Sari la conținut
Forum Roportal
ais '

Vitalitatea

Postări Recomandate

Hmm , un fel de tema pe mai acusi...

Nu postez nimic deocamdata dar deschid topicul pentru a se aduna informatii si experiente chiar , despre si in domeniul vitalitatii .

 

Am inteles si stiu ca e cel mai important atribut al sufletului uman si sper sa iasa ceva constructiv si didactic de-aici .

Daca aveti ceva de spus in domeniu , simtiti-va ca acasa . :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viermii nu au nevoie de nimic pe ei, decit de mincare. Si ce mai maninca. Orice iesire din mediul lor, e mortala ptr ei.

O entitate supusa la radiatii chiar mici, are o armura pe ea. Piele mai inchisa, carapace, la gindaci. Sau metal la oamenii din cosmos. deci concluzia se impune, calirea tine de mediu.

Atit doar ca la oameni apare un factor mental, ciudat, inexistant la alte entitati mai inferioare. Acea autosugestie, sau cum vrem sa-i spunem, care ne face sa rezistam ....fara carapacea, asazis normala. Vezi oamenii dezbracati cu gheata pe ei. Sau alte fenomene de genul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate oamenii aceia au capacitatea de a rezista in conditiile acelea, dar programarea umanista i-a convins ca ei sunt capabili de mult mai putin. Astfel apare miracolul depasirii limitelor false, impuse de societate, dar ireale in mediul natural.

 

Iar factorul special al omenirii sa nu fie vointa, si faptul ca se pot deprecia si degrada in opinia generala in moduri foarte complexe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La oameni pe linga vitalitatea normala naturala, apare si autosugestia. Care poate amplifica nebanuit de mult rezistenta in multe situatii.

Vitalitatea normala tine de acel centru energetic bazal. care daca se consuma, la revedere. Se reface f greu.

Daca gresesc corectati-ma cei care stiti mai bine.

Se pot spune multe despre vitalitate. F multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ii admir pe calugarii budhisti...fara a preaslavi religia lor...cred ca e printre putinele culte in care adeptii isi antreneaza trupul si mintea toata viata....si ajung la performante pe care noi le consideram 'paranormale'

 

acesti oameni simpli pot sa spui ca sunt plini de vitalitate si respect pentru toate fiintele vii...si din pacate daca sunt in pericol...prefera sa moara decat sa se apere.....aici chiar nu sunt de acord cu ei.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ii admir pe calugarii budhisti...fara a preaslavi religia lor...cred ca e printre putinele culte in care adeptii isi antreneaza trupul si mintea toata viata....si ajung la performante pe care noi le consideram 'paranormale'

Stii tu ca ajung ei la performante paranormale? Ai vreo dovada?

Editat de Snowofire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii tu ca ajung ei la performante paranormale? Ai vreo dovada?

 

tu ai vre-o dovada ca exista Dumnezeu? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu ai vre-o dovada ca exista Dumnezeu? :spiteful:

Ce legatura e intre Dumnezeu si budisti? Dumnezeu e in 'cer', budistii sunt pe pamant. O diferenta ca de la cer la pamant.

De ce ai crede ca budistii au puteri paranormale si nu un simplu calugar de pe la noi? Doar pentru ca suna mai cool? Ai tu vreun 'spiritometru' de testat capacitatile paranormale? :spiteful:

Editat de Snowofire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×