Sari la conținut
Forum Roportal
ais '

Vitalitatea

Postări Recomandate

Pentru vitalitate, eu folosesc metoda "radacinii". Vizualizez cum imi cresc radacini din talpi si apoi patrund adanc in pamant de unde absorb energie. Se spune ca intentia determina dinamica energiei subtile. La mine functioneaza. Am mai incercat si metoda expusa de Franz Bardon, cu respiratia elementelor prin piele, dar este cam lunga si necesita experienta practica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce legatura e intre Dumnezeu si budisti? Dumnezeu e in 'cer', budistii sunt pe pamant. O diferenta ca de la cer la pamant.

De ce ai crede ca budistii au puteri paranormale si nu un simplu calugar de pe la noi? Doar pentru ca suna mai cool? Ai tu vreun 'spiritometru' de testat capacitatile paranormale? :o:

 

 

mi-am expus si eu o parere...nu te impacienta draga....oricine poate ajunge sa aiba puteri daca vrea....si cu un antrenament adecvat...si o viata ca atare...si da...exista o mare legatura...fiecare dintre noi are in el o samanta divina...mai mult sau mai putin dezvoltata.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar la temperaturi cu 30 grade mai scazute ai incercat sa te adaptezi? Cadavrele nu putrezesc decat la caldura, pentru ca excesul ei creaza imbatranirea. De asta scandinavii au durata vietii usor mai ridicata (unii peste 100).

 

Soarele creaza descompunerea termica si genetica, inca din timpul vietii, ucigand vitalitatea normala. Crezi ca daca ridica buruieni din namol, brusc a devenit zeul garii? Asa si cadavrele hranesc viermi si ganganii, de ce nu le venereaza nimeni, sau le preaslaveste crucialitatea lor in traiul de zi cu zi?

 

Cadavrele sunt pentru ciori, soarele creaza cadavre si moartea naturala. De la batranete la alte boli raspandite deja.

Concluzie? Necrofagii sunt cele mai prospere fiinte din lume, se "bucura" de cea mai multa vitalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×