Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prea multa incordare pe forumul asta, in ultima vreme...

 

totally agree

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D

nu sunt toate rele,e o parere de moment probabil!

 

TOATE.

asculta la baba.

la felul cum arati sa te astepti la ce-i mai rau.

aici si aiurea.

 

I rest my case. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te simti? nu era vorba despre tine...si nu nu am gresit un cuvant am gresit doua esti multumita?

sunt agramata pentru ca am gresit doua cuvinte!...aia care nu stiu sa scrie cum naiba ii mai numiti?

 

De obicei nu se raspunde la o intrebare cu alta intrebare.

Din pacate, singura care "se simte" in situatia de fata, in loc sa iei lucrurile ca atare si sa zici, "ok, am gresit, incerc sa fiu mai atenta" sau pur si simplu sa ignori, daca crezi ca nu avem dreptate, esti tu. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rostirea realitatii, da, poate fi deformata/interpretata gresit, pentru ca nu poti decat sa iti imaginezi TONUL. Eagerness a ales sa inteleaga ca tonul celor care o corecteaza este unul critic si sa se supere.

Greselile gramaticale nu prea pot fi interpretate gresit. Alea sunt sau nu sunt, ce sa interpretezi la ele?!

 

O intrebare: profesoara mea de ce nu s-a suparat cand a fost corectata de catre oameni mai mici ca ea (ca pregatire), in fata unui intreg amfiteatru?

si eu gresesc cand tastez...si gresesc la greu..

tastez repede si nu mai mai uit la monitor si de multe ori nici nu ma mai obosesc sa fac corecturile necesare...

asta nu inseamna ca sunt agramat sau ca gramatica limii romane imi este straina...

 

consider ca cea mai mare greseala este folosirea unui limbaj scris de tip MirC...denaturarea gramaticii si punerea ei intr-o zona a ridicolului si inculturii...a superficialitatii...

 

Profesoara ta nu s-a suparat deoarece are la baza cunostinte de pedagogie...Atentie!!!--Pedagogie..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca tu exagerezi. Daca ma uit in urma, nu cred ca te-a facut cineva proasta sau agramata. Nu pe topicul asta, cel putin si nu eu, Amarena sau fustita. Tu poti sa te superi, din nou, ca te-am corectat acum. Dar, cu siguranta, data viitoare nu vei mai face aceeasi greseala. Ceea ce e spre binele tau.

nu ma supar acum..tin sa precizez ca nu am fact asta din nestiinta ci din greseala!

 

chiar ce comic suna anagramata :D

Editat de Eagerness

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Darianna, poate are de a face si cu starea lucrurilor din tara noastra in ultima vreme. Eu una am observat clar ca la serviciu la mine oamenii au fost mai stresati, le sarea tandara mult mai repede si aveau fetele mai sumbre de la inceputul anului decit inainte.

 

Cu siguranta. Toti suntem mai stresati, d'aia intram pe forum, sa ne destresam. D'aia intru eu, cel putin.

 

TOATE.

asculta la baba.

la felul cum arati sa te astepti la ce-i mai rau.

aici si aiurea.

I rest my case. :D

 

Comentariul tau e total aiurea, scuza-ma ca iti zic.

 

 

si eu gresesc cand tastez...si gresesc la greu..

tastez repede si nu mai mai uit la monitor si de multe ori nici nu ma mai obosesc sa fac corecturile necesare...

asta nu inseamna ca sunt agramat sau ca gramatica limii romane imi este straina...

consider ca cea mai mare greseala este folosirea unui limbaj scris de tip MirC...denaturarea gramaticii si punerea ei intr-o zona a ridicolului si inculturii...a superficialitatii...

Profesoara ta nu s-a suparat deoarece are la baza cunostinte de pedagogie...Atentie!!!--Pedagogie..

 

S-a stabilit deja ca nu discutam despre greselile de tastare. Te-a corectat cineva pe tine pana acum? Daca nu, inseamna ca ne-am prins ca faci greseli de tastare si nu gramaticale.

Si eu am o hiba, nu stiu mereu unde sa pun virgulele, na. Asta nu inseamna ca o sa sar de cur in sus cand va sesiza cineva asta si va incerca sa ma corecteze. Din greseli inveti. Si cand te fac ceilalti atent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a stabilit deja ca nu discutam despre greselile de tastare. Te-a corectat cineva pe tine pana acum? Daca nu, inseamna ca ne-am prins ca faci greseli de tastare si nu gramaticale.

Si eu am o hiba, nu stiu mereu unde sa pun virgulele, na. Asta nu inseamna ca o sa sar de cur in sus cand va sesiza cineva asta si va incerca sa ma corecteze. Din greseli inveti. Si cand te fac ceilalti atent.

inlocuieste virgulele cu punctele de suspensie..

punctele de suspensie inlocuiesc si mimica si gestica, care oricum aici nu se vad... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inlocuieste virgulele cu punctele de suspensie..

punctele de suspensie inlocuiesc si mimica si gestica, care oricum aici nu se vad... :lol:

 

:D

Da, le mai folosesc, dar in exces mi se pare ca dau o oarecare nesiguranta in ceea ce vrei sa transmiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D

Da, le mai folosesc, dar in exces mi se pare ca dau o oarecare nesiguranta in ceea ce vrei sa transmiti.

nu esta adevarat...

eu le folosesc foarte des..si pot spune ca am transmis intotdeauna exact ce am vrut sa transmit..

depinde acum doar de capacitatea fiecaruia de a intelege mesajul transmis...

pe forum nu suntem la ora de limba romana si nici la examen...

asa caaaa....tragi singura concluzia..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
TOATE.

asculta la baba.

la felul cum arati sa te astepti la ce-i mai rau.

aici si aiurea.

 

I rest my case. :D

sunt de acord

s-au vazut cazuri si aici pe forum, nu e vorba despre mine ca nu mi-am expus moaca.

 

nu esta adevarat...

eu le folosesc foarte des..

si eu le folosesc si pricep de ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×