Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

Explozii solare fara precedent

Postări Recomandate

...dar cred ca omenirea va primi in 2013 ,unul dintre ultimele avertismente.

Trebuie sa ne ocupam de ecologie,sa protejam natura ,sa incetam poluarea ,sa ne schimbam atitudinea fata de tot ce este viu si neviu, sa cautam noi surse de energie si sa incepem sa evoluam spiritual in primul rand dar si fizic,catre fiinta perfecta care ar trebui sa fie OMUL.

 

 

Aici ai pus punctul pe I. Este necesara uergent o schimbare de paradigma, astfel ne autodistrugem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici ai pus punctul pe I. Este necesara uergent o schimbare de paradigma, astfel ne autodistrugem.

Mmhhh? Poate explici si pentru astia mai saraci cu duhul ce e aia paradigma. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt vreo sapte intelesuri.Cred ca se potriveste cel mai bine varianta de "model". Complicat cuvant :doh:

 

http://dexonline.ro/definitie/paradigm%C4%83

 

Cu paradigma cu tot,suntem pusi pe post de carne de pui in aparatul ala cu rezistente si oglinzi unde se coace shaorma.

Cine scoate Soarele din priza ca murim de arsita ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai precis , miercurea trecuta..

dar ce ai vrea sa se intample?...sa-ti ia foc tabla de pe casa?..

nu este suficient ca iau foc padurile din senin!!? ( vezi Rusia )

Nu mai vorbesc de radiatiile UVB care au atins nivelul 9 din 10..

 

 

sincer ma asteptam sa iti pice netul,sa nu mai ai semnal la mobil...si mai speram ca toate electronicele sa ti se prajeasca...nu astea sunt efectele unei explozii solare? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de "explozii pe soare" ci de activitatea obisnuita a soarelui care se intampla la fiecare 11 ani. Inca nu se stie stie motivul dar si anul ista nu intrece activitatea soarelui cu mult activitati din trecut. Atmosfera pamantului este in stare sa diminueze undele venite de la soare cum face asta miliarde de ani.

Cu toate astea,a schimba mentalitatea si naravul unor persoane in favoarea domolirea activitatii soarelui daca nu va ajuta,desigur ca nu ar strica. Semnat Evreul (fiu al poporului ales). :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care 2013 Burele, nu se mai termina lumea in 2012?

 

Daca scapam de 2012,este posibil sa ne ducem pe copca in 2013.

In 2012 nu stiu ce ne asteapta,mayasii nu au fost destul de precisi,dar in 2013 zic aia de la NASA , ne va lovi valul magnetic produs acum o saptamana sau doua cand cu mega explozia aia solara. Beleaua are nevoie de timp sa ajunga la noi.Chestia asta se intampla intradevar o data la 11 ani ,dar atat de intens se intampla o data la 27000 de ani. O sa fie ca un bombardament global cu incarcaturi generatoare de puls electromagnetic.Ramane de vazut cat de puternic va fi, dar de lovit ne loveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mmhhh? Poate explici si pentru astia mai saraci cu duhul ce e aia paradigma. :spiteful:

 

 

In sensul de: lumea ideilor, prototip al lumii sensibile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca scapam de 2012,este posibil sa ne ducem pe copca in 2013.

Daca scapam de 2013,este posibil sa ne ducem pe copca in 2014.

Daca scapam de 2014,este posibil sa ne ducem pe copca in 2015.

 

 

Unul din factorii apocalipsei este Ahmad-persanu' si propun ca ingrijoratii s-i ceara augusta parere.

Intre timp eu il voi cauta pentru spinzuratoare. Poate fi folosita aia de care a fost agatat Saddam.

 

ce e aia paradigma

 

 

The word paradigm (pronounced /ˈp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal am transformat energia solara in electricitate pentru actionarea aparatului de aer conditionat asa ca mi-e cam frig acum.

Baiat destept la faza asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×