Sari la conținut
Forum Roportal
bahuczki peter

Femeile frumoase se simt singure?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e musai sa vorbim despre mase - adica da, despre oamenii aia cu orizonturi inguste si care atunci cand observa detaliile, nu mai pot percepe complexul , ca atare .

 

Suntem rai din fire. ne place sa criticam, sa etichetam, ca e mai usor sa faci rau decat bine.

E mai simplu sa etichetezi decat sa cunosti omul. Ne place sa purtam masti si de cele mai multe ori sa fim falsi.

Eu prefer ca femeia sa-mi fie compatibila, nu Miss. Este adevarat ca preferam cu toti o ,,bucata'' cu care sa ne afisam ca sa ne creasca noua mandria. Dar frumusetea trebuie intretinuta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu personal nu am vazut o femeie frumoasa care sa sufere de singuratate , nu sunt in subiect deci nu-mi dau cu parerea, va citesc pe voi... :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o amica care este extrem de frumoasa, desteapta, dar foarte modesta in comportament. Bruneta, 1,74 cm, vreo 54 de kg, intr-un cuvant fantezie nu alta.

 

Dezamagitor, vrea o relatie serioasa .... . :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dezamagitor, vrea o relatie serioasa ....

 

Asa ziceau si cei ce dadeau tarcoale in jurul ei :wub:))

Concluzie: nu vrem ceva de legat la cap, doar ceva nou in pat :)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum intelege fiecare sintagma "femeie frumoasa". Am sa dau un exemplu. Doi amici, pe o banca in parc, privesc cum trece pe langa ei o femeie frumoasa. Unul dintre ei spune: Mama, cat ii de faina! Ce i-as...faceeee! Celalalt: Cand te gandesti ca noi o vedem faina si suntem gata de atac, iar acasa, un bou de barbat cu care e maritata, nici o baga in seama. Cel mult i-o trage, si-atat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anticii erau mai destepti decat generatia noastra.

Pentru sex si discutii elevate aveau curtezane sau gheise, iar acasa femeia si sclavele.

Noi barbatii vrem ca fiecare sa fie "de trei ori femeie", iar femeile vor ca barbatul sa fie si partener sensibil, confident si stapan.

 

Corect. Cand cineva e un sot bun, tre sa fie bun si ca procreator. Casatoria presupune si meseria de parinte.

Si nu poti procrea cu unul si sa-l creasca sotul?

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ii mai si spui ca nu poti face piata fara el [ fireste, doar nu esti fraiera sa cari tu sacosile:) ], se simte util si, in felul asta, ti-ai capatat satutul de "nevasta adevarata".

Doamne fereste sa nu poata face piata fara mine! :wub:

 

PS La Multi Ani! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca unui barbat ii lasi impresia ca depinzi de el [ financiar sau sentimental], l-ai cucerit pe veci. Daca ii mai si spui ca nu poti face piata fara el [ fireste, doar nu esti fraiera sa cari tu sacosile:) ], se simte util si, in felul asta, ti-ai capatat satutul de "nevasta adevarata".

Pentru mine, Arsinel este reprezentativ in problema asta: :wub:

 

Dem Radulescu&Stela Popescu - Dovada De Dragoste

http://www.trilulilu.ro/Muschiulet/e82bc6d42df444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu personal nu am vazut o femeie frumoasa care sa sufere de singuratate , nu sunt in subiect deci nu-mi dau cu parerea, va citesc pe voi... :wub:

Nici eu nu-s in subiect, da' spun si eu din ce am vazut prin jurul meu : te poti simti chiar foarte singur si atunci cand esti inconjurat de foarte multi oameni, ba chiar si atunci cand destui dintre acestia te doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×