Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu te-a jignit nimeni, degeaba te superi. E o realitate, nu o jignire.

Din punctul meu de vedere, ORICE student trebuie sa stie sa scrie corect, DA' CORECT, in limba romana.

 

Am o profesoara - medic si decanul facultatii de psihologie - care a venit cu un slide show unde scrisese (si se repeta) "dedesupt". Noi nu am mai rezistat si i-am spus. NU s-a suparat, dar a zis ca se va duce acasa si va verifica. :D Pe de alta parte, au existat colegi care au zis "eh, e medic, i se scuza, nu trebuie sa stie sa scrie corect". TOTAL gresit. E medic, dar in acelasi timp un etalon pentru studentii ei. Noi puteam sa zicem "asta e profesoara, stie mai bine, inseamna ca asa se scrie, <<dedesupt>>".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ehhh...femeile..

de ce sunt rele femeile?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta fiind o constatare, o intrebare pentru eagerness, o intrebare pentru toti sau o intrebare pentru tine, rostita cu voce tare?! Ma rog, cu litere insirate pe un ecran...

 

De ce rostirea realitatii e perceputa ca rautate?

Realizeaza oare cineva ca, daca ii spui cuiva ce ii lipseste, unde greseste, acel cineva se poate corecta IN BINE?!

 

 

LE: ma refer la topicul lui Niutasc. Ati fost voi mai rapizi :D

Editat de Darianna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta fiind o constatare, o intrebare pentru eagerness, o intrebare pentru toti sau o intrebare pentru tine, rostita cu voce tare?! Ma rog, cu litere insirate pe un ecran...

 

De ce rostirea realitatii e perceputa ca rautate?

Realizeaza oare cineva ca, daca ii spui cuiva ce ii lipseste, unde greseste, acel cineva se poate corecta IN BINE?!

pentru ca aceasta rostire a realitatii cum zici tu nu e bine adresata...nu e bine formulata...si astfel in loc sa faceti persoana sa va asculte reusiti contrariul!

e doar o simpla parere!sariti cu rosii acum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rele si destepte

toate?...hmm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta fiind o constatare, o intrebare pentru eagerness, o intrebare pentru toti sau o intrebare pentru tine, rostita cu voce tare?! Ma rog, cu litere insirate pe un ecran...

De ce rostirea realitatii e perceputa ca rautate?

Realizeaza oare cineva ca, daca ii spui cuiva ce ii lipseste, unde greseste, acel cineva se poate corecta IN BINE?!

 

 

LE: ma refer la topicul lui Niutasc. Ati fost voi mai rapizi :D

poate fi o realitate deformata de distanta dintre calculatoare..

poate ca realitatea este cu totul alta...

nu puneti etichete inainte da cunoaste mai bine continutul...

 

toate rele sau toate destepte?

rele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×