Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

Religie sau secta ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aici iti dau dreptate , din acest punct de vedere sunt mai evoluate , mai aprope de cerintele VT !

Nu numai ale VT ci si ale NT! Sper ca ai omis fara intentie... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gresesti . musulmanii au coranul in care allah le spune clar sa-i omoare pe cei care nu vor sa creada in el . d'aia musulmanii se arunca in aer cu bucurie ,pentru ca daca omoara '' necredinciosi '' vor merge direct in rai unde se vor intanli -nu cu allah - cu niste fecioare .

fecioare cu curu' gras asa dupa cum le iub. Ahmad.

 

Il las pe Dimineata sa se pronunte in acest sens :) . Eu astept clarificarile vis-a-vis de bancomat , vezi topicul Apocalipsa....

Domnul Dimineata doarme diminetile si seara scrie rau caci e obosit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca esti capabil sa aduci ceva argumente impotriva sectelor neoprotestante, fa-o inteligent, pe doctrina. Nu cu YouTube-ul. Daca esti capabil... :)

Doctrina ta-i o gramada de cunostinte izvorate din presupuneri, o inselatorie mestesugita . Ti-am adus argumente palpabile si inchestionabile tocmai pentru ca doar astea functioneaza impotriva fanaticilor unei doctrine oarecare . Asa se manifesta doctrina ta si cu asta basta, nici nu ma intereseaza ce ritualuri sau credinte sprijiniti .

 

Niciodata nu o sa inteleg cum de exista atat de multe maimute care inca isi traiesc viata conform principiilor unor scrieri asupra carora nu exista nici un fel de argument sustenabil din punctul de vedere al scopului in care au fost scrise .

 

Mai bine te-ai uita mai atent la video-ul cu Jesus Camp ca sa vezi cum este folosita doctrina sectei pe care o aperi cu atata indarjire si poate mai dai jos din fanatism si implicit din ignoranta.

 

Am mai gasit niste iluminati :

http://www.youtube.com/watch?v=u0MnkNFngAk...feature=related :doh:

Editat de ruudflo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doctrina ta-i o gramada de cunostinte izvorate din presupuneri, o inselatorie mestesugita . Ti-am adus argumente palpabile si inchestionabile tocmai pentru ca doar astea functioneaza impotriva fanaticilor unei doctrine oarecare . Asa se manifesta doctrina ta si cu asta basta, nici nu ma intereseaza ce ritualuri sau credinte sprijiniti .

 

Niciodata nu o sa inteleg cum de exista atat de multe maimute care inca isi traiesc viata conform principiilor unor scrieri asupra carora nu exista nici un fel de argument sustenabil din punctul de vedere al scopului in care au fost scrise .

 

Mai bine te-ai uita mai atent la video-ul cu Jesus Camp ca sa vezi cum este folosita doctrina sectei pe care o aperi cu atata indarjire si poate mai dai jos din fanatism si implicit din ignoranta.

 

Am mai gasit niste iluminati :

http://www.youtube.com/watch?v=u0MnkNFngAk...feature=related :doh:

Nu mi-ai intrecut asteptarile. Esti incapabil sa demonstrezi ce ti-am cerut. Asa ca da-i inainte cu maimutele, caci atata ti-a mai ramas... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti incapabil sa demonstrezi ce ti-am cerut.

Lasa-ma cu 'cartea' ta , ca nu ma intereseaza ce trateaza de vreme ce adeptii ei se manifesta dupa cum ti-am aratat in video-urile alea . Pentru mine primeaza punerea in practica a unui rationament, indiferent care o fi, in detrimentul expunerii teoretice a unor credinte fantasmagorice .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa-ma cu 'cartea' ta , ca nu ma intereseaza ce trateaza

Atunci mucles, du-te si joaca fotbal. :)

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite cum ti-au evoluat 'fratii' din state .

Uite-i si pe fratii tai iluminati din Ro.

http://www.youtube.com/watch?v=bGY0RSMwHxg...feature=related

Oricum ,fata de zecile de mii de pensionari ,batrini si bolnavi care stau in fata manastirilor ,sa pupe moastele sfintilor,in ploaie si zapada sau arsita verii,sint ceva mai evoluati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnul Dimineata doarme diminetile si seara scrie rau caci e obosit.

 

Nimeni nu-si poate depasi limitele.

 

Oricum ,fata de zecile de mii de pensionari ,batrini si bolnavi care stau in fata manastirilor ,sa pupe moastele sfintilor,in ploaie si zapada sau arsita verii,sint ceva mai evoluati.

 

Corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand imbratisezi in mod constient o convingere religioasa, nimic din ce se intampla in locul de cult nu iti displace, accepti totul pentru ca esti convins ca asa trebuie sa fie.

Cand ajungi sa iti pierzi din entuziasmul religios, incepi sa vezi si lipsurile. Iar asta, de obicei, vine la pachet cu instalarea neincrederii in toate tipurile de manifestare religioasa. De aici pana la agnosticism sau ateism nu mai e decat un pas.

 

Cand ai o viata departe de cele "sfinte", nu prea-ti pasa in ce religie te-ai nascut, de ce ti-ai dori sa faci parte din alta?

 

Intrebarea mi se pare un pic copilareasca.

 

Si apropo, v-ati dat iar in barci aici, laudarosilor, cu sectele voastre.

Ce-ar fi sa nu va mai balacariti unde va prindeti, hans & company? Crestinilor care sunteti.

 

ei interpreteaza dupa aceiasi carte sfanta--Biblia--carte pe care au rescris-o dupa bunul lor plac aducand interpretarile subiective in folosul lor...

ei nu au facut altceva decat sa modifice si sa interpreteze ceva care era deja scris..

au facut o mixtura din mai multe religii...

ei nu cred in Dumnezeu...dar cred doar in Isus ( nume pe care l-au scris de la sine putere cu un singur *I* fara a avea o explicatie coerenta in sensul asta..)

Au luat sabatul din alta religie ( musulmana ) si l-au introdus in credinta lor..

Au cateva lucruri bune in comparatie cu alte religii dar "pot" condamna la moarte invocand credinta lor...

Sunt impotriva transfuziilor, transplanturilor, etc...si asta o fac fara a cere "acordul" celui care ..probabil isi doreste sa mai traiasca..

 

Daca afirmi prostiile astea despre TOATE cultele neoprotestante, esti intr-o eroare gravissima si dezinformezi si pe altii, postand prostii pe un forum accesibil oricui.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×