Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

Explozii solare fara precedent

Postări Recomandate

Cei ingrijorati in plan personal,pentru ei si familiile lor, sunt indreptatiti si gandesc normal sau nu au altruismul si capacitatea vizionara de a privi in ansamblu?

Ce ai alege intre supravietuirea speciei si cea a familiei?

De multe ori ma intreb asta si de fiecare data gasesc alt raspuns, in functie de contextul in care ma gasesc. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o intrebare asa de grea ,nu ma asteptam.

Supravietuirea familiei primeaza cred . Nici macar o iluzorie supravietuire a speciei ,pentru ca o situatie de ori/ori, imi este greu sa imi imaginez ,nu ma poate face sa accept sacrificarea familiei.

In ce ma priveste pe mine, strict persoana mea,as accepta sacrificiul ,daca asta ar garanta viata pentru specia umana deci si pentru familia mea. Ba chiar si numai pentru familia mea.

O spun acum si cred acum in declaratia asta. Cu rezerva ca pus in fata situatiei concrete,cine stie ce resorturi egoiste si instincte de supravietuire se declanseaza in mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri 13 August 2010 a fost se pare o zi cam ghinionista ,meteorologic vorbind. Cea mai calduroasa zi a lui 2010,anul declarat cel mai calduros din ultimii 400 de ani.

Soarele asta incepe sa-si faca de cap .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ieri 13 August 2010 a fost se pare o zi cam ghinionista ,meteorologic vorbind. Cea mai calduroasa zi a lui 2010,anul declarat cel mai calduros din ultimii 400 de ani.

Soarele asta incepe sa-si faca de cap .

Acum 400 de ani nu erau meteorologi.

Singurile masuratori priveau socotelile [de tot fielu'].

 

 

Soarele asta incepe sa-si faca de cap netinind seama de regulamentum.

Editat de Burel001
Editat citare dubla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este ca taman Soarele asta a facut Regulamentul si acum procedeaza precum bancile parsive cu debitorii.

Mai schimba din reguli in timpul derularii contractului.Era vorba sa avem pe aici clima temperata cu patru anotimpuri,Soarele insa,vicios precum un camatar evreu,ne da subtropical cu doua anotimpuri.

Cica daca nu ne place, sa schimbam Sistemul Solar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soarele insa,vicios precum un camatar evreu.

 

Concluziuni:

1) Regulamentum, shmeguralmentum.

2) Fara soare nu se poate. Fara evrei tot asa.

Evreii au adus lumina natiunilor. Soarele ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Determinarea cu care emiti astfel de enormitati nationaliste ,este pana la urma de apreciat ca perseverenta.

Daca ar fi sa raman pe aceiasi linie ,atunci nu pot sa nu remarc faptul ca este posibil sa ni se traga o groaza de belele de la Soare in viitor ,inclusiv beleaua finala. Sper ca evreii nu au si ei astfel de ambitii nefericite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evreii au adus lumina natiunilor.

Cu specificatia de bun simt ca nu ei erau lumina. :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Determinarea cu care emiti astfel de enormitati nationaliste ,este pana la urma de apreciat ca perseverenta.

Daca ar fi sa raman pe aceiasi linie ,atunci nu pot sa nu remarc faptul ca este posibil sa ni se traga o groaza de belele de la Soare in viitor ,inclusiv beleaua finala. Sper ca evreii nu au si ei astfel de ambitii nefericite.

sa traiti, sefu!

 

Cu specificatia de bun simt ca nu ei erau lumina. :P

Asa e. Ei erau "conductorul electric", adica firul prin care YHWE a incercat sa faca oameni din natiuni.

 

Banul?! ;)

Nu, banul era inventat cu mult inaintea evreilor. :jester:

Ei v-au "inventat", indirect, pe voi, crestinii. Faptul ca unii din crestini se roaga la icoane si maninca la porci, nu e vina evreilor. Nici a Lui YHWE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×