Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

Explozii solare fara precedent

Postări Recomandate

Pina prin 2048, omenirea se va confrunta cu multe cataclisme. In 2048, sau pe acolo, va fi cea mai mare densitate de evenimente de tip cataclismic si de alta natura care va pune omenirea la lucru. Dupa aceasta data din ce in ce mai putin vor fi evenimentele care vor domina omenirea. Pina in 2105, cind se va instaura domiantia oamenilor asupra evenimentelor negative. Dar parca razboiul tot va fi. :)

 

Aceeasi intrebare o am si eu: de unde ai tras aceste concluzii? Ne apropiem de 2012 si nu mai puteti sustine enormitatea cu catastrofa si sfarsitul lumii, asa ca l-ati impins mai spre 2048?

 

cred ca tot din cauza incalzirii oceanelor...recent pe plajele din Spania mii de meduze au atacat oamenii din apa...

 

meduzele au iesit pe plaja si au atacat oamenii?

 

daca da, cu ce arme?

 

daca nu, da un link sa vedem care era stirea reala.

Editat de lynxul_alb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aceeasi intrebare o am si eu: de unde ai tras aceste concluzii? Ne apropiem de 2012 si nu mai puteti sustine enormitatea cu catastrofa si sfarsitul lumii, asa ca l-ati impins mai spre 2048?

 

 

 

meduzele au iesit pe plaja si au atacat oamenii?

 

daca da, cu ce arme?

 

daca nu, da un link sa vedem care era stirea reala.

 

au atacat oamenii care erau in apa.....:scare: iar linkul trebuie sa il caut

 

in ceea ce priveste exploziile solare.....daca tot se zice ca aceste explozii masive au loc la un interval de 11 ani....atunci ar fi trebuit sa avem parte de pene de curent la nivel global si intreruperi ale comunicatiilor la nivel global tot la 11 ani nu? nu e logic? eu cred ca totusi se face putina manipulare si in acest caz ....iar aceasta noua teorie se suprapune convenabil peste teoria cu 2012.....ciudat nu? :dance2: singura data cand au cazut comunicatiile la nivel global a fost in 1859....iar de atunci mai nimic....:>

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in ceea ce priveste exploziile solare.....daca tot se zice ca aceste explozii masive au loc la un interval de 11 ani....atunci ar fi trebuit sa avem parte de pene de curent la nivel global si intreruperi ale comunicatiilor la nivel global tot la 11 ani nu? nu e logic?

NU ! Lucrurile nu sunt atat de triviale: "explozie solara => pana de curent". Asta e logica de gradinita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU ! Lucrurile nu sunt atat de triviale: "explozie solara => pana de curent". Asta e logica de gradinita.

 

logica ta este o logica de cresa....daca nu stiai....din cauza radiatiilor masive si a EMP trimis de soare se supraionizeaza atmosfera si se incarca electric provocand suprasolicitarea transformatoarelor si a circuitelor electrice....logica asta de gradinita e buna? exact asta se intampla ....la o explozie solara foarte puternica,campul magnetic al pamantului nu poate respinge toate radiatiile trimise de soare....si multe radiatii uv si EMP ajung in atmosfera si de acolo stii povestea . :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia asta cu exploziile solare sta cam asa: stirile originale transmise de agentiile de stiri din tarile cu apa calda ziceau ca exploziile solare "ar putea perturba telecomunicatiile". n-a zis nimeni ca ar cadea satelitii si s-ar opri liniile de comunicatii. in schimb desteptii nostri de ziaristi, care cauta sa faca si ei un pic de valva, incearca sa vanda pana si sughiturile babelor pe post de explozii atomice, asa ca scriu ca telecomunicatiile vor fi blocate iar "satelitii vor cadea", ceea ce lasa loc de a intelege expresia la modul propriu.

 

si uite-asa se face agitatie din nimic. exploziile astea solare, oricat de puternice au fost, n-au provocat nici un fel de catastrofa, in afara de faptul ca le-a parlit mai tare pielea alora care au stat la plaja la orele pranzului si dupa-amiaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu faptul ca se exagereaza cateodata,se potrivesc previziunile cu evenimente inventate sau reale,dar in cazul ultimelor evolutii ale Soarelui si consecintele asupra Sistemului Solar ,de fapt asupra Pamantului si oamenilor ,deoarece asta ne intereseaza pana la urma, in cazul acestor ultime evenimente asadar,nu as baga mana in foc sustinand ca nu este nimic deosebit,nimic ingrijorator.

Daca pe agenda G-8 sau mai degraba G-20 ,problema ecologica ,incalzirea globala si gasirea de resurse alternative,au devenit principalele teme,atunci ceva, ceva, se intampla deosebit si periculos pe Terra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ben_gal, ce se intampla cu tine?

Este a doua oara pe acest topic cand reusesti sa postezi astfel de sentinte acuzatoare ,fara sa-ti dai seama cat de bine iti vin chiar tie. Manusa.

 

anume?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca pe agenda G-8 sau mai degraba G-20 ,problema ecologica ,incalzirea globala si gasirea de resurse alternative,au devenit principalele teme,atunci ceva, ceva, se intampla deosebit si periculos pe Terra.

Pe Terra, nu pe Soare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord cu faptul ca se exagereaza cateodata,se potrivesc previziunile cu evenimente inventate sau reale,dar in cazul ultimelor evolutii ale Soarelui si consecintele asupra Sistemului Solar ,de fapt asupra Pamantului si oamenilor ,deoarece asta ne intereseaza pana la urma, in cazul acestor ultime evenimente asadar,nu as baga mana in foc sustinand ca nu este nimic deosebit,nimic ingrijorator.

Daca pe agenda G-8 sau mai degraba G-20 ,problema ecologica ,incalzirea globala si gasirea de resurse alternative,au devenit principalele teme,atunci ceva, ceva, se intampla deosebit si periculos pe Terra.

 

 

fara suparare dar aceste masuri trebuiau sa se ia chiar de cand a inceput industrializarea.....dar goana dupa profit si micsorarea costurilor de productie cu orice pret......a dus la distrugerea planetei.....iar cum cei din G8,G20 joaca dupa cum le dicteaza organizatiile oculte obscure.....eu tind sa cred 2 lucruri: orice cauze ar avea aceasta incalzire globala,sunt unii care vor specula si vor introduce taxe pe poluare,in loc sa nu mai polueze deloc....si s-ar putea ca aceasta incalzire globala sa aiba si cauze planetare....nu solare....razboi climateric intre marile puteri...azi cream un cutremur,maine o tornada...poimaine ii prajim pe rusi sa le ardem padurile si tot asa....e si asta o varianta.....:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×