste pentru ca se simte vinovata cum a il tradeaza cu mintea? ...ca poate?

cand poti trada pe cineva drag, intr-o forma sau alta..in primul rand te ranesti pe tine. ca se constientizeaza sau nu.

Multe spunem la nervi si cand ne doare..dar totusi adauga ca ii e f drag ..

uf.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca tu ar trebui sa vorbesti cu iubitul tau. Pare dur, dar cred ca asa sunt eu -mai dur, de fel.

Tu de fapt il iubesti mult de tot. Insa exista si demoni pe lumea asta. Proprii nostri demoni. Nu poti sa scapi de ei decat daca ii infrunti.

Si sa nu ma intelegi gresit. Nu mergi si fugi la iubitul tau cum ca te-ai indragostit de fostul..ci pur si simplu il lasi si pe el sa stie, sa vada..ca nu esti ok. Ca ceva se intampal cu tine.

 

Eu cred ca exista posibilitatea ca sa retraiesti 'dezamagirea'de a fi iubit si a se alege nimic. Ti-e teama ca nu cumva sa se intample asta cu iubitul tau actual, si te-ai 'blocat'.

Dar ce dovada mai mare de iubire este pe lume , decat : 'Iubitule, ai grija de mine, ..incep sa ma indragostesc de altii

(demoni)'?

 

Bineinteles, cei care cunosc si accepta totul doar la nivel de constient, ii considera pe cei care incearca sa apeleze la subconstientul tau, dusi cu pluta :angry:

Simt k esti aproape de ceea ce simt eu...aproape ca am lacrimi in ochi...deci ce sa inteleg k eu practic ma aflu la o rascruce de drumuri eu stiu care este drumul bun si corect si k pe acel drum il vreau si tb sa merg dar in schimb e ceva ce ma indeamna sa nu...adik cu alte cuv eu ink imi iubesc iubitul dar sunt in ceata si numi mai dau seama?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fostul ti-a dat papucii la vremea respectiva? Ai suferit dupa el, s-a terminat naspa pt tine?

 

Cand te reintalnesti cu trecutul, mai ales daca a ramas ceva nerezolvat, se intampla ce ti s-a intamplat tie. Dar se pare ca nici iubirea pt D. nu e cat casa, de poti sa spui deja ca nu il mai iubesti, dupa ce te-a ametit celalalt. Eu as spune sa-l lasi in pace pe ala din trecut, mai ales ca spui ca nu vrei sa fii cu el. Nu va mai vedeti, gata.

 

O nu dar nu ne-am vazut decat de doua ori...nici nu vreau sa-l mai vad

 

Usernameul pe care l-ai ales ...asa "preocupata" si "nefericita" cum "esti" in dragostI ...zice mult despre cine esti cu adevarat - poate ca de fapt cauti sa te falesti cu faptul ca doi masculi sunt in limba dupa DOTARILE tale....

 

:angry:

hahaha...usernameul este de la adresa de email pe care o am de vreo 10ani....nu vreau sa ma falesc cu nimic...si nui nimeni in limba dupa mine...urat mai suna

 

dar oare chiar nu exista posibilitatea sa braveze ca gata nu ilmai iubeste pentru ca se simte vinovata cum a il tradeaza cu mintea? ...ca poate?

cand poti trada pe cineva drag, intr-o forma sau alta..in primul rand te ranesti pe tine. ca se constientizeaza sau nu.

Multe spunem la nervi si cand ne doare..dar totusi adauga ca ii e f drag ..

uf.

 

da am suferit dupa fostul...pentru mine sa term urat...eu am decis sa se termine nu el...dar in schimb el nu sa impotrivit la vremea respectiva...dar am trecut peste...pana de curand cand nush ce mama dracului am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt aproape sigur ca tu iti iubesti enorm iubitul.

Doar vezi tu ca toti suntem oameni, si faptul ca iubim nu ne absolva de temeri, de greseli.

Cred ca esti tulbure si totodata..din toate grijile tale, cel mai mult imi reiese faptul ca te doare doar gandul ca ceva te-ar tine departe de sufletul iubitului tau. Il vrei alaturi..stii..el vrea un viitor cu tine? Discutati despre asta?..

 

Cat despre fostul tau, deja stii si tu ce vrei de la viata. Dragoste in timp, asezata, rationala si pasionala doar complementar. Pasiune ai cu iubitul tau in general? ..pana sa apara fostul , aveati probleme de incompatibilitate pasionala..daca nu , e aproape clar. Cel venit din trecut ti-a redeschis o cicatrice neinchisa decat aparent. Si doare, si trebuie vindecata. In timp si cu deschidere fata de ce iti doresti sa tii langa tine. Si in ceea ce alegi sa fii in viata iti vei gasi puterea sa te indepartezi de lucrurile care desi te atrag, iti fac rau si nu se potrivesc cu tine, ca si esenta.

 

Nu esti la o rascruce..doar ca e timpul sa inveti mai mult despre tine. Si despre voi, ca si cuplu. Ca si parteneri de viata, daca va doriti sa fiti astfel si pe mai departe. Nu esti singura in nelinistile tale. Este si el acolo. Cere-i ajutor.

 

O nu dar nu ne-am vazut decat de doua ori...nici nu vreau sa-l mai vad

nici sa nu-l mai vezi atunci . unora dintre tentatii mai bine sa le pastrezi mereu accesul interzis in mintea ta. In tine e raspunsul. Si dupa cum vad..in VOI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi nu mi s-a intamplat asta foarte des, de data asta ii dau dreptate lui Lucast.

Initiatoarea topicului a intrat aici pentru ca noi sa-i cantam in struna, sa o compatimim ca vaaaiiii! , ce mare drama emotionala traieste ea, eventual sa-i dam si o pastila magica prin care sa-i tratam (fie cu unul, fie cu celalalt) mancarimile proaspat aparute . Cum vine cineva si critica, cum sarim de c*r in sus. Pacat ca nu este pe aici niciunul dintre userii care ar putea sa spuna lucrurilor ( si ei) pe nume.

 

Deci eu chiar imi doresc un raspuns la intrebarile mele...nu zic acum k hai sa facem o drama pentru cutareasca ca vai ce mult sufera...saraca...dar cum am mai spus nu am vb cu absolut nimeni pe tema asta...si nu vreau si nici nu pot...din aceasta cauza am ales internetul....nu am recurs in viata mea la chesti asta dar uite k pt toate exista un inceput

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O nu dar nu ne-am vazut decat de doua ori...nici nu vreau sa-l mai vad

 

 

hahaha...usernameul este de la adresa de email pe care o am de vreo 10ani....nu vreau sa ma falesc cu nimic...si nui nimeni in limba dupa mine...urat mai suna

 

 

 

da am suferit dupa fostul...pentru mine sa term urat..

posibil sa incerci sa devii tu acum 'agresorul' ca sa fii deasupra conditiei de 'victima'..e mai complicat. Doar ca eu cred ca e vorba de un mecanism de autoaparare al subconstientului tau..ca sa nu risti sa mai suferi atat.

Nu uita niciodata insa..trecutul te invata despre ce NU vrei..viitorul inca te invata despre CE MAI VREI..pe fostul e clar ca nu mai vrei si nici ce ti-a adus el -suferinta. Insa trebuie sa depasesti durertea si sa intelegi ca prin viata ai sansa sa obtii fericire, doar prin curaj .Sa nu lasi teama de esec sa se puna in fata dorintelor tale. Dorintei de a iubi si a crede iar in dragoste si sfarsit frumos.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×