Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

Explozii solare fara precedent

Postări Recomandate

Nici a Lui YHWE.

La fel, nu e vina lui YHWH ca romanii i-au trimis pe evrei la plimbare cu suturi in kur. Doar ca n-a fost mai tare ca Jupiter. :jester:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu joaca domnilor. Daca Jupiter nu este Soarele si fulgerele lui ,explozii solare,atunci nu suntem on topic.

Sa ne prajim bine ! Asta-i lozinca acum. Chiar asa, sa zicem ca explozii au mai fost.Si 40 de grade Celsius la umbra au mai fost.Totusi parca ,parca ,avem a face cu un record. Se prajeste oul pe tabla masinii si cafeaua in nisipul de pe plaja.

Daca totusi am ajuns la mare,eu apa de mare la temperatura de 32 de grade Celsius, inca nu am vazut pana anul acesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel, nu e vina lui YHWH ca romanii i-au trimis pe evrei la plimbare cu suturi in kur. Doar ca n-a fost mai tare ca Jupiter. :jester:

Platind mita grea si cu ajutorul lui YHWE, eu am fugit, lasindu-te cu rabdarea nesfirsita a dumitale de primire de suturi in kur.

Imi inchipui ca asta ai vrut sa spui.

Totusi, eu personal sunt gata sa incerc sa te ajut. O carte buna de istorie n-ai vrea?

Si atentie la Jupiterul jupuitor. e mai periculos ca UE care ti-a dat imprumut cumparindu-te ieftin.

Deci, viitorul e al smecherilor.

 

Totusi Bafta Continua iti urez, sau mai pe scurt - TBC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa traiti, sefu!

 

 

Asa e. Ei erau "conductorul electric", adica firul prin care YHWE a incercat sa faca oameni din natiuni.

 

 

Ei v-au "inventat", indirect, pe voi, crestinii. Faptul ca unii din crestini se roaga la icoane si maninca la porci, nu e vina evreilor. Nici a Lui YHWE.

 

 

voi cu evreii vostrii ar trebui sa va mutati pe topicurile de politica...sunteti off topic.....

 

P.S. evreii sunt varza :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

32 grade apa marii nu a mai fost. 30, da, dar in septembrie. In celelalte luni, nu. Din ce imi aduc aminte.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
32 grade apa marii nu a mai fost. 30, da, dar in septembrie. In celelalte luni, nu. Din ce imi aduc aminte.

 

cred ca tot din cauza incalzirii oceanelor...recent pe plajele din Spania mii de meduze au atacat oamenii din apa.....ciudat nu?poate ca incepe in sfarsit natura sa se razbune pe oamenii....care nu fac decat rau planetei si celorlalti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar legatura cu topicul domnule ben_gal este ? :doh:

Poate doar aceea ca din cand in cand, cam o data la 500 de ani, mamaliga romaneasca explodeaza si ea precum soarele asta neiertator.

Trece el concursul :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca tot din cauza incalzirii oceanelor...recent pe plajele din Spania mii de meduze au atacat oamenii din apa.....ciudat nu?poate ca incepe in sfarsit natura sa se razbune pe oamenii....care nu fac decat rau planetei si celorlalti

Nu se razbuna nimeni pe nimeni. Cind mediul e mai cald apar organisme cu mai multa vitalitate si mai mincacioase. Vezi si animalele din Africa, cele mai energice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic,dar un leu din ala fioros,la 50 si ceva de grade ,se ascunde la umbra si doarme ca lemnul.Numai de atacat prada nu-i arde lui. Mai pe seara ,pe racoare ,isi trimite nevasta la vanatoare ,sub amenintarea pruncuciderii si canibalismului fata de puii fostului . Aia de voie de nevoie se duce . Ce viata de mascul feroce ! :roll:

Asadar meduzele alea nu sunt sigur ce le-a apucat. Asta cu temperatura este dubioasa. Ciorba de meduza exista?Nu de alta dar sa nu o bag vie in oala.Te pomenesti ca sare de acolo furioasa si imi trage un cioc in gura? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×